in het Beatrixpark Volop zomeractiviteiten Politiek is leuker als u weet hoe het werkt Wibautplein in beheer bij bewoners gemeente Schiedam 10 JULI 2013-PAGINA 2 John van Oudenaarde Organisat&r Maasboulevard- feest Het Maasboulevardfeest (MBF) vindt deze week voor de 25ste keer plaats. John van Ouden aarde is sinds het begin betrok ken bij de organisatie. 1. Zo lang betrokken bij de organisatie; verveelt het nog steeds niet? Met zoveel verschillende men sen zó'n leuk evenement orga niseren, zal nooit vervelen! Ik vind het nog steeds een eer dat ik hier onderdeel van mag zijn. 2. Wat maakt het MBF tot zo'n bijzonder evenement? Het zijn vooral de mensen die het organiseren die het MBF bij zonder maken! Daarnaast biedt het festival niet alleen ruimte aan grote namen als Waylon en Frans Bauer. Er is ook alle aandacht voor lokale artiesten die trots zijn dat ze op het MBF mogen spelen. Zo opent 'No Escape', een buurtband uit Zuid, vrijdag het festival. 3. Dit jaar is er voor het eerst een Young MBF evenement? Wat houdt dit in? Met Young MBF kunnen jon geren het diploma 'Assistent Sport en Recreatie begeleiden' (MB02 niveau) halen, aange vuld met de modules evene mentenorganisatie en financiën. Deze laatste werd gegeven door de Rabobank. Zo krijgen zij het diploma en de benodigde ba gage om evenementen te gaan organiseren. En mij op termijn op te volgen. ;-) 4. Het MBF draait vooral op vrijwilligers. Hoe krijgen jul lie al die mensen gemobili seerd? Dat gaat vanzelf! Het is voorna melijk ons kent ons. Daarnaast is de inspraak vrij groot, wat vrij willigers het gevoel geeft écht een rol van betekenis te spelen. En in de vrije momenten tijdens het evenement kunnen zij vanaf de VIP-tribune voor vrijwilligers genieten van alles wat zij zélf tot stand hebben gebracht. 5. Heb je nog toekomstdro men voor het MBF? Eigenlijk komt mijn droom dit jaar al uit. De manier waarop het Schiedamse bedrijfsleven, de gemeente én de Schiedam mers het evenement omarmt hebben is hartverwarmend! Ik hoop dat Schiedam dit zal blij ven doen! Dieren aaien op de kinderboer derij, spelen in Fort Drakesteijn, ravotten in de natuur, varen, pick nicken of barbecueën op de daar voor aangewezen velden, skaten, hardlopen... Je kunt het zo gek niet bedenken of het kan in het Beatrixpark. Zorg er wel voor het park schoon achter te laten-. Zo kunnen ook anderen weer van het park genieten. Zomerse wandeling De Stichting Vrienden van Beatrix park biedt een uitgelezen kans om het Beatrixpark (nog) beter te leren kennen. Op zondag 14 juli om 14.00 uur organiseert zij een zomerse wandeling door het park. Tijdens de wandeling vertelt één van de vrienden van alles over het park. De wandeling start bij Fort Drakesteijn en deelname is gratis. Bouwen en slopen Ook het Kids Boüwdorp strijkt deze zomer weer neer in het Beatrixpark. Van 5 tot 31 augus tus - maar liefst vier weken lang! - kunnen kinderden van 8 tot en Speeltuin Fort Drakesteijn met 13 jaar hier naar hartenlust bouwen en stopen. Meer informatie Meer informatie over (activiteiten in) het park staat vanaf augus tus op de nieuwe webpagina van de gemeentelijke website, ww w.sch iedamn l/beatrixpark. Je kunt ook vriend worden van het Beatrixpark via de Facebook- pagina 'Vrienden van Beatrixpark Schiedam'. In het Beatrixpark valt deze zomer veel te beleven. Jong en oud komen niets tekort in het grootste park van de stad. Er vinden georganiseerde activiteiten plaats, zoals een zomerse wande ling, hutten bouwen en bootcamplessen. Maar het park leent zich ook voor eigen initiatieven in alle vormen; van ontspanning en gezelligheid tot sportiviteit. Voor elk wat wils! U kunt als 'Gast van de raad' aanwezig zijn bij een gemeenteraads vergadering. U krijgt dan een heus 'kijkje in de keuken'. Raadsle den vertellen over het werk van de gemeenteraad en de gang van zaken tijdens de vergadering. Lijkt u dit leuk? Meldt u zich dan snel aan als 'Gast van de raad' voor de raadsvergadering van 18 juli. Als;'Gast van de raad' wordt u voorafgaand aan de vergadering ontvangen door burgemeester Lamers, een aantal raadsleden en de griffier. Raadsleden vertellen over het werk van de gemeente raad, geven uitleg over de gang van zaken tijdens de gemeente raadsvergadering en geven een toelichting op de onderwerpen die op de agenda staan. Vanaf de publieke tribune volgt u de raadsvergadering. In de pauze en na afloop kunt u de raadsleden en collegeleden aanspreken. Na afloop horen raadsleden graag hoe u de raadsvergadering heeft ervaren. Reacties van een gast Een gast van de raad zei: "...Met veel plezier heb ik een kijkje kun nen nemen in de keuken van de gemeenteraad, maar was bovenal vereerd door de tijd die de raads leden en de burgemeester vrij hiel den om ons wegwijs te maken in de bestuursvorm van Schiedam. ...Ik heb een goede indruk gekre gen van de raad en bewonder alle raadsleden die zich zó inzetten voor hun Schiedam, niet alleen voor de stad maar vooral voor de mensen die daar leven en wonen..." Aanmelden Bent u enthousiast en wilt u tij dens de gemeenteraadsvergade ring van 18 juli 'Gast van de raad' zijn? Meld u nu aan! Stuur een e-mail naar cóntact@schiedam.nl onder vermelding van 'Gast van de Raad'. Geboorteakte, trouwen of vergunning aanvragen? Bewoners van het Wibautplein in de wijk Nieuwland beheren sinds zaterdag 6 juli hun plein zelf. Tijdens de heropening van het plein droeg wethouder Mario Stam het beheer van het plein over aan de bewoners van de wijk. "Ik ben blij met dit eigen initiatief en deze eigen kracht van de bewoners", aldus de wethouder. Bewoners en de gemeente Schie dam maakten samen een ont werp om het plein voorlopig ih te richten met een natuurspeeltuin, een voetbalveld en een jeu de boulesbaan., Daarnaast staat'er tijdelijk een keet waar bewoners activiteiten kunnen organiseren en vergaderingen kunnen houden. Een groep bewoners gaat het speelplein verder inrichten. Het terrein ernaast wordt komende maand klaargemaakt voor stad stuinieren. De oogst gaat naar de voedselbank. Eigen kracht Stam is blij met de eigen kracht van deze bewoners in Nieuwland. "Zij maken met elkaar bewus te keuzes over hun eigen buurt en voeren dat met een beetje hulp van de gemeente ook uit." Zo werd eerder al het speeleiland voor de kleintjes van 0-6 jaar door de bewoners in beheer genomen en vindt eind september ook het Nieuwlandfestival plaats op het Wibautplein georganiseerd door vrijwilligers (uit de wijk). Sloop doet leven Om de leefbaarheid te verbéte ren zijn het afgelopen jaar de leegstaande woningen- gesloopt. De gemeente verwacht niet dat hier de komende vijf jaar nieu we woningen gebouwd worden. In andere geval.l.en zou de ge meente het gebied egaliseren en met gras inzaaien. "Deze invulling is een win-winsituatie voor alle partijen", aldus een tevreden wet houder Stam.

Het Nieuwe Stadsblad | 2013 | | pagina 16