sz Gemeenteberichten Feestelijk de zomer in 10 JULI 2013-PAGINA 3 Op de scholen wordt het schooljaar afgerond. Buiten lopen de temperaturen op naar zomerse hoogten. De zon geeft alles een extra feestelijk tintje... Met de zomer komen ook de kriebels om erop uit te trekken! Dat kan... gewoon in Schiedam! uit schenkinge'n van bekende en minder bekende Schiedamse families, bedrijven, verenigingen en kunstenaars. In het Jenevermuseum is de tentoon stelling 'GROEN GETINT' te zien; glas en gedistilleerd in alle tinten groen. De tentoonstelling laat een willekeur aan groene jeneverflessen zien waarbij ze een antwoord probeert te vinden op de vraag waarom distillateurs destijds ko zen voor groengekleurde flessen. Naast groene flessen en flessen met een groe ne inhoud vormt een bijzondere collectie groen keramiek een eyecatcher. Vervelen? Je hoeft je dus niet te vervelen aan het begin van de zomerl Wil je meer informa tie over bovenstaande of andere activi teiten die in Schiedam plaatsvinden? Kijk dan eens op www.ontdekschiedam.nu. Cultuur Borrelt Zondag 14 juli vindt de tweede Cultuur Borrelt van het seizoen plaats in het Julianapark. Het gratis evenement wordt georganiseerd door en voor bewoners van Schiedam West en iedereen daar buiten. Een gratis zomerse, muzikale en culturele middag. In de voetsporen van... Regelmatig kunt u in de voetsporen treden van dominee Francois Haver- schmidt, beter bekend als Piet Paaltjens, één van de bekendste Schiedammers al ler tijden. Tijdens de Piet Paaltjens-wan- deling wordt verteld over het leven van de dichtende dominee en het Schiedam van de tweede helft van de 19e eeuw; het zogenaamde Zwart Nazareth waarin het verschil tussen arm en rijk extremer was dan waar dan ook. De wandeling van 14 juli start om 14.00 uur bij Pand Paulus aan de Korte Haven 125. Het mooie weer vraagt erom mensen te ontmoeten, plezier te maken en te ge nieten. En dat kan, want in aankomende weken is er buiten genoeg te doen in Schiedam. Groot(s) en feestelijk begin De zomer begint groot(s) en feestelijk met het Maasboulevardfeest dat vpor de 25ste keer geo/ganiseerd wordt. Woens dag 10 en donderdag 11 juli staan in het teken van de superkermis met attracties voor jong en oud. Van vrijdag 12 tot en met zondag 14 juli trilt de Maasboulevard op haar grondvesten door optredens van onder meer Frans Bauer, Waylon, No Escape, The Kik, Footloose, Made in China, Wannebiezz en het Feestteam. Op Boulevard Culinair kan men proeven van culinaire hoogstandjes uit de wereld keuken. Bekijk het volledige programma op www.mbfepst.nl. Toch een buitje? Kies voor een bin- nenuitje! Het weer'geeft geen garanties. Mocht er onverhoopt een buitje vallen, is er geen man overboord; ook binnen is genoeg te doen! In de Grote- en St. Janskerk is de tentoonstelling 'Schiedam. De traditie van het Schenken' te zien. Deel één uit een serie tentoonstellingen die gemaakt wordt uit de Kunst en Cultuurhistori sche Collectie van het Stedelijk Museum Schiedam. Deze collectie bestaat vooral Leuke, gekke of handige dingen Zaterdag 20 juli staat de binnenstad van Schiedam in het teken van leuke, gekke, kostbare of handige dingen. Van kroon luchters tot meubilair. Nodig of zomaar voor de heb.De vele kraampjes op het Land van Belofte en de Lange Kerkstraat met een breed assortiment aan curiosa, brocénte en verzamelspulletjes staan garant voor heel wat snuffelplezier. Uitgelicht Donderdag 11 juli om 19.30 uur vindt het wijkoverleg Spaland-Sveaparken plaats. Tijdens de vergadering wordt onder meer aandacht bésteed aan recente ontwik kelingen in de wijk, het wijkbudget en de activiteiten van het straatteam Vuurvlinderhof. Maandag 15 juli om 20.00 uur vindt het wijkoverleg Oost plaats. De avond start feestelijk met het ondertekenen van het wijkuitvoeringsprogramma 'Oost voor elkaar' 2013-2015 door de partners in de wijk. Daarna wordt er gesproken over het participatieprotocol BOR en actuele zaken in de wijk, geven de regiegroepen wijkbudget en buitenruimte een terugkoppeling op aanvragen en lopende zaken en is Irado op verzoek van de wijk te gast om weer eens bij te praten en vragen uit de wijk te beant woorden. Dinsdag 16 juli om 20.00 uur vindt het wijkoverleg West plaats. Op de agenda staan onder meer het verslag van de vorige vergadering, de stand van zaken van di verse projecten in de wijk West en het wijkbudgetoverzicht. Wilt u meer weten over Uitgelicht? Kijk dan op

Het Nieuwe Stadsblad | 2013 | | pagina 17