I I cÜurnimve thui&hcww... en urnen in Sehiedam! HOUT H HAVEN ^STABT VERKOOPl www.houthavenschiedam.nl KIJK OP WO DVD: makkelijker adviseurs vergelijken Belangrijke bedragen Maak je woonkamer tot een lekker luchtige stek 3 www.nieuwestadsblad.nl Nieuwe Stadsblad woensdag 10 juli 2013 20 Sinjds 1 juli moeten finan ciële dienstverleners hun klanten een document over handigen waarop precies staat met wat voor soort ad viseur zij te maken hebben. Dat maakt het ook makke lijker om adviseurs te ver gelijken. Dit document, een dienstverleningsdocument (DVD) genoemd, is er in vier soorten: voor de hypotheek- aanvraag, -het opbouwen van vermogen (bijvoorbeeld banksparen of lijfrente), werkgeverspensioen en het afdekken van risico's (bijvoorbeeld een levens verzekering of arbeidsonge schiktheidsverzekering) Doel van de DVD is consu menten de mogelijkheid te geven adviseurs goed te ver gelijken op zaken als prijs en mate van onafhankelijk heid. De Autoriteit Finan ciële Markten (AFM) vindt het provisieverbod alleen niet voldoende om de au tomatische banden tussen banken en verzekeraars en adviseurs door te knippen. Tot vorig jaar kregen advi seurs vaak een provisie van een bank of verzekeraar als zij een van hun producten hadden verkocht. Dat maak te dat deze adviseurs niet meer onafhankelijk werk ten. Klanten betaalden voor advies niet aan de adviseur, maar deze werd verwerkt in de productprijs. Het pro visieverbod moet daar een einde aan maken: consu menten betalen hun advi seur nu direct voor advies over complexe financiële producten, zoals hypothe ken, uitvaartverzekeringen of bankspaarproducten. Weertechnisch bekeken kan het vaak erg lekker zijn om 's avonds de houtkachel aan te steken. Kies er een die CO2 neutraal is, dus geen negatieve impact heeft op het milieu. Zoals uit de serie Aura van Varde Ovne, met Scandinavisch milieulabel! www.ibemavanvugt.nl Onderstaande bedragen zijn aangepast als gevolg van de stijging van het wettelijk mi nimumloon per 1 juli 2013. Dat stijgt van €1469,40 naar €1477,80 bruto per maand. Mensen die een bijstands uitkering ontvangen hoeven niet al hun spaargeld op te maken vóór zij in aanmer king komen voor een bij standsuitkering. Het vrij te laten vermogen is voor pa ren en alleenstaande ouders €11.590 en voor alleenstaan den €5.795. Voor mensen die een bijstandsuitkering ontvangen en een eigen huis bewonen, geldt een .extra vrijlating van maximaal €48.900. Voor mensen die via de Wet inkomensvoorziening oudere en gedeeltelijk ar beidsongeschikte gewezen zelfstandigen (IOAZ) een uitkering ontvangen wordt wel rekening gehouden met andere inkomsten en ook met vermogen. Zo blijft ver mogen tot een bedrag van €127.400 buiten beschou wing. Het vermogen boven het bedrag van maximaal €127.400 wordt geacht jaar lijks 4% inkomsten op te leveren; die worden in min dering gebracht op de uitke ring. Voor mensen met een IOAZ-uitkering ën een pen sioentekort hebben, wordt een bedrag tot maximaal €114.428 voor aanvullende pensioenvoorzieningen bui ten beschouwing gelaten. Ook in de zomer zul je nogal eens in je woonkamer bivak keren. Tover hem met een paar kleine veranderingen om tót een zomerse stek met je eigen uitstraling. Om te beginnen kan een grondige opruimbeurt de nodige ruimte scheppen. Dat oogt luchtig en rustig. Om nog meer ruimte te ver krijgen kun je de boekenkast vervangen door wandplan- ken. Die zijn niet zo massief. Zet ze ook niet helemaal vol met boeken, laat ruimte open voor een mooie vaas vol zomerse bloemen. Liefst van een soort dat niet alleen zonnig oogt maar ook lekker ruikt! Her en der iets laten slinge ren accentueert weer dat de zomer de tijd van het jaar is om je vrij te voelen. Om de woonkamer kleur rijker te maken hoef je echt niet meteen naar doe-het- zelfzaak of de bouwmarkt voor verf. Vrolijke accessoi- res kunnen ook zorgen voor meer kleur in je interieur. Denk hierbij bij voorbeeld aan kussens, plaids en va zen. Maar ook aan die heel geslaagde vakantiefoto in een zonnige lijst of als pos ter. Witte wanden zorgen voor een optisch grotere ruimte. In je woonkamer mag na tuurlijk wel geleefd wor den. Zet zoveel mogelijk de deuren en ramen open. Dat versterkt het gevoel van zor geloosheid. Zorg desnoods voor wat onbewerkte mate rialen voor een stoere sfeer. 13 juli van 10.00-12.00 uur. Locatie: Hoppe, Nieuwe Haven 103, Schiedam. Rustig en ruim wonen Houthaven heeft een kleinschalige opzet. De haakse straatjes tussen de woningen zijn 'autotuw', omdat de parkeerplaatsen op de kop van de woonblokken zijn gesitueerd. Hierdoor blijven de straten rustig en ruim en kunnen kinderen heerlijk buiten spelen. Verkoop en informatie De verkoopprijzen van de woningen beginnen vanaf 222.500,- v.o.n. Ooms makelaars, 010 - 273 01 02 Kolpa makelaars, 010 - 422 61 44 Genieten van een fraai uitzicht Houthaven is een nieuw gedeelte van De Gorzen aan het water. De laagbouwwoningen - 60 in totaat - grenzen aan het bestaande gedeelte van de wijk en aan de Havendijk. Dit laatste geeft u een fraai groen uitzicht op de dijk en het Spuikanaal. HAVENDIJK

Het Nieuwe Stadsblad | 2013 | | pagina 20