Schiedam is klaar voor 25e MBF De Batavier stelt vragen aan college over klokkenluider A4 Juiste zorg op juiste plek Nieuws uit het museum KORT NIEUWS Orgelconcert Grote Kerk www.nieuwestadsblad.nl Nieuwe Stadsblad woensdag 10 juli 2013 25 SCHIEDAM - De Spoedeisende Hulp (SEH) van het Vliet- land Ziekenhuis en de Cen trale Huisartsenpost-Nieu we Waterweg Noord (CHP) zijn op 1 juli gestart met een samenwerking om patiën ten, die zich op weekdagen na 17.00 uur en in het week end op de SEH melden, de juiste zorg op de juiste plek te bieden. Op de SEH komen patiënten met acute zorgvragen waar verschillende hulpverleners bij nodig zijn. Om goed te kunnen beoordelen welke zorg de patiënt daadwerke lijk nodig heeft, wordt bij iedere patiënt eerst de ernst van de klacht beoordeeld. Dit gebeurt door een tria- geverpleegkundige. Aan de hand van de beoordeling wordt voor de patiënt een keuze gemaakt. Wanneer spoedeisende hulp nodig is, krijgt de patiënt direct te ho ren wat de wachttijd op de SEH is. Als de patiënt behandeld kan worden bij de CHP, dan kan hij met een verwijsformulier. een afspraak maken bij de CHP of worden doorverwe zen naar de het spreekuur van de eigen huisarts op een volgende werkdag. Door deze nieuwe werkwij ze krijgt de patiënt niet al leen sneller de juiste zorg op de juiste plek door de juiste hulpverlener, maar er wordt ook gestreefd naar een maat schappelijke kostenbespa ring. Op lange termijn zien beide partijen door deze in tensieve samenwerking ook meerwaarde in het effectief gebruik maken van eikaars mensen, materiaal en mid delen. Door de redactie Het 25ste Maasboulevardfeest (MBF) gaat komend weekend van start en wordt in dit jubileumjaar een feest om nooit meer te vergeten. SCHIEDAM - Met vele grote namen van onder andere Barry Hay, Waylon en Frans Bauer wordt samen met al langer beproefde elementen alles uit de kast getrokken voor een mooi feest. De vrij willigers zijn inmiddels al begonnen met de opbouw van het festivalterrein, en terwijl zij nog aan het bou wen zijn start op woensdag 10 juli de grote kermis van Schiedam al. Vrijdagavond 12 juli wordt het feest officieel geopend en het wordt weer een feest voor jong en oud en bovenal: gratis! Dit jaar is er weer een dubbel podium waar grote artiesten als Barry Hay Fly ing V Formation, Waylon, Frans Bauer, The Kik en de Beef worden afgewisseld met Schiedams talent of bands uit de regio. De jong ste bezoekertjes kunnen zich weer helemaal uitle ven in het kinderdorp vol springkussens en de grote Het wordt weer een dolle boel aan de Maasboulevard, met in deze 25e editie als special gueststar Frans Bauer. Hou elke dag onze website en facebookpagina in de gaten voor een update en het programma. foto: Peter Farla kermis en voor de jongeren is het lekker frisfestival er weer 'the place to be voor jongeren'. Nieuw dit jaar op het MBF is Boulevard Culinair, een plek waar de bezoeker lek ker even de drukte achter zich kan laten en zich kan laten verleiden tot een lek ker diner onder het genot, van bijpassende live muziek. Een ander nieuw element is Young MBF. Een groep jongeren uit Schiedam zijn op initiatief van het MBF gestart met de opleiding Sportleider en als onderdeel hiervan zullen zij op zater dag twee activiteiten van het feest organiseren. Kijk voor het laatste nieuws op: www.nieuwestadsblad. nl. Hierop elke dag een pro gramma-update. Op onze Facebookpagina plaatsen wij uw foto's, mail: redactie. ns@wegenermedia.nl SCHIEDAM - Stichting Bata vier, die de gemaakte af spraken over de A4 Delft- Schiedam bewaakt, is erg geschrokken van de door 'klokkenluider' Ad De Kan ter in de publiciteit gebrach te problemen bij het verle nen van vergunningen voor de aanleg van de A4 Delft- Schiedam. „Uit onze contacten met de heer De Kanter komt een voor ons onthutsend beeld naar voren van de contro les onderdeel van de om gevingsvergunning", zegt woordvoerder en voorzitter John Witjes. „De Batavier constateert dat het controle- en vergunningenproces in Schiedam in de afgelopen maanden op minstens zes punten tekort heeft gescho ten. Wij hebben het Schie- damse stadsbestuur om commentaar gevraagd." „Zo is er sprake van een complexe procedure waar voor onvoldoende mens kracht op het Stadskantoor aanwezig was", gaat Witjes verder. „Toen extra men sen moesten worden inge huurd om toch de krappe deadlines te halen, bleek de afdelingsleiding dit om budgettaire redenen niet toe te staan. Ook werkte de bouwer van de weg (bouw combinatie A4all) niet van harte mee aan het herstellen van gebreken." Uiteindelijk is besloten een deel van de controle uit handen te geven aan Rijkswaterstaat zelf. Batavier heeft op 4 juli een aantal vragen gesteld aan het college, waarop naar verwachting binnenkort een antwoord zal komen. Een van die vragen is of het college het met de stichting eens is dat de controle van het bouwwerk een taak is voor de gemeente zelf en of het college net als de Bata vier van mening is 'dat zorg vuldigheid zwaarder dient te wegen dan snelheid. „De tijdsdruk mag ons inziens niet ten koste gaan van de zorgvuldigheid waarmee de constructies van de bouwwerken worden beoor deeld." Ook wordt gevraagd om een plan van aanpak plus tijds- schema voor het verlenen van vergunningen in relatie tot de thans lopende bouw van de tunnel. SCHIEDAM - De tentoonstel ling 'Schiedam: De Traditie van het Schenken' is nog de gehele zomer gratis te zien in de Grote Kerk. Met deze tentoonstelling zet het Ste delijk Museum Schiedam de schenkers van diverse objecten in de schijnwer pers. Iedere eerste en derde woensdag van de maand staat directeur en conservator Diaiia Wind of historisch conservator Dirk-Jan List klaar om met u in gesprek te gaan over de schenkingen van Schie- damse. bedrijven, families, verenigingen en kunste naars. Zij vertellen u wat u altijd al wilde weten over de Kunst- en Cultuurhisto rische Collectie van de stad, geven antwoord op vragen en luisteren naar uw ver halen over objecten en/of hun schenkers. Woensdag 17 juli staat in het teken van portretten van belangrijke Schiedammers, 7 augustus gaat over de schenkingen van de gemeente Schiedam en op 21 augustus besteden we aandacht aan het speel goed van kinderen van de rijke jeneverfabrikanten. Heeft u een geschilderd of getekend portret van een be kende Schiedammer? Weet u veel over deze thema's? Wissel dan kennis en ver halen uit met de conservato ren. Tijd: 11.00 - 12.00 uur, Grote of Sint Janskerk. Stichting De Batavier maakt zich zorgen over de A4 Delft-Schiedam nu klokkenluider Ad de Kanter met een aantal opzienbarende onthullingen is gekomen. foto: wr SCHIEDAM - In de serie zo meravondconcerten in de Grote Kerk is dinsdag 16 juli organist Arjen'Leistra te beluisteren die orgel werken speelt van onder andere Bach, Duruflé en - Dupré. De aanvang is 20.15 uur; een toegangs kaart kost zeven euro. Like ons op Facebook SCHIEDAM - Het Nieuwe Stadsblad is tegenwoor dig ook op Facebook te vinden. Hier plaatsen wij leuke weetjes, fraaie fo to's en interessante din gen over Schiedam en de Schiedammers. Ga snel naar de pagina en like ons. Natuurlijk hebben wij ook nog een éigen webpagina: www.nieuwestadsblad. nl en een eigen twitterac- count: @nieuwestadsblad. Stuur ons uw MBF-foto's! SCHIEDAM - Tijdens de 25e editie van het Maasbou levardfeest houden wij u op de hoogte van het programma en het laatste nieuws via onze website: www.nieuwestadsblad. nl en facebookpagina: Nieuwe Stadsblad. Ook u kunt een bijdrage leveren door leuke foto's van het evenement aan ons op te sturen: redactie.ns@we- genermedia.nl. Dus: wilt u aan vrienden en beken den laten zien dat u met Frans Bauer op de foto bent geweest, laat het ons dan vooral ook even we ten en zien. Of misschien heeft u wel andere leuke plaatjes van het feest die de moeite van het delen meer dan waard zijn. Als wij een mooie collec tie samen kunnen stellen, kunnen we er wellicht een mooie fotopagina van - samenstellen volgende week in de krant. Wij zijn benieuwd! De Bibliotheek Schiedam op MBF SCHIEDAM - Tijdens het MBF, zaterdag 13 juli, vindt het Lekker Fris fes tival plaats. Lekker Fris festival is een initiatief van Stichting Kik'r, ge organiseerd voor en door jongeren, waarbij gedu rende de dag verschil lende optredens en work shops worden gegeven met als 'bijzonderheid' dat er geen alcohol wordt ge schonken. De Bibliotheek Schiedam staat op het fes tival met een lounge waar je als bezoeker kunt bijko men van alle activiteiten of kunt genieten van de sfeer. Daarnaast heeft Rot terdams kunstenaarscol lectief Opperclaes in op dracht van de Bibliotheek Schiedam een kunstob ject ontwikkeld waar be zoekers zich njee kunnen laten fotograferen. Het Lekker Fris festival duurt van 13.00 tot 19.00 uur en is gratis toeganke lijk.

Het Nieuwe Stadsblad | 2013 | | pagina 25