James Alles Salter wat is tea Jan Heijstek Daan zoekt een nieuwe baas Wie wil rommelmarkt begeleiden? Inlopen bij het UWV Boek van de Week: James Salter - Alles wat is Bakker bakt ze bruin Beter leren lezen van NL T>e<xl volWv de **eete Q @sweetdealnl «0 fb.com/sweetdeal.nl Schrijf je nu gratis in op www.sweetdeal.ni Gezocht: iemand die mij 't kofschip kan uitleggen m/v Oranje Fonds Brengt ons bij elkaar. Proüail 3 www.nieuwestadsblad.nl Nieuwe Stadsblad woensdag 10 juli 2013 27 Daan zit boordevol energie, een leuke kat die zeer sociaal naar mensen toe is. Wie komt er eens naar hem kijken? foto: Rick van Helden SCHIEDAM - In dierentehuis Hargahoeve zit kater Daan van ongeveer een jaar oud te wachten op een nieuwe baas. Hij zit boordevol ener gie en heeft dus ook de be hoefte om af en toe buiten een ommetje te maken. Ver der is Daan gewoon een hele leuke kat die lekker speelt en erg sociaal- is richting mensen. In de Hargahoeve pest hij graag de andere kat ten een beetje, hoog tijd voor een eigen huisje dus! Wie komt er eens kijken naar Daan? Hargahoeve zit aan de Sportlaan. SCHIEDAM - Wijkcentrum Oost aan de Boerhaavelaan 79 zoekt vrijwilligers die tijd hebben om iedere laat ste zondag van de maand de (overdekte) rommelmarkt in het wijkcentrum te willen organiseren en begeleiden. De werkzaamheden bestaan uit het opbouwen en afbre ken van de stands (taféls schikken) en het handhaven van het rommelmarktregle ment. voor meer info: 245 18 18. SCHIEDAM - UWV biedt werkzoekenden tijdens de wekelijkse inloopmiddag ondersteuning bij de online dienstverlening. Dat is op dinsdagmiddag van 12.00 tot 16.30 uur op de werkplei- nen waar UWV is gevestigd. In Schiedam is dat op het Stationsplein 79. SCHIEDAM - Elke week lezen Ruud Aret en Gerben de Bruijn van boekhandel Post Scriptum een boek voor het Nieuwe Stadsblad dat ze voorzien van een beoorde ling: deze week is dat 'Alles wat is' van James Salter. Philip Bowman, hoofdper soon van Alles wat is, is aan het begin van het hoek Ame rikaans soldaat in de Pacific. Na de oorlog keert hij terug in New York en wordt hij redacteur bij een uitgeverij. Het is een vrije wereld, met veel drank en seks. Uitein delijk -trouwt hij, maar het is geen gelukkig huwelijk. Zijn zoektocht naar de ware liefde is een van de belang rijkste verhaallijnen in het boek. Philip wordt meer dere keren verliefd, maar elke keer blijkt de relatie geen stand te houden. Tal van vrouwen komen in de roman en in Philips leven voorbij en Salter zet ze tref fend neer. Ook het literaire leven komt aan hod. Dat geeft Salter kans Om een aantal bijfigu ren te introduceren, elk met hun eigen verhaal. Vaak we ten de enkele bladzijdes die aan hen besteed worden, enorm te ontroeren. Alles wat is is geschreven in een poëtische stijl, die de lezer meevoert door het verhaal. Prachtige passages worden afgewisseld door scherpe dialogen, uit een wereld die vervlogen lijkt. Salter weet in zijn dialogen mensen met één pennenstreek te schet sen. Bewonderingswaardig. James Salter is nooit echt doorgebroken bij het grote publiek, maar voor Alles wat is gun je hem die door braak, op 87-jarigë leeftijd. Oftewel: ga naar de boek handel en koop dat boek! Cijfer: 9 SCHIEDAM - Sparta-bakker Louis van der Krogt maakt woensdag 10 juli samen met Marcel Kreuger van de Vereniging Vrienden van Blijdorp de opbrengst van de 'pinguinactie' bekend. De bakker uit Schiedam bakte de afgelopen maanden speciale pinguinkoekjes die door klanten konden wor den gekocht. De opbrengst hiervan komt ten goede aan de Vereniging Vrienden van Blijdorp, die zich met geld en goede wil inzetten voor het nog mooier maken van de Rotterdamse Dier gaarde. Op onze website en facebookpagina zullen wij de exacte opbrengst zo snel mogelijk bekend maken. SCHIEDAM - Voor wie Neder lands spreekt, maar moeite heeft met het lezen van het Nederlands en dat wil ver beteren, starten in septem ber twee leesclubs in de Bi bliotheek Schiedam aan het Stadserf. In een kleine groep van maximaal acht deelne mers worden boeken voor volwassenen in eenvoudige taal gelezen. Door er samen over te praten, gaat het lezen steeds beter. De leesclubs gaan van start in de Week van de Alfabetisering van 9 tot 15 september. Opgeven bij het Taal+ Loket in de Bi bliotheek Schiedam - Stad serf op woensdag van 14.30 tot 16.30 uur of donderdag van 17.45 tot 19.45 uur. Eeri lovende recensie van Gerben de Bruijn over Alles wat is van James Salter: een 9! foto:pr NU VA* Te koop van ma. 08-07 t/m zo.14-07 Verblijf 1 of 2 nachten in Hotel Brasserie Den Engel met 2 personen in grensdorp Baarle Hertog-Nassau. Nu v.a. €75,-. Geniet samen van een onvergetelijk verblijf. Incl. ontbijt en solextoer of tandemtocht. Te koop van ma. 08-07 t/m zo.14-07 TE BOEKEN T/M 31 OKTOBER 2013 O Sauerland in Duitsland, het 'land van de duizend heuvels'. Overnacht met 2 personen nu v.a. €99. in Hotel Hesbomer Kuckuck inclusief ontbijt Keuze uit 2,3 of 4 nachten. GELDIG T/M 14 OKTOBER 2013 Verkrijgbaar in de App Store (gratis advertentie) We hebben veel vrijwilligers nodig. Kijk op ikwordmaatje.nl Wij werken aan het spoor I Om het spoor in goede conditie te houden en stiller te maken, slijpen wij de rails. Daarom rijdt in de nacht van 21 op 22 juli op het traject Rotterdam CS - Delft een slijptrein. Woont u in Schiedam in de buurt' van dit spoor, dan j kunt u hinder ondervinden van het slijpgeluid. Wij hopen op uw begrip. I Na het slijpen kan het treinverkeer een ander geluid maken. Dit zal na enkele weken weer verdwijnen, j Meer inhoudelijke informatie kunt u vinden op I www.prorail.nl/siijptrein 1 Voor vragen verwijzen wij u graag naar de afdeling Publiekscontacten: www.prorail.nl/onderhoud of tijdens kantoortijden 0800-7767 245 (gratis). MERCEDES VOLVO CVOIATO) CLASSICS Volvo - stationcars Aankoop - advies taxatie Mercedes bestelwagens Onderhoud service Si restauratie Accu - bandenservice Tevens gebruikte onderdelen Soendalaan 30 3131 LVVIaardingen Tel. OIO-4600282 Mobiel 06 - 20040431 www.janheijstek.nl Kwaliteit gespecialiseerd - mercedes vans volvo classic

Het Nieuwe Stadsblad | 2013 | | pagina 27