Schiedam in het kort Sale bij MooifirMore! mooi&more Lezing over Paleo-voeding Wandeling door Beatrixpark Nelson Mandela dag in dè bieb Rijbewijskeuring in 5 Molens Dialoog III in Pand Paulus sIMONsAYS in Graauwe Hengst Cultuur Borrelt in het park Wandelen door Beatrixpark uuonen cfi fi O www.nieuwestadsblad.nl Nieuwe Stadsblad woensdag 10 juli 2013 29 Sommigen vinden het een nieuwe hype op het gehied van dieten, andere zeggen: zo hebben we als oermens altijd al gegeten. Weer ande ren vinden het een manier om gezond te leven middels voeding en lifestyle. Tijdens een lezing bij Budo Sport Schiedam wil Voedingsad- viesburo Paleo's leefstijl op deze en andere vragen ant woord opgeven. De lezing over paleo-voeding vindt plaats op 15 juli om 20.00 uur bij Budo Sport Schie dam aan de Sint Anna Zus terstraat 28. Aanmelden via 06-26962646 of kom gewoon langs. Het Beatrixpark is en blijft een groene oase middenin de Randstad. Grootse plannen staan op stapel om het park te renoveren. Centraal is en blijft natuurlijk al het groen. De Stichting Vrienden van Beatrixpark. Schiedam or ganiseert op 14 juli daarom weer een rondleiding in het park. Onder begeleiding van excursiegids Leon Collig- non, al bijna 20 jaar actief in het park, worden de mooiste plekjes opgezocht. De wan deling start om 14.00 uur bij speeltüin Fort Drakensteijn en is bedoeld voor volwasse nen en gezinnen. Deelname is gratis. In de bibliotheek aan het Stadserf wordt donder dag 18 juli, internationale Mandeladag en tevens zijn geboortedag, vanaf 19.00 uur stilgestaan bij deze we reldleider. Publicist Conny Braam, auteur van het boek Mandela op de Koelkast ver zorgt een lezing, omlijst met Afrikaanse dans van Danse Africaine. Aanmelden is niet nodig en aan deelname zijn geen kos ten verbonden. Mocht Mandela in de week voor 18 juli komen te overri den, zal Conny Braam haar verplichtingen als Mande- la-deskundige elders in de media moeten vervullen en zal het programma worden verplaatst. Houdt voor de laatste stand van zaken de website in de gaten: www. debibliotheekschiedam.nl Wie een rijbewijskeuring moet ondergaan, kan op 13 augustus terecht bij Regel- zorg in Ontmoetingscen trum De 5 Molens aan de Nieuwe Damlaan 818. Dit kan alleen door een afspraak De gepensioneerde Marion houdt van optreden en zit in het lokale zangkoor, terwijl haar narrige man Arthur niet begrijpt waarom ze zichzelf al zingend voor schut zet. Wanneer Marion komt te overlijden, probeert Arthur haar passie na te volgen en voegt zich bij haar oude zangkoortje. Hoewel hij er een hekel aan heeft om in de belangstelling te staan, kruipt hij langzaam uit zijn schulp. Donderdag, vrijdag en zaterdag vanaf 20.30 uur. te maken via het landelijk afsprakenbureau, tel. 088 -"23 23 300. Zelf een datum plannen kan via de website www.regelzorg.nl. Het ta rief bedraagt 35,00 "voor de B/E keuring en 52,50 voor chauffeurs jonger dan 70 jaar met C/D/E rijbevyijs. In Pand Paulus aan de Korte Haven is van vrijdag 12 tot en met zondag 14 juli weer een dialoog en dit keer tus sen Hüma Birgül (Turkije) en Zhanhong Liao. Aanvang zondag 16.00 uur. Kijk ook even op: www. stichtingkunstwerkt.nl In podiumcafe De Graauwe Hengst treedt donderdag 11 juli vanaf 22.00 uur de band sIMONsAYS op. Uit de brokstukken van bands als Joecha, Toffe Haan en Incomplete is de Rotterdam-Noordse band sI MONsAYS ontstaan. Voor namelijk vanwege het feit dat de betreffende muzikan ten geen genoeg van elkaar én van de muziek kunnen krijgen. Op zaterdag geen program ma, er is dan een stop tot september. De Jamsessie op zondag en dinsdag gaan de hele zomer gewoon door. In het Julianapark wordt zondagmiddag 14 juli om 14.00 uur de tweede Cultuur Borrelt van dit jaar georganiseerd. Na het succes en de feestelijke opening van het opgeknapte Julianapark vorige maand is er weer een afwisselend programma samengesteld. Vanwege de Franse nationale feestdag quatorze juillet heeft deze middag een Frans tintje! Met Franse hapjes en drankjes. De afloop is gepland om 17.15 uur. Volgende Cultuur Borrelts zijn op 25 augustus en 22 september. Het Beatrixpark is en blijft een groene oase middenin de Randstad. Grootse plan nen staan op stapel om het park te renoveren en dat is hard nodig na jaren achter stallig onderhoud. Centraal is en blijft natuurlijk al het groen. Er zijn zoveel mooie plekjes, zoveel bijzondere bomen en zoveel krachtige kruiden te vinden. De Stich ting Vrienden van Beatrix park Schiedam organiseert op 14 juli weer een rondlei ding in het park. Onder begeleiding van ex cursiegids Leon Collignon worden de mooie plekjes opgezocht. De wandeling start om 14.00 uur bij speel tuin Fort Drakensteijn en is gratis. WOONBOULEVARD BARENDRECHT fgratispafkeren) Escudostraat 7, Barendrecht tel. 010 -420 41 45 ma 13.00-17.30- di t/m do 9,30-17.30-vr. 9.30-21,00 zal 0.00-17,00 uur www.mooienmore.nl

Het Nieuwe Stadsblad | 2013 | | pagina 29