Inbraak AH ging om geldautomaat Daltons krijgen groene vingers Hoekse Lijn wordt metro ANBO-NIEUWS Internet: ramp of juist een zege voor ouderen? Buikpijn om Gondelvaart KORT NIEUWS O www.nieuwestadsblad.nl Nieuwe Stadsblad woensdag 10 juli 2013 8 „Het was ze niet om de bonusaanbiedingen te doen geweest", zegt de Maassluise recherche droogjes wanneer naar het motief voor de inbraak in de Albert Heijn Hof van Spaland wordt gevraagd die enkele maanden geleden plaatsvond. Geen kaas of cola wilden de inbrekers, maar geld uit de in de winkel opgestelde geldautomaat. Door de redactie SCHIEDAM - En daarom ging de glazen pui van de winkel aan flarden en met die in Schiedam een groot aantal andere puien iïi Vlaardin- gen, Maasslüis en Melis sant. In Vlaardingen bleef het bij twee pogingen tot inbraak op ook hier Albert Heijn-vesti- gingen in West en Centrum. En ook bij de grootgrutter in Maassluis werd ingebroken om dezelfde reden. De politie, die inmiddels een metersdik dossier heeft opgesteld, is blij dat de groep inbekers -een redelijk ongeorganiseerde 'bende'- nu van de straat is. „Het is De onderzoeken, die in totaal zes maanden in beslag namen, leidden tot een vuistdik dossier. De aanhoudingen begonnen met een onderzoek naar een woninginbraak en een inbraak in een bedrijf in Maassluis in december 2012. foto: Politie Rotterdam Rijnmond meteen een stuk rustiger", klinkt het opgelucht uit de mond van burgemeester Karssen van Maassluis die een groot compliment aan de politie uitdeelt nadat h'ij het ongewone karakter van de groep heeft gekenmerkt: „Jongens zoals u en mij die elkaar voor een groot deel al sinds de lagere school ken den." In totaal werden door on derzoek, door de recherche en de Maassluise wijkpoli- tie 35 zaken opgelost, onder meer bedrijfsinbraken en vernielingen. Zeventien mannen, waar van het overgrote deel uit Maassluis komt, zijn als verdachten aangemerkt. Het merendeel van de misdrij ven vond tussen najaar 2012 en april 2013 plaats. Het gehele dossier is eind juni aan het Openbaar Mi nisterie aangeboden. Hier ben ik nog steeds niet over uit. Als ik zie dat ondernemers er maar van uitgaan dat iedereen een computer, printer of scanner heeft denk ik meer aan een ramp. Zonder deze midde len kan je niet altijd gebruik maken van gratis acties etc. en regelmatig word ik dan ook gevraagd: kan jij hier niets aan doen? Jammer genoeg lukt mij dit niet. Als ik lees dat de gemeente uit bezuinigingsoverwe gingen de publikaties in het Stadsblad wil beïndigen denk ik ook: waar begin je aan, dit zijn bezuinigingen die in de toekomst juist heel veel geld gaan kosten. Natuurlijk lees ik deze pagina's heel aandachtig, lezen op papier is de enige manier waarop alles een beetje blijft hangen. Als dit inderdaad doorgaat denk ik niet dat ik (en vele mensen met mij) op de website gaan kijken wat de gemeente zoal te melden heeft. Nee, heel veel informatie zal verdampen. Heb meegedaan aan een enquete over wonen in Schiedam en daar-, bij kwam ook de vraag voorbijwat vindt u van het verdwijnen van de papieren wo ningkrant? Ook zo iets! Een beperkt aantal mensen bèkijkt de digitale versie hiervan en de coöperaties maar klagen dat er zo weinig doorstroom in de woningmarkt is. Nee ondernemers: maak het voor de 'ge wone' man wat gemakkelijker en bezuinig niet verkeerd. Maar de tijd zal het leren. Deze column schrijf ik ook op de computer en stuur hem per e-mail op naar de redactie, in dit geval een zegen. Zegen of ramp? Ik ben er nog niet uit. Tot volgende week! Joke Ballijns (foto: Ashvini Panday) SCHIEDAM - Eén van de pu bliekstrekkers van de Bran dersfeesten, de Gondelvaart, kan dit jaar geen doorgang vinden. Dat maakte de kersverse or ganisatie begin deze week bekend. „We hebben er echt buikpijn van met z'n allen", zegt voorzitter Frans Eiken- broek. „Maar we moeten realistisch zijn. De Gondel vaart moet leuk zijn en geen last." En dat was het dit jaar in eens wel. De vaart van ge kleurde boten kan al sinds enige tijd niet meer in de Lange Haven worden ge houden vanwege de slechte staat van de kades. Vorig jaar werd een alterna tieve route gevaren, maar dit jaar gooide de Proveniers- brug roet in bet eten. Vol gens wethouder Wijten is er geen enkele zekeheid dat bet open-mechanisme van de brug tegen die tijd al werkt. In principe zou de brug een dag uit de Schie getakeld kunnen worden. „Dat bleek mogelijk, maar dat betekent ook dat er die dag geen ver keer over de brug kan rijden en dat je daarmee de toegang tot de stad blokkeert." Daarnaast merkte de or ganisatie dat de botenbe- zitters zelf alles ook geen ideale situatie vinden. „De onzekerheid van de laatste jaren zorgde voor aardig wat terughoudendheid "bij de Gondelvaarders. En zonder hen, natuurlijk geen Gon delvaart." Maar ook zonder Gondel- vaart blijft de organisatie werken aan een bijzonder programma voor de 29e Brandersfeesten. SCHIEDAM - De eerste pimp- je-buurt-actie wordt woens dag 10 juli feestelijk af gesloten onder het motto 'De Daltons krijgen groene vingers'. Veel bewoners uit de omgeving van de Dalton- straat en studenten van het Lentiz Live College hebben meegewerkt aan het kunstig opknappen van de zijgevel aan de Daltonstraat. Geheel in de traditie vari dé Daltons is er met verf en kwasten geschoten. Joe Dalton zou er trots op zijn geweest, want het resul taat mag er zijn: de zijgevel van de Daltonstraat is niet meer grauw en lelijk maar een kleurrijke bom voor de buurt. Esther Pieterse zoekt voor nieuwe projecten nog bewoners in Oost en Nieuwland. De actie is van 14.00 tot 16.00 uur. foto: pr Pimp je wijk bereidt in meer wijken pimp-acties voor, en is een project waarbij de be woners bepalen hoe een ont werp voor een plek gemaakt wordt. Het project wordt begeleid door kunstenares Esther Pieterse. SCHIEDAM - Het dagelijks bestuur van de stadsregio Rotterdam neemt naar ver wachting woensdagochtend 10 juli het definitieve besluit over het ombouwen van de Hoekse Lijn tot metro; een mijlpaal in de ontwikkeling van het openbaar vervoer in deze regio. Het besluit betekent onder meer dat er vanaf 2017 een rechtstreekse metroverbin ding zal zijn van het strand van Nesselande naar het strand van Hoek van Hol land, via de stadsharten van Rotterdam, Schiedam, Vlaardingen en Maassluis. Onderdeel van het project is de volledige modernise ring van alle stations langs de lijn, waardoor de sociale veiligheid en het comfort aanzienlijk zullen verbete ren. Maassluis krijgt bovendien een nieuw station Steen- dijkpolder en de eindhalte wordt 900 meter verplaatst tot vlak bij het strand van Hoek van Holland. In metrostation Beurs vindt daarom vanmiddag een feestelijke bijeenkomst plaats waarbij onder meer de betrokken bestuurders van de stadsregio en van de (deel)gemeenten die aan de Hoekse Lijn liggen aanwe zig zullen zijn. O Reageren? redactie.ns@ wegenermedia.nl Keurmerk Veilig voedsel voor locaties Argos SCHIEDAM - Onlangs heb ben zes locaties van Argos Zorggroep het Keurmerk Veiligvoedsel.nl ontvan gen. Dit betekent dat de voedselveiligheid in de keukens en brasseries van deze locaties gewaarborgd is. Het gaat om de locaties Geriatrisch centrum DrieMaasStede en Zorg centrum Frangois Haver- Schmidt in Schiedam, Zorgcentrum de Wetering in Vlaardingen, Zorg centrum Hooge-Werf in Poortugaal, Zorgcentrum Klepperwei in Rhoon en Geriatrisch centrum de Es in Spijkenisse. De getoetste locaties scoor den allen hoger dan een 8,7, terwijl een 7,5 genoeg is voor het keurmerk. De overige locaties van Argos Zorggroep zijn momen teel bard aan het werk om binnenkort eveneens het Keurmerk Veiligvoedsel. nl te kunnen behalen. Eerste Hulp bij Verveling - SCHIEDAM - Zomervakan tie. Lekker zes weken vrij. Veel kinderen kijken uit naar dat moment. Maar met die weken vrije tijd voor de boeg, ligt de ver veling altijd op de loer. Wat gaan we vandaag doen? Deze vraag zal veel ouders bekend in de oren klinken. Dé Weekkrant schiet te hulp. Op onze Fa- cebookpagina Eerste Hulp Bij Verveling delen we dagelijks nieuwe vakan- tietips. Leuke uitjes om samen met de kinderen te ondernemen en inspiratie voor activiteiten dichtbij huis. Like onze Facebook- pagina en u krijgt dagelijks nieuwe leuke tips. Zo bent u op en top voorbereid als de verveling dreigt toe te slaan. Ga naar: www.face- book.com/EersteHulpBij- Verveling City Box helpt stichting 'Net niet Genoeg' SCHIEDAM - City Box Rot terdam Spaanse Polder steunt de Schiedamse Stichting 'Net Niet Ge noeg' met twee opslag boxen. De stichting, die twee keer per jaar de 'Net Niet Genoeg Dag' organi seert voor klanten van de. Schiedamse Voedselbank, kan in de opslagruimte ge doneerde spullen droog, schoon en veilig opslaan en rustig sorteren. „De 'Net Niet Genoeg Dag' is een bijzondere feestdag waarop wij proberen de klanten van de Voedsel bank een steuntje in de rug te geven met uitste kende tweedehands kle ding, huishoudelijke ar tikelen en tweedehands speelgoed", zégt Natasja Westmaas. Algemeen directeur City Box, Jan van der Kleij, zegt met bet aanbod van de boxen concreet haar maatschappelijke gezicht te willen tonen.

Het Nieuwe Stadsblad | 2013 | | pagina 8