Grofvuil? Tip% irado Naar het afvalbrengstation! *Slm>Tunn,et<" Waarom grofvuil apart inleveren? Waar gaat het grofvuil heen? Denk aan het milieu, breng uw grofvuil zelf! Wat is het nieuwe product? Wat is grofvuil? Waar laat u uw grofvuil? Weg met die oude lamellen, kapotte schemerlamp en dat oude bankstel! Maar waar laat u uw afgedankte spullen die niet passen in de vuilnisbak en niet in aanmerking komen voor de kringloopwinkel? U brengt het naar het afvalbrengstation. Daar wordt het grofvuil verder op onderdelen gescheiden die hergebruikt kunnen worden. Zo wordt oud hout bijvoorbeeld gebruikt in nieuwe parketvloeren en gaat ijzer naar de staalindustrie. Lever uw grofvuil dus apart in zodat er minder in de verbrandingsoven verdwijnt. Zo sparen we het milieu en kostbare grondstoffen bij het maken van nieuwe producten. wemm iMeta; Grofvuil bestaat uit verschillende materialen die goed gerecycled kunnen worden, zoals hout, ijzer, glas en kunststof. Door grofvuil apart in te leveren kan he worden hergebruikt en verdwijnt het niet onnodig in de verbrandingsoven. leveren kan het randingsoven. Op het afvalbrengstation wordt het grofvuil gesorteerd. Dit gaat naar gespecialiseerde verwerkingsbedrijven waar hef op verantwoorde wijze wordt verwerkt tot nieuwe grondstoffen. Op het afvalbrengstation staat een container van kringloopwinkel Het GOED. Hier kunt u al uw herbruikbare spullen kwijt. Twijfelt u? Een van onze medewerkers neemt de spullen in ontvangst en beoordeelt deze op kwaliteit. Opruimen en recyclen gaan dus in een moeite door! Grofvuil is zeer waardevol. Maar alleen als u het zélf naar het afvalbrengstation brengt. Hier wordt het grofvuil immers direct gescheiden, zodat het optimaal kan worden hergebruikt. Bent u niet in de gelegenheid uw grofvuil zelf te brengen, wacht dan even voordat u de ophaaldienst van Irado belt. In onze wagens wordt alles namelijk samengeperst en, omdat het dan niet meer herbruikbaar is, uiteindelijk naar de verbrandingsoven gebracht. Zonde! Vraag daarom of een familielid of buurman u kan helpen uw grofvuil naar het afvalbrengstation te brengen zodat het gerecycled wordt. Daarmee besparen we grondstoffen, energie en kosten bij het maken van nieuwe producten. Door grofvuil te recyclen gaat het een tweede leven tegemoet. Ongemerkt vindt u uw grofvuil terug als grondstof van nieuwe producten. Grofvuil is al het huishoudelijk afval dat niet in de vuilnisbak past en niet meer voor hergebruik in aanmerking komt. Zoals een kapotte schemerlamp, oude planken, versleten tapijt en oude tuinmeubelen. Behalve puin, bouw- en sloopafval, grond en autobanden, kunt u al uw grofvuil gratis inleveren bij het afvalbrengstation aan de Fokkerstraat 550. Past het niet allemaal in uw auto? Leen dan een van onze aanhangwagens. spaan plaat vanaf €25,- www.irado.nl 010-262 1000 Compleet naar wens

Het Nieuwe Stadsblad | 2013 | | pagina 15