je sluw* 60% 10% 15% Klinker springt in gat dat OpMaat achterlaat 19,95 Vijf vragen over de ramadan TEGELS Bleiswijk 1495 Een miljoen eenzame ouderen in Nederland Haal de Slimme Kluskaart voor korting en bonus kiusvoordee! Jan Groen Jan Groen Vloertegel 60% Wandtegel 3 www.nieuwestadsblad.nl Nieuwe Stadsblad woensdag 17 juli 2013 16 Sprong basisschool De Klinker eerder al in het gat dat door het vertrek van de bibliotheek in Noord werd achtergelaten, nu willen ze hun huis ook open stellen voor muziekles. Door de redactie SCHIEDAM - Muziekles is straks niet meer mogelijk bij muziekcentrum OpMaat. Op daltonbasisschool De Klinker zijn ze daarom nu al bezig met inventariseren hoeveel kinderen er straks nog behoefte hebben aan muziekles. „En zijn dat er genoeg dan gaan we samen met de docenten kijken hoe veel groepjes we kunnen vormen per instrument en stellen wij ons schoolge bouw daarvoor open", legt Hans Loendersloot, direc teur van de openbare school in Woudhoek uit. Op dit moment zijn er al een aantal leerlingen die blok- fluitles volgen na schooltijd bij docenten die ooit ver bonden waren aan OpMaat. Mocht er genoeg belangstel ling voor zijn, dan wordt er samen met muziekvereni ging Harpe Davids ook ge keken naar mogelijkheden om muziekles voor andere blaasinstrumenten te orga- Al zeker zijn de blokfluitlessen op de woensdagmiddag in Daltonbasisschool De Klinker in Woudhoek. foto: wm SCHIEDAM - Voor moslims is afgelopen week de jaarlijkse vastenmaand ramadan be gonnen. Vijf vragen. Wat is de ramadan precies? Tijdens de vastenperiode mogen moslims niet eten, drinken, roken en vrijen. De ziel wordt zo van zonden gereinigd. Met het vasten gedenken zij dat de profeet Mohammed de eerste van zijn openbaringen ontving. Deze openbaringen vórmen samen de Koran. Waarom vasten moslims tij dens de ramadan? Ramadan is één van de vijf zuilen van de islam, de hei lige wetten of religieuze ver plichtingen die gelden voor elke moslim. De andere vier zijn de ge tuigenis, het gebed, de be devaart naar Mekka en het geven van aalmoezen aan armen. Hoe gaat het vasten in z'n werk? De vastenperiode is een reli gieuze én sociale bezigheid. Voor zonsopkomst eten mos lims de sahoor, een ontbijt. Na zonsondergang volgt de iftar, het avondmaal. Wie doen eraan mee? Zieken, zwangere vrouwen en reizigers hoeven niet te vasten, net zo min als jonge kinderen en soldaten. Kin deren mogen al van jongs af aan meedoen, maar begin nen meestal fond hun tiende of twaalfde. Ouderen doen ook mee, als hun gezond heid dat toelaat tenminste. Wanneer is de ramadan? De ramadan is in de negen de maand van de Islamiti sche kalender. Het begin en einde hangt samen met de stand van de maan. niseren, zoals dwarsfluit, klarinet, saxofoon of trom pet. In dat geval moet het ook mogelijk zijn om voor een klein bedrag per maand een instrument te huren. Formulier Op de website van de school is een interesseformulier te vinden. Daarop kan worden aangegeven voor welk in strument er belangstelling is. Naar aanleiding daarvan worden de ouders benaderd en wordt er besproken wel ke mogelijkheden er zijn en wat de kosten zijn. „Muziek les is, zeker in vergelijking met sommige sporten, een vrij dure les. Daar ontkom je niet aan", waarschuwt Loendersloot. „Daar gaat de school ook niet in subsidië ren of zo." Naast de jeugdbibliotheek die sinds het sluiten van bibliotheekfiliaal Noord in de school te vinden is, is de school straks na schooltijd dus mogelijk ook voor mu ziekles toegankelijk. Loen dersloot vindt dat een goede ontwikkeling. „Na school tijd staat een schoolgebouw een behoorlijk lange tijd leeg. Als er op deze manier gebruik van kan worden gemaakt, lijkt me dat alleen maar goed. Het wordt dan echt een multifuctioneel gebouw waar veel mensen plezier aan beleven. Zolang het onderwijs daar niet on der lijdt, en dat gebeurt niet, zie ik alleen maar positieve punten." O Voor meer info: www. klinkerschiedam.nl ANBO-NIEUWS De kop van mijn column van deze week heb ik 'geleend' van een lan delijk dagblad. Ondanks het warme weer kreeg ik het ontzettend koud als je be denkt wat hierachter schuilgaat. Van deze mensen zijn er 200.000 extreem eenzaam, zij hebben slechts één keer per maand sociaal contact. Dan gaat het niet eens over ouderen met een smalle beurs, nee doodge woon eenzaam en alleen. Verschrikkelijk als ik daaraan denk. Daar moeten wij echt iets aan doen, laat het ons weten of wij iets voor u of voor anderen kunnen betekenen. Wij kunnen het echter niet alleen, dus help ons deze mensen te vinden. Bent u zelf eenzaam en u leest dit, schroom niet en laat het ons weten. Dat kan per telefoon of door een briefje te sturen: ANBO, Lange Nieuwstraat 1812, 3111 AJ Schiedam. Komende zondag organiseren wij een pannenkoekendag met spelletjes. Onbe perkt pannenkoeken eten, twee drankjes, koffie met iets lekkers en daarna gaan wij klaverjassen, jokeren en sjoelen. Voor 7.50 bent u weer fijn een zondag onder de pan nen. Opgeven kan bij Nel of Peter, tel. 426 28 08 of bij de bar. De deur gaat om 11.00 uur open voor de koffie, tussen de middag pannenkoeken zoveel u lust en daarna de Tot volgende week! Joke Ballijns (Foto: Ashvini Pandayj slim 'egelxlus kori*n& S£R^cE op aanbiedingen Met de Slimme Kluskaart bonus sparen Met de Slimme Kluskaart Kluskaart voordeel op alle tegels Met de Slimme Kluskaart Grootformaat 60 x 60 cm Kluskaart voordeel Grootformaat Wit, 30x60 cm Bonus sparen Vao-49^5 Bonus sparen Van_22^5" Jan Groen Tegels, Hoefweg 95 Bleiswijk, Telefoon: 010 521 50 55 www.jangroentegels.nl

Het Nieuwe Stadsblad | 2013 | | pagina 16