Acht mensen onwel Stijging 1 Dog Chow 15 kilo DOG CHOW 32.95 12,95 PRIJS 10 stuk 3 www.nieuwestadsblad.nl Nieuwe Stadsblad woensdag 24 juli 2013 10 belasting beperken REGIO - Het college van het Hoogheemraadschap van Delfland wil in 2014 slechts een beperkte tariefstijging van de waterschapsbelas ting om een extra lastenver zwaring voor de inwoners van Delfland te voorkomen. Hiermee komt een einde aan een lange periode van grote re tariefstijgingen die nodig waren om de grote investe ringen in droge voeten en schoon water te kunnen be kostigen. Met name de tarie ven die voor alleenstaanden gelden, gaan wat het college betreft nauwelijks omhoog. Dit voorstel sluit aan bij de oproep van de Tweede Ka mer om belastingtarieven beperkt te laten stijgen. Het voorstel ligt nu tei; inzage en wordt in het najaar door het de verenigde vergadering, het algemeen bestuur van Delfland, besproken. „In juni hebben we ons al voorgenomen om de ta rieven voor 2014 slechts beperkt te verhogen", legt hoogheemraad Aad Wieg man uit. „Drie procent voor het watersysteembeheer en vier procent voor het zuive- ringsbeheer. Bovendien is het college bij de berekening van de toedeling van de kos ten ervan uitgegaan dat een alleenstaande huurder in 2014 nauwelijks meer water schapsbelasting betaalt dan in 2013." Sinds maandag 15 juli 2013 ligt de ontwerp- kostentoedelingsverorde- ning ter inzage. Acht mensen raakten onwel toen ze in de snikhete trein moesten wachten vanwege een kapotte bovenleiding. Daardoor viel ook de airco uit. foto: Kevin Schenk SCHIEDAM - In een stilgeval len trein tussen Schiedam Centrum en Nieuwland zijn maandagmiddag door de hitte acht mensen onwel ge raakt. De trein met ongeveer 200 passagiers was rond 13.30 uur door problemen met de bovenleiding stil komen te staan op het viaduct boven de A20. Doordat er geen stroom meer was, viel ook de airco uit. De passagiers konden onder begeleiding van de brand weer zelf de trein uitstap pen. Ambulancepersoneel heeft vervolgens enkele mensen ter plekke onder zocht. Ook werd water uit- l. Alle passagiers zijn met bussen naar station Schiedam vervoerd. De passagiers zaten onge veer een halfuur zonder airconditioning in de hete dubbeldekstrein. „In die tijd kan de temperatuur met het huidige weer flink oplopen", aldus de NS-woordvoerder. De reizigersvereniging Maatschappij Voor Beter OV eist nu van de NS-di- rectie dat conducteurs beter worden geïnstrueerd hoe te handelen bij kapotte airco's in treinen. Conducteurs moeten bij extreme hitte en uitgevallen luchtkoeling de ruiten inslaan, vindt Beter OV. De reizigersclub rea geert daarmee op de nood situatie in Schiedam. „Om zo alsnog toevoer van koele wind en zuurstof mogelijk te maken." De NS is hier fel op tegen. Reizigers die op eigen houtje ruiten inslaan, bren gen volgens de NS de veilig heid van reizigers en perso neel in gevaar. „Zo kunnen mensen zich verwonden en komt de veiligheid al snel in het geding, bijvoorbeeld als mensen het spoor op gaap." In het geval een trein strandt en de airco het niet doet, zoals bij breuk van de bovenleiding, kan het NS- personeel besluiten de deu ren te openen aan de veilige kant van de trein. Glasfabriek in lichterlaaie SCHIEDAM - In de glasfa briek aan de Buitenhaven weg heeft vannacht brand gewoed. De vlammen veroorzaakten een flinke rookontwikkeling die in de wijde omgeving te zien was, zo meldde de veilig heidsregio. Alle medewerkers van de fabriek wisten na het uit breken van de brand een veilig heenkomen te zoe ken, al moesten drie men sen zich laten nakijken in een ambulance. Ze hadden rook ingeademd. Door de enorme hitte scha kelde de brandweer na enige tijd meer personeel in om te helpen bij het blus sen. „Dan kunnen ze elkaar sneller aflossen", verklaar de een woordvoerster van de veiligheidsregio. De brandweer wist het vuur op het dak van het gebouw in de loop van de nacht te blussen. Het is nog ondui delijk wat in het gebouw in brand heeft gestaan. De hoge temperatuur maakt het lastig om op onderzoek uit te gaan. Tieners voor de kinderrechter SCHIEDAM - Zes minderja rigen die in verband zijn gebracht met de mishan deling van een jongen in januari op de Malmo (Sve- aparken) zijn inmiddels voor de kinderrechter ver schenen. Vier van hen heb ben een taakstraf gekregen van 60 uur plus het betalen van een schadevergoeding. Als zij dit niet volbrengen dan volgt een hechtenis van 30 dagen. De meerder jarigen die in verband zijn gebracht met de mishande ling verschijnen pas in sep tember voor de rechter. Geluidsoverlast Spaanse Polder SCHIEDAM - Dertig meldin gen kwamen er 20 juli bij de politie binnen in ver band met een bedrijfsfeest- je bij de groothandelsmarkt in Spaanse Polder. Tot diep in de nacht was er luide muziek te horen. De politie heeft een uitgebreid rap port opgesteld dat inmid dels ook naar de gemeente Rotterdam is gegaan. Aandacht voor autokrakers SCHIEDAM - Auto-inbraken komen helaas veel voor. Inbrekers zijn het hele jaar actief. Het is een lastige inbraakvorm om tegen te gaan. Uit cijferanalyses is een stijging van het aantal auto-inbraken in het voor jaar te zien. Om een stij ging dit jaar te voorkomen, zet de politie op voorhand extra in. Zo worden er lok auto's ingezet en wordt er extra toezicht en surveil lances gehouden op tijden en locaties waar inbraken plaatsvinden. Deze aanbieding en zijn alleen geldig in onderstaande vestigingen t/m 04-08-2013. Jumper Almere Jumper Rotterdam Jumper Maassluis Jumper Hoogvliet Markerkant 1006 Bergweg 149-151 Elektraweg 2C Lengweg 29 Almere Rotterdam Maassluis Hoogvliet T: 036 - 52 98 400 T: 010 - 46 60 032 T: 010-59 12 361 T: 010 41 64 610 Dentastixl Smolke Hond 2 kilo 500 gram Voskes Kipfilet Medium 1 KILO Voskes Pens T RabbHSeiect 2e HALVE Gourmet Gold Overheerlijk vlees i diverse smaken. Blik a 85 gram Whiskas Multipack maaltijdzakjes Doos a 12 x 100 gram. Catsan Hygiëne plus 20 liter Hope Farms Rabbit of Cavia Select 2 KILO Biokat's Fresh 20 Kilo

Het Nieuwe Stadsblad | 2013 | | pagina 10