Voorkom woninginbraak Tuk Tuk veel gebruikt Ontwerp mee aan de Julianapark entree! 247 JULI 2013 - PAGINA 1 Schiedam Gemeenteberichten jammie wstöW UIT DE PORTEFEUILLE VAN Donderdagavond 18 juli werden in het Gat van Bolmers de pluktuintjes met kruiden, een" vijvertje en een speeleiland voor de allerkleinsten in gebruik genomen. "Windkracht 13 is hier duidelijk voelbaar. De tijdelijke invulling van het Gat van Bolmers is innovatief, groen en duurzaam", stelde wethouder Peter Groeneweg in zijn openingswoord over de groene inrichting van ontwerper Roel Crul. In september wordt het plein verder aangekleed met een metershoge Tipi. De zomervakantie is begonnen! Veel mensen trekken erop uit of gaan op vakantie. Vaak is er langere tijd niemand in huis. Dat is aantrekkelijk voor inbrekers. Politie en team Toezicht Handhaving van de gemeente Schiedam zijn in deze periode extra alert om inbraken te voorkomen. Maar u kunt ook zelf maatregelen treffen om de kans op inbraak te verkleinen. Goede beveiliging van uw huis speelt een grote rol bij het voorkomen van inbraak. Zorg voor goede sloten en gebruik het nachtslot als u van huis gaat. Maak het inbrekers lastig Inbrekers hebben verder een hekel aan licht en maken niet graag herrie. Zorg dus voor verlichting rond uw huis en maak het hen niet te gemakkelijk door bijvoorbeeld een raampje open te laten. Uw sleutel onder een bloempot verbergen? Dit lijk misschien handig; maar inbrekers kennen dat soort plaatsen. Ook zij zijn dan zo binnen. Ziet u iets verdachts? Bel 1-1-2! Bewoners weten het zelf het beste als er iets niet in orde is in hun buurt. Een vreemd figuur die bij huizen naar binnen loert. Of activiteiten bij een huis waarvan u weet dat de bewoners op vakantie zijn. Bel bij verdachte situaties altijd 1-1-2. Mogelijk kan de politie een inbraak voorkomen of een inbreker op heterdaad aan houden! 1-1-2 is er niet alleen voor levensbe dreigende situaties, maar ook voor het melden van verdachte situaties. Kijk voor tips op www.schiedam.nl/voorkominbraak. Van 17 juni tot 13 juli reden twee Tuk Tuks van het Broersvest naar station Schiedam Centrum. Hiermee werden in totaal 4400 passagiers ver voerd! Vooral de donderdag en vrijdag waren populair met meer dan 250 passagiers per dag. Een mooi resultaat en bovendien vormden de elektrisch aangedreven Tuk Tuks een vrolijk ge zicht. Inmiddels is de tram gelukkig weer terug en zijn de Tuk Tuks uit het Schiedams straat beeld verdwenen. Ze gingen er goed in! De verse haringen van Tuyp ter gelegenheid van de opening van de vernieuwde Rembrandtlaan. Na een intensieve periode van inspraak en afspraken maken met bewoners, heeft de straat een grote me tamorfose ondergaan. Wethouder Wijten sprak voor en met een handvol en thousiaste bewoners over de aanpak. Hij gaf aan blij te zijn met de vasthou dende instelling van de betrokken bewoners en het prachtige eindresultaat. W ...éÈfë& Het Julianapark ligt er na de renovatie weer prachtig bij. De en tree kan echter nog wel wat aandacht gebruiken. Het kleine pleintje met kale tegels wacht op een prachtpatroon. Maak jij dat ontwerp? Kijk voor meer informatie, spelregels en hoe je aan te melden op www.schiedam.nl/julianapark. Deelnemen kan tot 26 september. Wie weet vind jij jouw ontwerp terug op straat! Agenda "De keuze van" Natuurlijk Schiedam! 65 jaar Cobra. Vrijheid en Vitaliteit Schiedam. De traditie van het schenken Groen getint Vaarseizoen Fluisterboot Datum t/m 31 augustus t/m 21 september t/m 29 september t/m 27 oktober Locatie Bibliotheek Schiedam, Stadserf 1 t/m 1 september Stedelijk Museum, Hoogstraat 112 Grote of St. Janskerk, Lange Kerkstraat 37 Jenevermuseum, Lange Haven 74 Tijd Openingstijden bibliotheek di t/m zo 10.00- 17.00 uur di t/m vrij 10.00 - 17.00 uur divers Afvaarpunt Museummolen De Nieuwe Palmboom di t/m zo 12.00, 13.30 en 15.00 uur Lees Gemeenteberichten ook online

Het Nieuwe Stadsblad | 2013 | | pagina 13