gemeente Schiedam In aanloop naar onderhoudswerkzaamheden 's-Gravelandseweg Voorbereidende werkzaamheden van start Digitaal én op papier Eigentijdse communicatie die aansluit bij de actualiteit 24 JULI 2013 - PAGINA 2 Vanaf 22 juli starten de voorbereidende werkzaamheden voor de aanpak van de 's-Gravelandseweg. Een belangrijk onderdeel hiervan is de aanleg van een calamiteitenroute. Die zorgt ervoor dat hulpdiensten zoals brandweer, politie en ambulance tijdens het groot onderhoud Schiedam-Noord vanuit meerdere kanten kunnen blijven bereiken. Alwine van Winsen, Directeur Jenevermuseum Schiedam Zodra je voet op Schiedam- se bodem zet, heb je een verbintenis met jenever. Hoe dit is ontstaan en nog veel meer, kun je ontdekken in het Jenevermuseum. 1. Wat zijn de plannen van het Jenevermuseum voor de toekomst? 'Het Jenevermuseum wil steeds meer veranderen van ambach telijk museum naar een kwali tatief cluster waar je van alles kunt beleven op jenevergebied. Zo kan een bezoek aan het Je nevermuseum naar wens wor den uitgebreid tot een weekend genieten van Jenevercultuur, historie, Schiedam. 2. Hoe past de ontwikke ling van het Museumkwartier hierin? Het Jenevermuseum staat in Schiedam vanwege de bijzon dere historische binding met jenever. Overgl in de stad vind je daar bewijzen van. Het Je nevermuseum vindt het logisch om ook buiten het museum activiteiten te organiseren. In tensieve samenwerking met ondernemende (culturele) part ners in de stad is vanzelfspre kend. 3. Hoe gaat dit verder vorm krijgen? Het Jenevermuseum is samen met het Stedelijk Museum het culturele hart van de stad. Door de entrees van beide musea aan de Hoogstraat te plaatsen, zal dit door de bezoeker ook als zodanig worden ervaren. Bovendien creëer je meer loop voor de middenstand op de Hoogstraat. 4. Wat wordt er anders voor de bezoekers? Veel meer dan nu zal de be zoeker worden meegenomen in een beleving waarbij alle zin tuigen aan bod komen. Met de werkende branderij, waarbij de bezoeker ziet hoe vroeger moutwijn werd gemaakt, houdt het Jenevermuseum dit en an der levend erfgoed in stand. 5. Waarom moet je dit jaar in het Jenevermuseum zijn? Het belangrijkste bestaansrecht van Schiedam komt voort uit de jeneverindustrie. Eigenlijk zou iedere Schiedammer élk jaar een bezoek moeten brengen aan het Jenevermuseum. Tijdens de voorbereiding blijft de 's-Gravelandseweg in beide richtingen toegankelijk. De werk zaamheden vinden plaats naast de rijbaan, waardoor het verkeer niet gehinderd wordt. Wanneer de onderhoudswerkzaamheden aan de rijbaan beginnen, wordt op de 's-Gravelandseweg een richtingsverkeer ingesteld, te we ten van Schiedam-Noord richting centrum. Start werkzaamheden De uitvoering-van de onderhouds werkzaamheden starten in ieder geval na 26 augustus. De exacte startdatum is nog niet bekend. Dit is afhankelijk van dé planning van de aannemer. Wanneer dit bekend is, zal hierover wordén gecommu niceerd en wordt dit aangegeven op waarschuwingsborden langs de weg. Het project De aanpak van de 's-Graveland seweg betreft het wegdeel vanaf de rotonde 's-Gravelandseweg/ Zwaluwlaan tot de kruising met de Algerastraat, ofwel de voormalige bouwweg. De rotonde zelf wordt ook aangepakt en krijgt in het 'hart' het kunstwerk 'Circus Svea'. Ter voorbereiding op de onderhoudswerkzaamheden wordt vanaf 22 juli een calamiteitenroute aangelegd langs de 's-Gravenlandseweg. Met de aanpak van de rijbaan wordt ook de weginrichting en het naastgelegen groen passend gemaakt aan de aansluitende we gen. Op de webpagina www.schie- dam.nl/sgravelandseweg vindt u meer (actuele) projectinformatie. De gemeente Schiedam hecht als onderdeel van haar dienst verlening veel waarde aan goede informatievoorziening. Eigen tijdse communicatie die aansluit bij de actualiteit, die gemak kelijk vindbaar is en die aansluit bij de wensen en behoeften van de Schiedammers. Daarom blijft de gemeente Schiedam haar communicatiemiddelen ontwikkelen. Steeds vaker maken instanties voor hun communicatie gebruik van de digitale snelweg. Niet vreemd aangezien het een relatief goedkope manier is om snel veel mensen te bereiken en hen te informeren over de laatste ontwik kelingen. Snelle informatie die aansluit bij de actualiteit Ook de gemeente Schiedam gaat in deze trend mee en maakt steeds vaker gebruik van digitale kanalen om u te informeren. Het stelt ons in de gelegenheid u snel ler te informeren en beter aan te sluiten bij de actualiteit. Bovendien bieden deze kanalen ons - in te genstelling tot communicatie via het papier - de mogelijkheid om ook digitaal met u 'in gesprek' te gaan en uw vragen te beant woorden. Gemakkelijk vindbaar Ongeacht de manier van com municeren, vindt de gemeente Schiedam het belangrijk dat de informatie snel en gemakkelijk ge vonden kan worden door u en dat deze eenduidig is. Om die reden kiest de gemeente Schiedam voor een aantal centrale kanalen en duidelijke ingangen. Zo is en blijft de gemeentelijke website www. schiedam.nl de basis voor de gemeentelijke informatie. Nieuws, regelingen en achtergrondinfor matie, het staat er allemaal. Officiële bekendmakingen.nl De officiële bekendmakingen, zo als bekendmakingen van regel geving, besluiten van algemene strekking en dergelijke worden met ingang van 1 oktober ge publiceerd op www.officiëlebe- kendmakingen.nl. Op deze web site kunt u wet- en regelgeving, officiële bekendmakingen en lo kale bekendmakingen terugvin den. Rijksoverheid, provincie, waterschappen en gemeenten plaatsen hier meer en meer hun publicaties en bekendmakingen. U kunt op de website zoeken op postcode en woonplaats en bekij ken welke vergunningen er in die directe omgeving zijn verstrekt. Social media Naast de gemeentelijke website en de website www.offciëlebe- kendmakingen.nl maakt de ge meente steeds vaker gebruik van social media. Zo is de gemeente Schiedam te volgen op Twitter via @Schiedam_nl, of Facebook via facebook.com/gemeenteschie- dam. Traditionele communicatie Hoewel digitale communicatie de toekomst heeft, blijft de gemeente Schiedam de belangrijkste infor matie voorlopig ook via de meer traditionele wegen communice ren. Zo kunt u ook na 1 oktober nog wekelijks een verkorte weer gave van de (officiële) bekend makingen terugvinden in Ge- meenteberichten in het Nieuwe Stadsblad. Daarnaast verschijnt begin 2014 weer een nieuwe Stadsgids. Kunt u ondanks alles de infor matie waar u naar op zoek bent toch niet vinden? Stuur een e-mail met uw vraag naar contact@schiedam.nl of neem telefonisch contact op met de gemeente Schiedam via 14 010. Wij helpen u graag verder. Geboorteakte, trouwen of vergunning aanvragen? OnfertiMj viateHefcwM i «wtóSpas

Het Nieuwe Stadsblad | 2013 | | pagina 14