I I I, I I 20% auping plaza VOORDEH Wie haalt katje Amber op? Morgen: begint met een bed dat bij je past auping Werk aan de weg Dagtocht met Rode Kruis Foto van je vakantiepret Boek van de Week: Philipp Meyer - De zoon ÊÊmm AueinG Persoonlijk comfort Escudostraat 9 - Barendrecht - T. 010 - 820 09 44 www.aupingplaza-barendrecht.nl opftupingbed^f* met matrassen O www.nieuwestadsblad.nl Nieuwe Stadsblad woensdag 24 juli 2013 20 Amber komt steeds meer los in Hargahoeve, maar wil toch het liefst een gezellig huis om in te wonen. Wie haalt haar op? foto: Rick van Helden SCHIEDAM - Amber is een klein zwart katje met een grote mond. Mensen vindt ze nog een beetje eng maar inmiddels gaat ze lekker haar eigen gang op de afdeling van die renopvang De Hargahoeve. Wie haalt dit grappig beestje op en gunt haar wat rust om zichzelf te worden? Hargahoeve is ook tijdens de zomervakantie gewoon open. O Kijk voor openingstijden even op www.hargahoeve. nl. SCHIEDAM - Bijna een mil joen Nederlanders vertrek ken komend weekend naar hun vakantiebestemming. Ruim de helft reist naar het buitenland en kan zater dag rekenen op overvolle vakantieroutes. Vooral in Duitsland, Frankrijk en in het noorden van Italië is de kans op files groot. In Neder land blijft de verkeershinder binnen de perken. In eigen land zijn er dit weekend evenementen en wegwerkzaamheden die verkeersdrukte veroorza ken: van donderdag tot en met zondag is er het Zwarte Cross Festival in Lichten voorde en op zaterdag en zondag het Truckstar Festi val op circuit Assen. Werkzaamheden zijn er op de A4 Den Haag richting Delft, de weg is dicht bij Den Haag-Zuid van vrijdag 21.00 tot maandag 05.00 uur. Ook is er werk aan de weg op de A15 Rotterdam richting Go- rinchem. SCHIEDAM - De vrijwilligers van het Rode Kruis organi seren zaterdag 31 augustus een geheel verzorgde boot tocht. Vertrek is om 09.00 uur op het Schiedamse Ha venhoofd, aankomst om- streeks 17.00 uur. De kosten zijn inclusief eten en drin ken 37,50, aangepast en rol stoelvervoer is een tientje. Op de boot bieden de Rode Kruisvrijwilligers hulp waar nodig is. Rolstoelen of rollators is geen probleem, gezien de ruimte kunnen er helaas geen scootmobielen of elektrisch voortbewogen rolstoelen aan boord mee. Aanmelding en informatie: via het Rode Kruis: 010 - 234 20 49. SCHIEDAM - Plezier in het park? Een mooie fietstocht door de polder? Of een ge slaagd bezoek aan een ver land? Tijdens een vakantie worden er altijd talloze leu ke en mooie foto's gemaakt die het showen meer dan waard zijn. Stuur een leuke foto van je vakantieplezier dit jaar ook SCHIEDAM - Elke week lezen Ruud Aret en Gerben de Bruijn van boekhandel Post Scriptum een boek voor het Nieuwe Stadsblad dat ze voorzien van een beoorde ling: deze week is dat 'De zoon' van Philipp Meyer. Deze roman volgt een Texaanse familie vanaf het ontstaan van de staat Texas tot aan het heden. Drie familieleden worden eruitgelicht. Allereerst Eli McCullough: hij wordt op jonge leeftijd ontvoerd door indianen, die de rest van het gezin uitmoorden. Hij wordt langzamerhand onderdeel van de stam, maar als de in dianen bezwijken aan aller lei Europese ziektes, gaat Eli weer terug naar de blanke wereld met allerlei aanpas singsproblemen van dien. Uiteindelijk weet hij een groot landgoed op te bou wen met runderen en paar- aan het Nieuwe Stadsblad en laat heel Schiedam mee genieten. De leukste foto's laten we zien in de krant en op onze website: Stuur je foto en een korte toelichting per-e-mail over hoe, waar, wanneer en met wie naar: redactie.ns@we- genermedia.nl. Succes! 4-j cB i den. Zijn zoon Peter moet al van jongsaf tegen zijn be roemde vader opboksen. Hij heeft een ander karakter: be dachtzamer en meegaander. Als de Mexicaanse buren, op verdenking van veedief stal, worden vermoord door een bijeengeroepen 'pbsse', krijgt hij steeds meer afkeer van zijn familie. Ook is er olie ontdekt op het land, wat veel rumoer en lawaai met zich meebrengt. Dat voedt Peters afkeer. Om de olie draait het laatste verhaal. Jeanne Anne, kleindochter van Peter, neemt de leiding over het bedrijf op zich. Zij moet opboksen tegen de door mannen gedomineerde olie industrie. De zoon is een rauwe roman. In de hoofd stukken verteld vanuit het gezichtspunt van Eli wor den er veelvuldig slachtof fers gescalpeerd, niet alleen door indianen trouwens. Eli staat tussen twee samenlevingen in en kan uiteindelijk in geen van beiden echt aarden. Cijfer: 7. foto:pr cB Geniet van persoonlijk slaapcomfort; combineerde voor jou ideale bodem en matras van Auping en ontvang tot maar liefst 20% voordeel. Zo slaap je heerlijk op jouw unieke en comfortabele bed, om vervolgens alles uit de dag te halen. De Auping matrassen Adagio, Cresto en Vivo zijn uitgeroepen als 'Beste uit de test'. 20% op combinatie of 15% öp iosse matras óf bodem. Kijk voor de actie- voorwaarden op www.auping.nl. Deze actie geldt van 15 juli t/m 25 augustus 2013. Auping nights, Better days

Het Nieuwe Stadsblad | 2013 | | pagina 20