Museumkwartier gaat bruisen jSsSSft Jongeren krijgen coachdiploma Doe mee: Net Niet Genoeg KORT NIEUWS es ANBO-NIEUWS Prachtig zomerweer maar wees alert met uitdroging Dagje wordt weekendje 3 www.nieuwestadsblad.nl SCHIEDAM - Twaalf cursis ten die de cursus Mental Coaching met goed gevolg hebben afgerond, hebben af gelopen week hun diploma uitgereikt gekregen. De cursus werd gegeven door JoCoTal (Jongeren Coa ching Talentontwikke ling), die ten doel heeft fi nanciële en mentale bijstand te verlenen aan kinderen die opgroeien in sociaal zwakke gezinnen en hen begeleiden als ze willen gaan sporten of graag dansen of muziek willen maken. De cursus startte begin mei en werd gegeven door John Moens: „De rode draad in de cursus is het ontwikkelen van je in nerlijke kracht en je talenten Voor meer informatie zie www.jocotal.nl/watjocotal aanbied/ mental coaching. foto-.pr door uit te gaan van jouw positieve kracht." Doel is om na de cursus als vrijwilliger te gaan werken als jongerencoach voor de stichting JoCoTal. In septem ber start er weer een nieuwe SCHIEDAM - Ook de Stichting Net Niet Genoeg heeft mee gedaan aan de training be wonersinitiatieven. Natasja Westmaas geeft antwoord op enkele vragen. Wat is de naam en het doel van jullie initiatief? Stichting Net Niet Genoeg organiseert twee keer per jaar een grote Net Niet Ge noeg Dag voor alle inwoners van Schiedam die letterlijk net niet genoeg hebben. Op zo'n dag kunnen ze terecht voor gratis tweedehands kleding en speelgoed, zijn er kappers en manicures en ook zijn er allerhande leuke activiteiten. We bieden dus eigenlijk een compleet dagje uit. Heeft jullie initiatief al iets opgeleverd? Absoluut. In Schiedam zijn ruim 180 gezinnen aange sloten bij de Voedselbank. Tijdens onze eerste grote Net Niet Genoeg Dag op 8 juni hebben we ruim 90 ge zinnen ontvangen. We heb ben alle energie om dit in het najaar te herhalen. Wat wil je de Schiedammers meegeven? Het kan iedereen overko men. Het ene moment kun je je boodschappen nog doen, het volgende moment kunt u de huur niet meer betalen. Help ons helpen. Meld u aan als vrijwilliger. Wordt spon sor of donateur van Stich ting Net Niet Genoeg. Vrijwilligers gezocht voor bouwdorp SCHIEDAM - Als vrijwil liger helpen om alle jonge thuisblijvers in Schie dam deze zomer een onvergetelijke vakantie te bezorgen? Dan maakt de organisatie van Kids- bouwdorp graag kennis met u! Deze zomer wordt voor de derde keer Kids- bouwdorp Schiedam georganiseerd. Tijdens dit vier weken durende evenement in augustus kunnen kinderen van 8 tot 13 jaar naar harten- lust bouwen, timmeren en zagen en werken ze samen aan de prachtigste en duurzaamste hutten. Kidsbouwdorp vindt plaats van 5 tot en met 30 augustus, van maandag tot en met vrijdag, op een prachtige, groene locatie in het Beatrixpark. Om van Kidsbouwdorp Schiedam weer een groot succes te maken, is de organisatie op zoek naar handige, gezellige en behulpzame mensen. Er zijn klussen genoeg: zagen, bouwen en het uit voeren van ideeëii. Ook kan er geholpen worden bij het uitdelen van drin ken of het bakken van pannenkoeken. Opgeven als vrijwilliger kan bij: Natascha Elsac- kers, tel. 449 32 00. Feestelijke afsluiting biokfïuitu SCHIEDAM - De proefles sen blokfluit zijn afgelo pen dinsdag afgesloten bij muziekvereniging St. Radboud in het verenigingsgebouw in Schiedam-Kethel. Tien enthousiaste kinderen hebben 8 weken blok- fluitles gehad en speelden bij de afsluiting samen met het leerlingenorkest onder leiding van Lisette Harms. Ook mochten ze allemaal zelf ook een stukje spelen. Vele ouders en grootouders genoten en klapten de handen bijna stuk. De meeste blokfluiters gaan na de vakantie door met les bij Lisette. Muziekvereniging St. Radboud geeft niet alleen blokfluitlessen, maar ook muzieklessen op diverse blaasinstrumenten en slagwerk. Instrumenten zijn gratis in bruikleen en de lessen worden ver zorgd door professionele docenten. Lid worden van de vereniging beeft meer voordelen: concerten zijn altijd gratis toegan kelijk, na een poosje kan je meespelen met het leerlingenorkest en naast de muzieklessen worden er ook gezellige uitjes ondernomen zoals naar deEfteling. Meedoen met muziekles op een blaasinstrument, slagwerk of blokfluit? Meld je aan bij Marlies den Hollander via leer- lingen.radboud@outlook. Eindelijk is bet dan zover, wij hebben een paar weken achter elkaar prach tig zomerweer en als ik de weersver wachtingen mag geloven hebben wij, als u dit leest een hittegolf. Heerlijk als de zon schijnt, dan ziet alles er echt leuker uit, maar kijkt u aub goed uit voor uitdroging. Vooral voor oudere men sen is uitdroging een sluipmoordenaar. U moet (en niet alleen ouderen) zorgen dat u voldoende vocht binnenkrijgt. Minstens twee liter vocht/water moet u drinken. Het hoeft niet duur te zijn, gewoon een fles vullen met water, plaats deze in de ijskast en lekker drinken met bijvoorbeeld ijsblok jes. Doen hoor! Door de ledenwerfacties van het afgelopen jaar hebben wij veel nieuwe leden gekre gen waar wij heel blij mee zijn. Op zondag 18 augustus organiseren wij een kennis makingsdag alleen voor hen in de sociëteit. Alle nieuwe leden vanaf 1 januari 2012 hebben inmiddels een schrijven voor deze dag ontvangen. Met zoiets organiseren kan er natuurlijk ook een foutje worden ge maakt, tenslotte zijn ook wij hardwerkende goedwillende vrijwilligers. Mocht u geen uitnodiging hebben ontvangen en wilt u ook komen, geef even een belletje aan Nel of Peter met uw naam en telefoonnummer dus bel rustig de ANBO: 426 28 08 of bel mij even 06-22724227 dan kan ik uitzoeken waar het mis is gegaan. Mochten er meer aanmeldingen komen dan er plaatsen zijn dan organiseren wij een tweede dag. Dus ook als u zich nu opgeeft als lid (17.50 voor de rest van het jaar, 37,30 in 2014) bent u 18 augustus van harte welkom bij de ANBO. Laat mijn telefoon maar overuren maken. Bellen dus en anders tot volgende week. Joke Ballijns (foto: Ashvini Panday) (vervolg van boven) SCHIEDAM - Naast de plan-, nen van de musea voor de versterking van het Muse umkwartier is Stadsherstel Schiedam actief in het ge bied. De panden Hoogstraat 78, 94, 96-98, 100, 104 en 106 zijn inmiddels prachtig gerestaureerd waarbij de ge realiseerde woningen boven de winkels inmiddels alle maal verhuurd zijn. Voor de winkelinvullingen wordt voor een apart traject ge kozen waarbij Stadsherstel Schiedam op zoek is naar bijzondere ondernemers die een meerwaarde kunnen zijn voor de Hoogstraat en het museumkwartier. Ook voor de restauratie en herbestemming van Hoog straat 89 en 91 is Stadsher stel Schiedam een belangrij ke partner voor de gemeente Schiedam. Stadsherstel kiest, zoals bij de panden aan de overzijde voor een restauratie op een hoog kwaliteitsniveau en een invulling die past bin1 nen het gebied. Naast een entree en winkel voor het Jenevermuseum op de bega ne grond van Hoogstraat 89 en een daghoreca op de be gane grond van Hoogstraat 91, zijn er plannen op de verdiepingen voor erfgoed- logies. In de panden kunnen vier bijzondere kamers en een long stay appartement gerealiseerd worden. Hier mee wordt de eerste stap gezet naar uitbreiding van bijzondere overnachtings mogelijkheden in Schiedam en kan van een dagje een weekendje Schiedam ge maakt worden. Door een financiële injectie van het Fonds Schiedam Vlaardingen kan het gebied rondom de gevestigde musea (Stedelijk Museum Schiedam, Nationaal Jenevermuseum Schiedam en Coöperatiemuseum), beter bekend als het Museumkwartier, verder worden ontwikkeld. Door de redactie SCHIEDAM - Ook heeft het Stedelijk Museum giften ontvangen van de Bankgi roloterij en het Schiedamse De Groot Fonds. Dit betekent een unieke kans om dit ge bied te versterken. Samen met Stadsherstel Schiedam en het Jenever- museum is gekeken naar de ontwikkelingsmogelijkhe den van de panden Hoog straat 89 en 91 en met het Stedelijk Museum Schie dam is gewérkt aan de plan nen voor een nieuwe entree van het museum. Om het Stedelijk Museum toeganke lijker te maken, verplaatst de entree van het museum van kelder naar straatniveau. De huidige entree in de kelder wordt een auditorium. Hier Het Museumkwartier, Stedelijk Museum Schiedam, Jenevermuseum en Cooperatiemuseum, wordt door een financiële injectie opgeknapt. foto:wm zullen de openingen van tentoonstellingen, concer ten, lezingen en dergelijke plaatsvinden. Het Jenever museum ziet met de restau ratie en herbestemming van de panden Hoogstraat 89 en 91 een kans voor een tweede entree met een betere posi tionering van het museum aan de Hoogstraat. „Dit betekent naast meer zicht baarheid van de musea aan de Hoogstraat ook het creë ren van een laagdrempelig karakter. Naast budget voor de entrees wordt de bijdrage van het Fonds voor een groot deel ingezet voor de res tauratie van Hoogstraat 89 en 91. Twee panden die in slechte bouwkundige staat zijn, maar gerestaureerd een schakel kunnen vormen tussen Hoogstraat en Lange Haven en tussen Havenkerk en Jenevermuseum", aldus wethouder Groeneweg.

Het Nieuwe Stadsblad | 2013 | | pagina 25