Gehannes met parkeervergunning Auto MBF komt goed terecht KLEIN NIEUWS KORT NIEUWS Opvang in de binnenstad voor kinderen tot 12 jaar COLOFON 'Onaanvaardbaar risico!' www.nieuwestadsblad.nl Nieuwe Stadsblad woensdag 24 juli 2013 3 Het aanpassen van een parkeervergunning heeft aardig wat voeten in de aarde. „Kan dat niet sneller?", vraagt mijnheer Herlaar zich af foto: wm Eind vorige maand kocht hij een nieuwe auto en ruilde hij zijn oude in. Alle paperassen werden telefonisch binnen 10 minuten in orde gemaakt. Behalve zijn parkeerverguning. Daarvoor moest hij twee keer langskomen bij drie ambtenaren. Door Frank Willemse SCHIEDAM - Hij had er lang naar gezocht. Trots als een pauw reed de heer Herlaar met zijn nieuwe aanwinst naar huis. Zijn nieuwe Volkswagen Up met auto maat had hij juist gekocht. Na een testrit waren de pa pieren 'in no time' geregeld. Thuis gekomen realiseerde Herlaar zich dat de parkeer vergunning op het nieuwe kenteken moest worden overgeschreven. Eén tele foontje naar het stadkantoor dacht hij toen hij zijn nieu we aanwinst voor deur par keerde. Of liep hij nu al de kans bekeurd te vsprden? Maar het was geen simpel telefoontje. De eerste teleur stelling was dat een pareer- wijziging niet telefonisch geregeld kan worden. „Eerst netjes een afspraak maken", SCHIEDAM - Het echtpaar Joke en Henk van Houwelin- gen heeft afgelopen week end de sleutels gekregen van de hoofdprijs van het Maas- houlevardfeest: een Nissan Pixo. Joke was afgelopen week door niemand minder dan Frans Bauer als gelukkige winnares uit de duizenden aanwezigen naar voren ge haald. De winnares van de Gazel- lefiets van Van Leeuwen Tweewielers, Jaqueline Scheenloop, rijdt inmiddels ook al rond in Schiedam. De hoofdprijzen van het Maas- boulevardfeest dat dit jaar extra uitpakte vanwege het 25-jarig jubileum, kwamen luidde het antwoord. „Kan ik dan nu langskomen, want mijn nieuwe wagen staat er illegaal", vroeg hij. Dat kon niet. Over een week was hij aan de beurt. Paniek bij Her laar (66) die aanvoerde dat overigens zeer goed terécht. Joke en Henk zijn al jaren trouwe bezoekers van het festival. Via de webshop hij een week lang zijn wa gen dam niet kon parkeren in Oost. Hij moest een tijde lijke vergunning (10,25) aam schaffen bij de Lichtblauwe Brigade, een 'papieren vod je' dat hij telkens achter de schaften ze diverse gadgets aan, zonder ook maar een seconde aan het winnen van een auto te denken. voorruit moest leggen. In zijn geval tot de volgende donderdag. Maar ook toen bleek de overschrijving nog niet administratief geregeld. Voor de tweede keer volgde een bezoek aan de stadwach- Vervolg van voorpagina SCHIEDAM - De bewegwijze ring op de A20 is zo slecht dat dit gevaarlijke situaties oplevert. Rijkswaterstaat gaat hier echter pas later dit jaar wat aan doen. Volgens mr. Roe land De Kort, jurist Verkeer Gemeente Alphen aan den Rijn, neemt Rijkswaterstaat hiermee een onaanvaard baar risico. Op www.verkeerskunde. nl zegt hij: „Als de bebor- ding of de bewegwijzering onleesbaar, onduidelijk, on juist of onvolledig is, kan diegene, die hierdoor scha de lijdt Rijkswaterstaat hier voor aansprakelijk stellen." Groot voorwerp Dat schade niet denkbeeldig is, blijkt uit het verhaal van ten omdat de wijziging van de vergunning pas vrijdag in het elektronisch systeem werd verwerkt. Maar na acht dagen kan hij dan ein delijk en met een gerust hart zijn auto weer parkeren. Marjo Bazuin. Drie maan den geleden reed ze op de A20 tussen de Westwijk en Holy toen er een groot voor werp vlak voor haar auto viel: „Ik schrok. Gelukkig was het geen hard voorwerp en kon ik er over heen rijden. Het bleek een flink stuk van de bewegwij zering te zijn. Het volgende bord was in dezelfde erbar melijke staat. Dit liep goed af, maar wat als ik er in een reflex omheen had willen rijden. Ik heb diezelfde dag contact opgenomen met Rijkswa terstaat. Het probleem was bekend. Er zou een notitie worden gemaakt dat er zo snel mogelijk iets aan ge daan moest worden. We zijn nu maanden verder en er is gewoon niets ge beurd!" 'Waarom duurt dat zo lang?' SCHIEDAM - Mijnheer Her- laar, een trouwe lezer van het Nieuwe Stadsblad, snapt niet dat het aanpas sen van een parkeerver gunning zo lang moet du ren. „Eerst een afspraak maken een week later, dan geklungel met briefjes." Hij snapt dat niet. Zeker omdat de parkeercontrole sinds kort met een elek tronische scanner word uitgevoerd. Door simpel het kenteken te scannen ziet die binnen een tel of de auto een parkeerver gunning heeft. „Heel mo dern", zegt hij sarcastisch. „Waarom duurt het zo lang en moet ik twee keer naar het stadskantoor en heb ik met drie ambtena ren te maken?" Hij heeft overigens absoluut geen klachten over de gesprek jes met de ambtenaren: „die waren correct." Hij verwijt de gemeente traag heid' bij het verwerken van puur administratieve handelingen. „Niet klant vriendelijk", concludeert hij. Zijn klacht stuurde hij naar de afdeling Toezicht en Handhaving van de gemeente maar heeft nog geen antwoord ontvan gen. Met zijn klacht hoopt hij dat andere Schiedam mers niet dezelfde er gernissen als hij hoeven te doorstaan. Inmiddels staat zijn Volkswagen Up te glimmen voor de deur van zijn huis aan de Sin gel. Met een permanente parkeervergunning voor de gebieden BC en D. Museum zoekt vrijwilligers SCHIEDAM - Lijkt het Ste delijk Museum Schiedam je een inspirerende omge ving om te werken? Wil je werkervaring opdoen of je vrije tijd een plezierige invulling geven? Word jij de nieuwe collega om het museum toegankelijker te maken voor een breed pu bliek? Het gebied rondom de Schiedamse musea (Stedelijk Museum Schie dam, Jenevermuseum en Coöperatiemuseum), het Museumkwartier wordt aantrekkelijker gemaakt. Het moet een gebied wor den waar het goed toeven is met terrasjes en diverse activiteiten. Eén van die plannen behelst de ver plaatsing van de ingang van het Stedelijk Museum naar het grote plein. De kapel van het museum wordt een vrij toeganke lijke ruimte waar het al tijd aangenaam is met een mooie winkel en gezellig café. Naast meer zicht baarheid van de musea aan de Hoogstraat wordt er ook gewerkt aan het be reiken van meer publiek en daarvoor is het muse um op zoek naar vrijwil ligers die ondersteunen met bijvoorbeeld de ver spreiding van folders, het rondleiden van bezoekers en enthousiast een bijdra ge kunnen leveren. Meer info: www.stedelijkmuse- umschiedam.nl. Vorige week stond in de krant een artikel over dat de Hoogstraat leuke winkels verdient. Gevulde winkels, veel publiek, rinkelende kassa's..daar zal de binnenstad ndSr toe moeten. Schiedam moet dus weer een binnenstad krijgen waar wij trots op kunnen zijn. Wij vin den dat belangrijk, want wij shoppen tegenwoordig altijd in Vlaardingen en Rotterdam en eigenlijk is dat best raar. Onze buren hebben winkelcentra met een duidelijk centrum en een fijne wandelrou te. Maar Schiedam heeft toch als pluspunt dat ze een erg mooie, oude binnenstad hebben, waar ook veel mensen op af kun nen komen. Het idee om Pop-Up Shops te organiseren vinden wij erg leuk. Zo vul je de lege winkels in het centrum mooi op met creatieve en bijzondere winkels. Toch zal het lastig zijn om het populairder te maken. Wij wonen in Schiedam-Noord en gaan bijna nooit met onze ouders naar het centrum. Wij denken dat ze sneller gaan, wanneer ze weten dat kinderen voor een klein bedrag opgevangen kunnen worden op een plek waar ze tijdens het shoppen kunnen spelen. Nu heb je alleen een plek voor kleine kinderen, maar wij zouden het leuk vinden als er ook een plek komt voor kinderen tot 12 jaar. Hier kun je met Lego bouwen, gamen, bezig zijn met techniek of een kookcursus krijgen. Het moet wel stoer genoeg zijn en dan komen wij graag naar de binnenstad en nemen wij ook onze ouders mee! Davè (9), Jewit (9) en Nikki (9) Openbare Daltonbasisschool De Klinker Stichting Kik'r laat kinderen in deze column reageren op het nieuws. Reageren kan: redactie.ns@wegenermedia.nl. Frans van Dorp van Dorzo overhandigde de sleutels aan een dolgelukkige Joke en Henk. foto: MBF WGGGNGR Media Contactgegevens redactie Bezorgklachten Prins Hendrikkade 16a, Postbus 1980 I www.deweekkrant.nl/ 3000 BZ Rotterdam T (088) 0131 010 Verspreidklachten E redactie.ns@wegenermedia.nl T (0900) 424 57 26 I www.nieuwestadsblad.nl Familieberichten Contactgegevens media-advies Efemilieberichten@wegenermedia.nl en advertentieverkoop T (088) 01372 68 Voor informatie over de Zelf een familiebericht opgeven kan via advertentiemogelijkheden www.familieberichtenonline.nl neemt u contact op met uw accountmanager of bel met Rubrieksadvertenties (088) 013 99 85. Of mail ons via E telesaies@wegenermedia.nl adverteren.zuidholland@ T (0900) 674 38 36 wegenermedia.nl □ruk Directeur/uitgever Wegener Nieuwsdruk Peter Stadhouders Algemene voorwaarden en overige Algemeen hoofdredacteur informatie Mart Jochemsen 1 www.wegenermedia.nl E M.Jochemsen@wegenermedia.nl Nieuwe Stadsblad is een uitgave van Wegener Media BV. Eindredactie Nieuwe Stadsblad Aangeboden kopij kan zowel worden Karin Moerman geplaatst in de gedrukte als digitale uitgaven van Wegener Media BV. Chef regioredactie Annemieke Anneveldt ©Wegener Media BV

Het Nieuwe Stadsblad | 2013 | | pagina 3