Woonplus nieuws JUII/ /augustus Voor de huurder_ Aanvragen woonvoorzieningen via ROGplus Algemeen^ Jaarverslag 2012 In de wijken^ Gezamenlijke onder tekening Wijk Uitvoering Programma Oost Voor de huurder Woningen Woonplus nog brandveiliger Korf Kunst Marconihove Actueel koopaanbod KOOP De meeste mensen willen zo lang mogelijk zelfstandig blijven wonen. Ouderdom of een beperking kan er voor zorgen dat uw woning aangepast moet worden. Deze aanpassingen bevorderen het langer zelfstandig wonen. Als die woningaanpassingen noodzakelijk zijn, kunt u hiervoor een bijdrage aanvragen bij de ROGplus. Woonvoorzieningen ROGplus Nieuwe Waterweg Noord voert in opdracht van de gemeenten Schiedam, Vlaardingen en Maassluis een aantal taken uit in het kader van de Wet maatschappe lijke ondersteuning (Wmo). Daar kunt u onder andere terecht voor diverse woonvoorzieningen zoals: een badkameraanpassing (bad verwijde ren); een traplift; het aanbrengen van een vlonder of oprit; een losse woonvoorziening zoals een ver rijdbare douche-/toiletstoel of een tillift. Algemeen gebruikelijke woonvoorzieningen, zoals een verhoogd toilet, wandbeugel of douchezitje, komen niet (meer) voor ver goeding in aanmerking. Bovendien bent u voor een aanbouw, een traplift, eèn vlonder en een elektrische deuropener een inkomens afhankelijke eigen bijdrage verschuldigd. U dient eerst de beslissing van ROGplus af te wachten voordat u dé voorzieningen aanbrengt of laat aanbrengen. Verhuisadvies Als een ingrijpender woningaanpassing nodig is, kan ROGplus u adviseren om te verhuizen naar een meer geschikte woning of naar een woning die eenvoudiger aan te passen iè. In sommige gevallen kan ROG plus een bijdrage geven voor verhuis- en herinrichtingskosten. Bereikbaarheid Op www.rogplus.nl kunt u formulieren downloaden voor de aanvraag van een voorziening. Wij adviseren vooraf al te overleggen met ROGplus. In ons Jaarverslag 2012 blikken we terug op de ambities die wij ons in het Jaarplan 2012 hebben gesteld en de prestaties die we hebben geleverd. Het was een turbulent jaar. Een jaar waarin we terug waren op de weg omhoog en door de kabinetsplannen ons opnieuw moesten herpakken. We zijn voortvarend en vol vertrouwen van start gegaan. De reorgani satie is goed afgerond. We creëerden financiële ruimte om verder te bouwen in Schiedam 'en verder te bouwen aan onze volkshuisvestelïjke taak. Externe omstandigheden maken dat wij onze ambities helaas tussentijds moeten bij stellen. Samen met gemeente en andere partijen blijven wij zoeken naar een manier om te blijven investeren in goede, betaalbare huisvesting in Schiedam. Wij hebben er voor gekozen het jaar verslag digitaal uit te geven. U kunt het verslag vinden op www.woonpius.nl/ over-woonplus/publicaties. Tijdens het Wijkoverleg op maandag 15 juli 2013 ondertekende Bob Venhuizen (directeur-bestuurder), wethouder Mario Stam, bewoners organisatie Oost, politie, SWS, buurtprojecten, senioren welzijn, Lentiz Life en stichting Primo het Wijk Uitvoering Programma (WUP) Oost. Noodzaak Uitkomsten uit diverse leefbaarheidson- derzoeken door de jaren heen toonden aan dat de situatie in Schiedam Oost snel aan het verslechteren was. Een gedegen aanpak om het tij positief te keren was nodig. Die aanpak is omschreven in het Wijkactieplan (WAP) Oost. Het Wijk Uitvoering Programma, opgesteld door bewoners (organisaties) en wijkpartners, omvat de concrete projecten in de wijkaanpak. De samenwerking moet er daadwerkelijk voor zorgen dat de woon- en leefsituatie in Oost verbetert. Woonplus en de brandweer zetten zich gezamenlijk ih om wonen in Schiedam brandveiliger te maken. Brand levert enorme schade op zowel materieel als emotioneel. Gelukkig is de kans op brand te verkleinen door onder andere goede voorlichting en het plaatsen van rookmelders. Plaatsen van rookmelders Woonplus is in 2009 gestart met het aan brengen van rookmelders in al haar wonin gen. In 2011 is ook de brandweer begonnen met het plaatsen van rookmelders. Zij doen dit in gebieden waar bovengemiddeld brandmeldingen zijn. Bij het aanbrengen van deze rookmelders doen zij meteen een brandveiligheidscheck. Samenwerking Beide initiatieven worden nu gebundeld. Met elkaar bezoeken we zoveel mogelijk van onze woningen voor het gratis aan brengen van twee rookmelders per woning, het uitvoeren van een brandveiligheidscheck en het geven van advies. Deze samen werking is vastgelegd in een convenant. Dit convenant hebben de brandweer en Woonplus op 9 juli 2013 ondertekend. Het Atrium van het complex Marconihove aan de Kepplerstraat in Schiedam heeft de afgelopen maanden een metamorfose ondergaan. De bewoners van dit complex kunnen nu genieten van een prettige bin nenruimte met onder andere een vijver, hanging baskets, kleurrijke meubels en een opvallend kunstwerk. De heer Moewis, bewoner van de Marconihove, heeft dit kunstwerk op een grauwe pilaar in het Atrium gemaakt. Het kunstwerk is een muurschildering die de samentrekking van de woontoren met de gezamenlijke binnenruimte uitbeeldt. De bewoners zijn enthousiast over hun nieuwe inrichting. Wist u dat u ook voor een goede en betaalbare koopwoning bij ons terecht kunt? Ons aanbod koopwoningen, appartementen en eengezinswoningen, is gevarieerd en verspreid over bijna alle wijken van Schiedam. Startpunt van uw zoektocht Op onze website onder het kopje Ik zoek een woning en dan Kopen vindt u een selectie van het meest recente aanbod. Ook vindt u informatie over kijkdagen, verkoopactiviteiten en waar u rekening mee moet houden als u een woning koopt. Met de rekenmodule kunt u hypotheek- en woonlastenberekeningen maken. Bovendien regelt u er eenvoudig een kijkafspraak. Wilt u zich eerst rustig oriënteren? Maak dan uw persoonlijke zoekprofiel aan. U ontvangt dan automa tisch per mail het aanbod dat bij u past. Wilt u meer weten over koopmogelijk heden bij Woonplus? Neemt u gerust contact op met onze verkoopmedewerkers via telefoonnummer (010) 20 45 100 of mail verkoop@woonplus.nl. Algemeen Valeriusstraat 3-5 Postbus 25 3100 AA Schiedam T (010) 20 45 100 Website algemeen www.woonplus.nl WE Beheer T (010) 20 45 204 Colofon Woonplus Nieuws verschijnt elke laatste woensdag van de maand in Het Nieuwe Stadsblad. Het bevat mogelijk een beknopte en Vrije weergave van wettelijke bepalingen. Bij een eventueel geschil kunt u zich niet op het Woonplus Nieruws beroepen. Raadpleeg in zo'n geval-altijd de wetten en regelingen zelf. Redactie afdeling Communicatie E-mail: comm@woonplus.nl Het volgende Woonplus nieuws veschijnt op woensdag 25 september 2013.

Het Nieuwe Stadsblad | 2013 | | pagina 11