Mededelingen en bekendmakingen vervolg 'Behoud schoolzwemmen' gemeente Schiedam Kruiden hebben wel water nodig Blauw-witte erehaag Colofon Eindredactie Gemeente Schiedam Klant Contact Centrum Stadserf 1Schiedam Postbus 15013100 EA Schiedam i. www.schiedam.nl e. contact@schiedam.nl 1.14 010 f. (010) 473 70 21 Openingstijden Klant Contact Centrum ma en vrij van 8.30 - 17.00 uu divan 8.30-12.30 uur - woe en do van 8.30 - 20.00 ui Maak uw afspraak online of bel i'iaon uw aiajjiaan ui mi ic ui uci Overig (vervolg) Wijziging Legesverordening 2013 Burgemeester en wethouders van Schiedam delen mede dat de gemeenteraad op 18 juli 2013 heeft vastgesteld de eferste wijziging van de Legesverordening 2013. De eer ste wijziging van de Legesverordening 2013 treedt in werking op 1 augustus 2013. De bekendmaking vindt plaats door opneming van het besluit in de verzameling'Be lasting- en retributieverordeningen' op 31 juli 2013, onder 'Belasting- en retributieveror deningen 2013', nummer 20. De belasting- en retributieverordeningen liggen ter inzage in het Klant Contact Centrum (Omgevingsloket) van het Stadskantoor, Stadsërf 1 Een ieder kan op verzoek tegen betaling van een bedrag aan leges een afschrift krijgen van de vermelde besluiten Verkeer, parkeren vervoer Aanwijzing gehandicaptenparkeerplaats Burgemeester en wethouders van Schiedam maken bekend dat zij, gelet op het bepaalde in artikel 26 BABW, op basis van artikel 12 BABW op 19 juli 2013 in het al gemeen belang van het verkeer hébben besloten de parkeerplaats aan de Rotterdam- sedijk in de directe omgeving van pand 154B aan te wijzen als een gehandicaptenpar keerplaats voor een bepaald voertuig (50-HR-PK), aan te geven door plaatsing van het bord model E6 bijlage I RVV met onderbord. Het besluit ligt gedurende een termijn van zes weken na de dag van deze bekendmaking ter inzage in het Klant Contact Centrum (Omgevingsloket), Stadserf 1.3 Beleidsregels met betrekking tot ontheffingen verkeersregels Op 25 april 2013 heeft het college van burgemeester en wethouders beleidsregels vast gesteld met betrekking tot het aanvragen, verlenen en intrekken van ontheffingen voor verkeersregels op basis van artikel 87 van het RVV 1990. Verkeersdeelnemers met een dergelijke ontheffing mogen gerechtvaardigd geldende verkeersregel? overtreden. In het verleden waren er geen beleidsregels. Door de vaststelling van de beleidsregels kan de aanvrager op voorhand een inschatting maken of er een kans is om voor een ontheffing in aanmerking te komen. Verder staat in de beleidsregels aangegeven aan welke eisen de aanvraag dient te voldoen om in behandeling te worden genomen. De stukken kunnen tijdens openingstijden worden ingezien in het Klant Contact Cen-, trum (Omgevingsloket), Stadserf 1, Schiedam. De beleidsregels zijn van kracht vanaf de dag na publicatie. Aangevraagde vergunningen en ontheffingen: hoe kunt u reageren? 1. Zienswijze college van burgemeester en wethouders Voordat de gemeente een besluit neemt over een aangevraagde vergunning, ontheffing of ander besluit kunt u hierop binnen zes weken (vanaf datum ter inzagelegging) mondeling of schriftelijk uw zienswijze indienen. ,U schrijft een brief naar het college van burgemeester en wethouders (postbus 1501, 3100 EA Schiedam) waarin u uw zienswijze op het voorgenomen besluit gemotiveerd uiteenzet. Voor een monde linge zienswijze neemt u telefonisch contact op met de gemeente Schiedam via 14 010. 2. Zienswijze gemeenteraad Voordat de gemeente een besluit neemt over een aangevraagde vergunning, ontheffing of ander besluit kunt u hierop binnen zes weken (vanaf datum ter inzagelegging) mondeling of schriftelijk uw zienswijze indienen. U schrijft een brief naar de gemeenteraad (postbus 1501, 3100 EA Schiedam) waarin u uw zienswijze op het voorgenomen besluit gemotiveerd uiteenzet. Voor een mondelinge zienswijze neemt u telefo nisch contact op met de gemeente Schiedam via 14 010. 3. Bezwaarschrift Belanghebbenden die het niet eens zijn met een besluit kunnen binnen 6 weken na datum waarop-het besluit is genomen een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij het college van bur gemeester en wethouders (postbus 1501, 3100 EA Schiedam). In het bezwaarschrift dient in ieder geval uw naam, adres en telefoonnummer, de datum en een omschrijving van het betref fende besluit (kenmerk) te staan. Vergeet niet uw bezwaarschrift te ondertekenen. 4. Beroepschrift Rechtbank Rotterdam Indieners van een zienswijze die het niet eens zijn met het genomen besluit, kunnen hiertegen binnen 6 weken na verzending van het besluit een gemotiveerd beroepschrift indienen bij de Rechtbank Rotterdam (postbus 50951, 3007- BM). In het beroepschrift dient in ieder geval uw naam, adres en telefoonnummer, de datum en een omschrijving van het betreffende besluit (kenmerk) te staan. Vergeet niet uw beroep schrift te ondertekenen. Hieraan zijn kosten verbonden. 5. Beroepschrift Raad van State Indieners van een zienswijze die het niet eens zijn met het genomen besluit, kunnen hiertegen binnen 6 weken na publicatie van het besluit een gemotiveerd beroepschrift indienen bij de Raad van State (postbus 200Ï9, 2500 EA Den Haag). In het beroepschrift dient in ieder geval uw naam, adres en telefoonnummer, de datum en een omschrijving van het betreffende besluit (kenmerk) te staan. Vergeet niet uw beroep schrift te ondertekenen. Hieraan zijn kosten verbonden. Aanvragen voorlopige voorziening Het indienen van een bezwaar- of beroep schrift voorkomt niet dat het besluit waartegen u bezwaar hebt, wordt uitgevèerd. U kunt dit proberen te voorkomen door, na indiening van uw bezwaar- of beroepschrift, een voorlopige voorziening aan te vragen bij de Rechtbank Rot terdam (sector Bestuursrecht) of bij de Raad van' Sfate. Hieraan zijn kosten verbonden. Lees de officiële bekendmakingen op SCHIEDAM - Vaste inzender Gerhard de Kok schrijft de zorgen van zich af nu is gebleken dat er in twee dagen tijd drie kinderen zijn verdronken elders in het land. „Schoolzwemmen dat met grote liefde in de jaren is opgebouwd als vanzelf sprekend onderdeel van de scholen is inmiddels door de politiek wegbezuinigd. De minder draagkrachtige families kunnen zwemles niet betalen. Dus breng verplicht het schoolzwem men terug voor ieder kind. Ik stel voor dit punt op de politieke agenda te laten zetten in september bij de Tweede Kamer en een hoofdelijke stemming zichtbaar te maken voor de burgers. Om het kosten plaatje voor schoolzwem men in Schiedam rond te krijgen heb ik ook nog wat suggesties. Ten eerste kan het schoolbudget worden aangepast voor schoolzwemmen, ook kan kinderbijslag worden aangewend voor school zwemmen, en zet dan de toeslagen die in het buiten land worden uitgekeerd zo snel mogelijk stop. Ten derde: draai het wachtgeld in de politiek terug tot uiterlijk een jaar. Langer niet, of gelijkstel ling als iedere werkzame burger in ons land. Vorder vervolgens bonussen die uitbetaald zijn aan topfuncties wegens slecht functioneren terug van 2012/2013 en laat landelijk een enquête uitschrijven over schoolzwemmen als het niet door de kamer zou komen." Gerhard de Kok SCHIEDAM - Het Gat van Bolmers, het gebied tussen Broersveld en Broersvest, heeft tijdelijk een groene be stemming gekregen. Op het pleintje staan elementen van 'pluktuintjes' waar iedereen vrij gebruik kan maken van de verschillende groenten en kruiden die er staan. Be woners en ondernemers in de buurt van de pluktuin wordt wel verzocht af en toe even wat water te geven aan de plantjes en kruiden in de pluktuin. Dat is, zeker met het mooie weer van de laatste tijd, hard nodig. Wie mee wil helpen kan een mailtje sturen naar info@ schiedamcentrum.nl. Lodewijk Bovy en Judith van Vugt zijn onlangs in het huwelijksbootje gestapt op het Schiedamse stadhuis. Na afloop van de ceremonie werden zij verrast door een blauw-witte Hermes DVS-erehaag van spelers van Hermes DVS Di, het team waarvan Lodewijk coach is. foto: PR

Het Nieuwe Stadsblad | 2013 | | pagina 16