Schiedam in t kort auping plaza mg bestaat 105 jaar m auping Ij*"* Voordelige rijbewijskeuring Jeugdfilms in de bieb EHBO en ziekte bij kinderen Meditatie Alzheimercafé Orgelconcert Grote Kerk Filmmiddag Spelletjesmiddag Soepgroep komt bijeen Au Pi Np Persoonlijk comfort voor een optimale nachtrust Escudostraat 9 - Barendrecht - T. 010 - 820 09 44 www.aupingplaza-barendrecht.nl O www.nieuwestadsblad.nl Nieuwe Stadsblad woensdag 7 augustus 2013 14 Dit jaar bestaat Softbal- en Honkbalvereniging Schiedam maar liefst 105 jaar. Wiebe Pannekoek, oud-bestuurslid van SV&HV Schiedam, bracht onlangs de geschiedenis van de vereniging, vanaf de oprichting in 1898, in kaart. Daaronder de opening van het verbouwde clubgebouw Harga in 1970 (foto). Bezoek de website svhv-schiedam.nl voor het volledige verslag. Op zaterdag 30 augustus wordt het 105 jarig bestaan groots gevierd. Foto: PR Wie een rijbewijskeuring moet ondergaan, kan op 13 augustus en 10 september terecht bij Regelzorg in Ont moetingscentrum de 5-Mo- lens aan de Nieuwe Dam- laan 818. Dit kan alleen door een afspraak te maken via het landelijk afsprakenbu- reau, telefoon 088 23 23 300. Zelf een datum plannen kan via de website www.regel- zorg.nl. Het tarief bedraagt 35 euro voor de B/E keuring en 52,50 euro voor chauf feurs jonger dan 70 jaar met C/D/E rijbewijs. Informeer bij uw ziektekostenverze kering of deze de kosten voor de keuring vergoedt. Het keuringsformulier, de zogenaamde Eigen Verkla ring, is voor 23,80 euro ver krijgbaar bij de gemeente of via internet op mijn.cbr.nl. Meer informatie over de se niorenkeuringen op www. regelzorg.nl. Blijf je thuis deze zomer? Kom dan naar de Biblios- coop in het bibliotheekthe ater op de eerste etage van de locatie Stadserf. Elke woensdag van de zomer vakantie wordt hier vanaf 14.30 uur een kinderfilm vertoond. Meekijken is gra tis. Voor 7 augustus staat de verfilming van het popu laire boek 'Dagboek van een loser' van Jeff Kinney op het programma. Deze film, genaamd 'Diary of a wimpy kid', is geschikt voor kinde ren vanaf 9 jaar. Op 14 au gustus draait 'Tony 10' (8+), op 21 augustus 'Iep!' (9+) en op 28 augustus 'Barbie en de roze schoentjes' (6+). Aan vang om 14.30 uur. Careyn Keuzepakket ver zorgt in Schiedam een her halingstraining EHBO en ziekte bij kinderen. In deze training, op 10 september van 19.00 tot 22.00 uur, wor den de technieken herhaald en nieuwe ontwikkelingen doorgenomen. Meer infor matie en aanmelden via 088-1239988 of keuzepak- ket@careyn.nl. De maandelijkse bijeen komsten van meditatie en ochtendgebed in de Grote Kerk Schiedam worden op zaterdag, 10 augustus voort gezet. De aanvang is 11.00 uur en vanaf 10.30 uur is de kerk open. De leiding heeft dit keer Maja Nieuwenhuis en de deelname is vrij. Ie dereen is welkom bij deze momenten van rust en in keer. f Elke eerste dinsdag van de maand is er het Alzheimer café. Dit is het trefpunt voor mensen met dementie, hun familieleden en andere be langstellenden uit Vlaardin- gen, Schiedam en omstre ken. Dinsdag 3 september is er weer een bijeenkomst, waarvoor een specialist uit het ziekenhuisuitgenodigd is. Jaap Krulder is werkzaam als klinisch geriater en gaat vertellen over 'de 10 signa len van dementie'. Na afloop van het programma is er we derom ruimschoots de mo gelijkheid om allerlei vragen te stellen over dementie aan de spreker of aan anderen 'deskundigen* in de zaal. De toegang en koffie zijn gratis. Vooraf aanmelden is niet nodig. De zaal gaat open om 19.00. Om 19.30 start het programma. De bijeenkomst vindt plaats in 'De Brasserie' van verpleeghuis Zonnehuis aan de Dillenburgsingel 5 te Vlaardingen. Het vierde orgelconcert in de" zomeravondserie in de Grote Kerk is op dinsdag 13 augustus. Jan J. van den Berg uit Delft bespeelt het orgel. Het concert begint om 20.15 uur, een toegangskaart kost 7 euro. In ontmoetingscentrum de 5 Molens is vrijdag 9 augus tus een filmmiddag. Vanaf 13.00 draait 'Mama Mia' met muziek van Abba. Kaartjes a 2 euro zijn verkrijgbaar bij de 5 molens, inclusief pop corn en een consumptie. Het ontmoetingscentrum is te vinden aan de Nieuwe Damlaan 818. Iedere woensdag is er spel letjesmiddag in de 5 Molens. Vanaf 13.30 uur kunnen be zoekers klaverjassen, joke ren, rummikubben, sjoelen en biljarten. De Soepgroep komt 29 au gustus vanaf 17.00 uur bij- elkaar in De Wissel aan het Broersveld 123b. De maaltijd start rond 17.00 uur met vers bereide soep met brood. Aansluitend is er koffie of thee en een ge sprek tot circa 19.30 uur. Om de onkosten te dekken wordt er een vrijwillige ver goeding gevraagd (indicatie 2,50 euro). Aanmelden kan bij Irene Brekelmans via 010-4739853. Elke laatste donderdag van de maand organiseert in loophuis De Wissel de Soep groep. De Soepgroep is een avond waarop Schiedam mers gezamenlijk een kop soep eten en waarop actuele maatschappelijke thema's aan bod kunnen komen. Met dit initiatief brengt De Wissel Schiedammers óp een ongedwongen manier dichterbij elkaar. Geniet van persoonlijk slaapcomfort; combineer de voor jou ideale bodem en matras van Auping en ontvang tot maar liefst 20% voordeel. Zo slaap je heertijk op jouw unieke en comfortabele bed, om vervolgens alles uit de dag te halen. 20% op combinatie of 15% op losse matras óf bodem. Kijk voor de actie- voorwaarden op www.auping.nl.Deze actie geldt van IS juli t/m 25 augustus 2013. Auping nights, Better days

Het Nieuwe Stadsblad | 2013 | | pagina 14