Bespaar duizenden euro's op je hypotheek. Per direct te huur ruime appartementen Contrabas - Laan van Bol'es Boek van de week Wat een hitte! Kijk voor meer informatie op WWW.WOOnplllS.nl 3 www.nieuwestadsblad.nl Nieuwe Stadsblad woensdag 7 augustus 2013 17 SCHIEDAM - Het boek van de week volgens Gerben van Post Scriptum is 'Sofia draagt altijd zwart' van Pa olo Cognetti. In deze caleidoscopische ro man wordt het verhaal van Sofia vanuit verschillende gezichtspunten verteld. De verpleegster die bij haar ge boorte aanwezig was, haar vrijgevochten tante, die het mislukken van het huwe lijk van Sofia's ouders van dichtbij ziet gebeuren, twee jongens die in New York een film met haar maken; allen vertellen niet alleen hun ei gen verhaal, maar ook dat van het leven van Sofia. En Sofia is een opvallend meisje. Ze is van jongsaf op standig, onconventioneel, bijdehand, maar ook teder en verlegen. Een vrouw om tegen op te kijken of verliefd op te worden. We komen haar op verschillende leef tijden tegen. Als jong meisje speelt ze dat ze een piraat is, na een zelfmoordpoging be landt ze bij een jong meisje in het ziekenhuis, ze gaat relaties aan en gaat naar een beroemde toneelopleding. Uiteindelijk komt z,e in New York terecht. Deze roman werd door verschillende Ita liaanse kranten als de beste roman van 2012 beoordeeld en ik kan hun mening wel begrijpen. Door de verschil lende perspectieven ontstaat een breed beeld, niet alleen van Sofia, maar ook van de Italiaanse maatschappij. Zo vlucht tante Marta uit Italië vanwege haar contacten in extreem-linkse kringen. Ze is bang om opgepakt te wor den en beschrijft de Italiaan se gemeenschap in Parijs. Sofia's vader maakt promotie binnen het management van Fiat, nadat hij door de over name van Alfa Romeo voor ze gaat werken. Al met al een aanbeveling voor liefhebbers van Italiaanse romans. Cijfer: 8 ANBO-NIEUWS Vorige keer had ik u gewaarschuwd met deze hitte veel water te drinken. Dat is niet overbodig als ik de hitte voel de afgelopen dagen. Eigenlijk ben ik te sloom om ook maar iets te doen. Toch heb ik maandag weer eens een kijkje genomen bij de gym. In een heerlijk koel lokaal waren toch maar weer 14 mensen bezig om hun spieren soepel te houden. Klasse hoor. Als ik zie hoe enthousiast iedereen bezig is moet dat voor Wim de Jong, die het begeleidt, een vreugde zijn. Toch kunnen er nog meer mensen bij. Heeft u behoefte aan beweging kom eens gezellig langs op maandagmorgen om 10.00 uur, na afloop lekker een kopje koffie of thee en u kunt er weer een hele week tegenaan. Na de vakantieperiode in september ga ik serieus nadenken of ik ook ga gymmen, want ik betrap mij erop dat alles niet meer zo soepel gaat en op deze ochtend wordt er gelukkig niet gekeken naar prestaties, men kan op elk niveau meedoen. Wij zijn op dit moment druk bezig met het organiseren van de nieuwe ledendag, de aanmeldingen zijn binnen en het wordt een lekkere druk ke dag op 18 augustus. Kijk er nu al naar uit om al die nieuwe leden te ontmoeten. Nu ga ik een groot glas water met ijsblok jes inschenken en heerlijk in de schaduw opdrinken. Tot volgende week. Joke Ballijns 1 Na 20 jaar heb je dit méér betaald bij een bank j t.o.v. een hypotheekwinkel: ABN Amro €11.807,- ING €13.842,- Rabobank €16.722,- SNS bank 19.580,- Volgens onafhankelijk onderzoek is een hypotheek via De Hypotheker al snel voordeliger dan bij de bank. Kijk op hypotheker.nl Jazeker. De Hypotheker. Schiedam Broersvest 64 (010) 473 11 50 Ook voor jou zoeken we, volstrekt onafhankelijk, de optimale financiële oplossing. En alles is goed geregeld. Aantrekkelijke senioren woningen op diverse locaties in Schiedam Ruime 3-kamerappartementen Schiedam-Noord Complex gesitueerd aan winkelcentrum Eigen parkeerplaats in parkeergarage Huurprijs: 654,- netto Leeftijd: 55+ Oppervlak: circa 70 tot 80m2 Bouwjaar: 2006 Inkomensgrens tot max 34.229,- per jaar, huurtoeslag is mogelijk. Voor het meest recente aanbod direct te huur kijkt u op www.woonplus.nl Uw interesse gewekt? Reageer dan zo! U kunt op ma t/m vr tussen 08.00 -11.00 uur telefonisch contact opnemen met de medewerkers van de afdeling mutatie via het nummer (010) 204 5100. Uit de reacties worden kandidaten geselecteerd. Degene die voldoet aan de toewijzingscriteria (leeftijd, inkomenseis, goed huurders gedrag, etc.) krijgt de woning aangeboden. Aanvragen documenten nu vast doen Als u de woning krijgt aangeboden, dan tekent u direct de huurovereenkomst en betaalt u de eerste maandhuur. Deze documenten heeft u nodig en kunt u alvast opvragen: IB6o-formulier 2012. Aanvragen bij de belastingdienst in Rotterdam via 0800 0543. Let op: Opsturen kost een aantal werkdagen. Uittreksel basisadministratie inwoners van de gemeente waar u woont met historische woongegevens (voor woningzoekenden buiten Schiedam). Valeriusstraat 3-5 3122 AM Schiedam T. (010) 204 5.1 00

Het Nieuwe Stadsblad | 2013 | | pagina 17