'Winkelen wordt meer een beleving' mooié more m extra lage prijs! topform Topkwaliteit! H/4RMINK OItalsofa Alleen nu voor een wonen O www.nieuwestadsblad.nl Nieuwe Stadsblad woensdag 7 augustus 2013 18 De detailhandel heeft het zwaar. Naast de aanhoudende crisis, heeft de winkelier ook nog eens te maken met de concurrentie van het nieuwe winkelen. Toch gelooft Phons Ockerse van het Schiedamse Bureau Centrummanagement dat er ook in de toekomst florerende winkelgebieden zullen zijn, maar dan moet er wel wat gebeuren. Door Helga Boudestein SCHIEDAM - In september gaan er in het kader van Re tail 2020, een initiatief van onder andere de Kamer van Koophandel, strategiework shops van start. 12 Schie damse en 12 Vlaardingse on dernemers gaan met elkaar ideeën uitwisselen over de te volgen strategie, zodat er in 2020 in beide steden nog steeds aantrekkelijke win kelgebieden zijn. Volgens centrummanager Ockerse, die voor de workshops de Schiedamse ondernemers heeft benaderd, is dit zeker zinvol. "Natuurlijk is er veel concurrentie van internet, maar niets is kansloos. Wel moeten we, om klanten bin nen te blijven halen, onze bedrijfsvoering aanpassen", zo luidt zijn overtuiging. Van de wijze waarop dit zou moeten gebeuren heeft hij ook al een beeld. "De kleine, bijzondere winkel gaat een grote rol spelen in een his torisch centrum als dat van Schiedam", denkt hij. "De huidige winkelier kan niet meer zonder webshop, maar op dat web heb je wel heel veel concurrenten. Hier kan je als eenling fungeren en dus ook opvallen." Ockerse voorziet dan ook een groei SAMEN STRATEGIE BEDENKEN OM INTERNET HET HOOFD TE KUNNEN BIEDEN van het aantal winkels die het goed doen op internet, maar daarnaast een fysieke winkel/servicepunt hebben. "Je ziet dat de Schiedamse winkeliers die hier al ver in zijn, het goed doen." Verder zullen er volgens hem meer combinatiewinkels komen. "Die zijn aantrekkelijker voor het publiek omdat er een groot verschillend aan bod is. Kortom, het funge- halte van winkelen wordt groter." Dat denkt ook Pa trick van 't Loo, programma manager Stadskern in dienst bij de gemeente Schiedam. "Winkelen wordt meer een beleving. Het kan niet meer zonder mooie winkels, een hapje eten en cultuur. In die zin heeft Schiedam volgens hem een heel groot plus- Patrick van 't Loo (links) en Phons Ockerse weten het zeker: in een mooi historisch centrum zijn ook in 2020 nog mooie winkels. Foto: WM punt: het historisch cen trum. Hoe vaak hoor je men sen achteraf niet zeggen: 'Hé wat is Schiedam eigenlijk mooi'." Om de concurrentie aan te kunnen gaan moeten winkelcentra dus wel aan diverse voorwaarden vol doen. Van 't Loo ziet hierin een taak voor de gemeente Schiedam weggelegd. "De gemeente gaat er actiever opletten dat winkelpanden worden opgeknapt. "Zo niet, dan worden de eigena ren aangeschreven." Ockerse: "Het is de bedoeling dat we tijdens de stra tegieworkshops met elkaar ideeën gaan bedenken en dat de deelnemers hun collega's in de winkelgebieden enthousiast maken. Want dat is ook een punt: je moet elkaar niet meer zien als strijdende partijen maar sa men de uitdaging oppakken. Er voor zorgen dat de klant graag in jouw winkelcentrum komt en blijft." Bankenuitverkoop! Veel showmodellen van onze bekende merken worden nu met hoge kortingen verkocht. Heeft u interesse in een nieuwe bank... Dan is dit de ultieme kans om topkwaliteit met hoge korting te kopen Wees er vlug bij en leg uw hand nu op de bank van uw keuze. Hartelijke welkom! www.mooienmore.nl Escudostraat 7, Barendrecht tel. 010 - 420 41 45 ma 13.00-17.30 - di t/m do 9.30-17.30 - vr. 9.30-21.00 - za 10.00 -17.00 uur WOONBOULEVARD BARENDRECHT (gratis parkeren)

Het Nieuwe Stadsblad | 2013 | | pagina 18