Goosen Polderman Werk aan de weg DamestoerriOOi Kramen te huur Dier van de week: verlegen lapjeskat Hind €12aSü 7.790.- Tijdelijk standaard op de Aygo Now en de Yaris Noui en 1.500,- extra inruilwaarde! Aanraaktafel naar bieb Stokvis op witte doek Regio Rijnmond Cup gaat weer van start O www.nieuwestadsblad.nl Nieuwe Stadsblad woensdag 7 augustus 2013 20 SCHIEDAM - Binnenkort star ten de werkzaamheden aan de 's-Gravelandseweg. De kruising 's-Gravelandseweg - afrit 11 van rijksweg A20 wordt gereconstrueerd en de oude bouwweg vanaf de rotonde Zwaluwlaan tot aan de Algerastraat wordt gere noveerd. Beide werkzaam heden hebben gevolgen voor met name het autoverkeer. De gemeente is gestart met de aanleg van de ontslui- tingsweg op Schieveste. Om de ontsluitingsweg in een later stadium goed aan te kunnen sluiten op het lo kale en rijkswegennet is een reconstructie van de krui sing noodzakelijk. Voor de uitvoering van dit werk wordt de 's-Grave landseweg vanaf vrijdag 16 augustus 21.00 uur tot maandag 26 augustus 06.00 uur vanaf De Brauwweg tot Plein 1940-1945 geheel afge sloten voor gemotoriseerd verkeer. SCHIEDAM - Zaterdag 3 augustus vond op Her mes DVS de finale plaats van het Twenty20- damestoernooi. Hermes DVS werd uitgeloot tegen Kampong. In de andere halve finale speelde Quick Haag tegen Ajax Leiden. Na een goede start bij Hermes DVS door goed batten van international Lisa Klokgieters kwam Hermes DVS soepel op 143 runs. Maar dit bleek onder andere door toedoen van de Australische Clare Crewdson niet voldoende. In de andere halve finale werd Quick Haag de finalist en ging de cup uiteindelijk ook naar dit team toe. Floor van den Berg van Quick Haag werd uitgeroepen tot beste speelster. SCHIEDAM - Bewoners uit Nieuwland organi seren op 21 en 22 september voor mede-be woners weer het Nieuwland Festival op het Dr. Wibautplein. Tijdens dit festival wordt er ook een markt georganiseerd, waarvoor kramen te huur zijn. Voor een marktkraam wordt 25 euro huur gevraagd voor twee da gen. Wie maar een dag wil huren betaalt hiervoor 15 euro. Wie een goed doel wil promoten hoeft niets te betalen. SCHIEDAM - Hind is hier in het asiel een verlegen lap jeskat die" haar lot gelaten ondergaat, zodra je even bij haar gaat zitten komt ze he lemaal los en geniet ze van de aandacht. Hind is op zoek naar een vaste verblijf plaats waar ze rustig haar gang kan gaan en een baasje waarvan ze kan houden. Wie komt er eens kijken naar Hind? Dierentehuis de Hargahoeve is te vinden aan de Sportlaan in Schie dam. TOYOTA ALUL/AYS A BETTER UiAY c 1.500.- C 1.500- De meest gewilde opties zijn tijdelijk standaard op de Toyota Aygo Now en Yaris Now. En je krijgt ook nog eens 1.500,- extra Inruilwaarde! Bij de Aygo Now en Yaris Now zijn centrale vergrendeling met afstandsbediening, stuurbekrachtiging, radio/CD speler met MP3-aansluiting, elektrische ramen voor en airconditioning allemaal bij de prijs inbegrepen, Bij de Yaris Now komen daar ook nog eens een USB-aansluiting, meegespoten deurgrepen en (elektrisch verstelbare) buitenspiegels bij. Met de extra inruilwaarde is er al een Aygo Now vanaf 7.790,- en een Yaris Now vanaf 12.015,-. U bent van harte welkom in onze showroom, Brandstofverbruik (556/2011F/EC, EC/630/2012F) varieert uan 4,31/100 km (23,3 km/1) t/m 5,21/100 km (19,2 km/1), CO2 99-119 gr/km. Prijzen incl. BTW en 1.500,- extra inruilwaarde, excl. kosten rijklaar maken en verwijderingsbijdrage. Afgebeeld zijn de Aygo Now met Sportpakket vanaf 8.630,- en de Yaris Now met velgen vanaf 13.554,-. Actieperiode loopt van 01-07-2013 t/m 31-08-2013 (mits geregistreerd voor 01-12-2013). Wijzigingen voorbehouden. Importeur: Louwman Parqui B.V. Meer info bel gratis 0800 - 0369 of kijk op toyota.nl voor de verkoopvoorwaarden. Rotterdam, Schuttevaerweg 47 - 49 De aanraak-, of multitouchtafel waarmee men Schiedam kan verkennen door middel van een plattegrond waarop kan worden in- en uitgezoomd, is vanaf deze week op de eerste etage van de Bibliotheek Schiedam locatie Stadserf te vinden. De tafel, een samenwerkingsproject tus sen de bibliotheek en het Gemeentearchief Schiedam, stond eerst in het Klant Contact Centrum (het KCC) van de gemeente Schie dam. Sinds de meeste mensen die het KCC bezoe ken op afspraak komen, krijgt de aanraakta fel niet genoeg aandacht om rendabel te zijn. Bij de bibliotheek, ontmoetingsplek voor alle Schiedammers, kunnen bezoekers de tafel en al zijn mogelijkheden ontdekken. De aanraaktafel sluit aan op de Schiedam- collectie, op de tweede etage van de locatie Stadserf. Een mooie aanleiding voor bezoe kers om herinneringen op te halen! Op het scherm van de aanraaktafel is een gedetailleerde kaart van Schiedam te zien, en wie inzoomt of een straatnaam aantoetst kan per straat foto's uit het verleden bekij ken. Dit is mogelijk omdat er een koppeling is met de beeldbank van het Gemeentear chief. Ook zijn er foto's en informatie over verschillende monumenten te vinden. Helemaal bijzonder is een plattegrond van De Kuyper uit 1869 die digitaal over de he dendaagse kaart kan worden geprojecteerd. De tafel werd op 14 mei 2012 door wethou der Johan Grijzen onthuld. REGIO - Komende vrijdag starten de opnames voor de bioscoopfilm Toen was geluk heel gewoon. Deze nieuwe Nederlandse speelfilm zal geregisseerd worden door Ineke Houtman en is gebaseerd op de gelijknamige comedy serie. Gedurende ruim 16 jaar leefden jong en oud in 229 afleveringen mee met de dagelijkse beslommeringen van de hoofdpersonages Jaap en Nel Kooij- man, Simon Stokvis en meneer Harm- sen. In 1999 won de serie de Gouden Televizier Ring voor meest populaire televisieprogramma. De bioscoopfilm speelt zich af in 1974, het jaar waarin de karakters in de televisieserie waren beland toen de serie stopte. Gerard Cox, Joke Bruijs en Sjoerd Pleijsier vertolken net als in de televisieserie de hoofdrollen. Het scenario is geschre ven door Lars Boom. Naar verwachting breng Just Film Distribution de film in voorjaar 2014 uit in de bioscoop. REGIO - De VoetbalRotterdam Cup wordt met ingang van het nieuwe seizoen 2013-2014 de Regio Rijnmond Cup. Met de nieuwe naam wil de organisatie nog meer de na druk leggen op het grote en voetbalrijke gebied, waarin jaarlijks om de Cup met de grote oren wordt gespeeld. Mede-organisa tor Ardie den Hoed (Sport 010) is blij met de nieuwe naam en hoopt dat het toernooi opnieuw een groot succes zal zijn. In de afgelopen vijf jaar groeide het toernooi onder leiding van het comité van voorzitter Ruud Kooijmans en het Rotterdamse bedrijf 010 Sport van 121 deelnemende teams bij de senioren tot 450 elftallen bij de senioren, dames, G-voetbal, D-, E- en F-jeugd. In het seizoen 2013-2014 worden twee nieuwe ca tegorieën 35-plus 7x7 en de C-jeugd aan het deelnemersveld van het grootste toernooi van ons land toegevoegd. Het toernooi is de eigenlijke vervanger van het vroegere Rot terdams Dagblad Toernooi. "De Cup is ooit ontstaan als de Rotterdams Dagblad Cup, la ter AD bokaal. Uiteindeleik stopte de krant er mee en hebben we het opgezet als RTV Rijnmond Cup," zegt Ardie den Hoed. Het toernooi is voor iedere regionale club vrij toegankelijk. "Het toernooi is feitelijk het kampioenschap van het Rijnmond-gebied en staat voor iedereen open om deel te ne men", zegt de organisator. Inschrijven via adenhoed@fastforward.nu. Hind is op zoek naar een vaste verblijfplaats waar ze rustig haar gang kan gaan en een baasje waarvan ze kan houden. Foto: PR

Het Nieuwe Stadsblad | 2013 | | pagina 20