Peter geeft sportlessen in Oeganda basket ball a^demy Post Scriptum is verbouwd ■»IHAKin T""' no"ciff COLOFON - Verdachte straatroof vast Reces 3 www.nieuwestadsblad.nl Nieuwe Stadsblad woensdag 7 augustus 2013 3 STop CHiu>fiiy0SE AND Support CHILD SPORTS KORT NIEUWS WGG6NGR Media Contactgegevens redactie Bezorgklachten Prins Hendrikkade 16a, Postbus 1980 I www.deweekkrant.nl/ 3000 BZ Rotterdam T (088) "0131010 Verspreidklachten E redactie.ns@wegenermedia.nl T (0900) 424 57 26 1 www.nieuwestadsblad.nl Familieberichten Contactgegevens media-advies E familieberichten@wegenermedia.nl en advertentieverkoop T (088) 01372 68 Voor informatie over de Zelf een familiebericht opgeven kan via advertentiemogelijkheden www.femilieberichtenonline.nl neemt u contact op met uw accountmanager of bel met Rubrieksadvertenties (088) 013 99 85. Of mail ons via E telesales@wegenermedia.nl adverteren.zuidholland@ T (0900) 674 38 36 wegenermedia.nl Druk Directeur/uitgever Wegener Nieuwsdmk Peter Stadhouders Algemene voorwaarden en overige Algemeen hoofdredacteur informatie Mart Jochemsen 1 www.wegenermedia.nl E M.Jochemsen@wegenermedia.nl Nieuwe Stadsblad is een uitgave van Wegener Media BV. Eindredactie Nieuwe Stadsblad Aangeboden kopij kan zowel worden Karin Moerman geplaatst in de gedrukte als digitale uitgaven van Wegener Media BV. Chef regioredactie Annemieke Anneveldt ©Wegener Media BV PvdA legt oor te luister SCHIEDAM - De Partij van de Arbeid Schiedam is bezig met het schrijven van haar verkiezingspro gramma voor de gemeen teraadsverkiezingen van maart 2014. De PvdA vindt het daarbij helang- rijk om breed draagvlak te zoeken in de stad en zich te laten inspireren door Schiedammers en Schiedamse instellingen. Daarom wil de PvdA mensen de gelegenheid geven hun ideeën te delen. Op zaterdag 10 augustus 2013 organiseert de PvdA Schiedam een inloop bijeenkomst in café 't Centrum aan het Stati onsplein 1. Mensen zijn van harte welkom om op die dag tussen 13.00 en 15.00 uur langs te komen en hun ideeën te bespre ken. Daarnaast is er de mogelijkheid om ideeën per mail in te zenden. Dit kan door deze uiterlijk 15 augustus te sturen naar schiedam@pvda.nl. Vinkje voor goede stomazorg Het Vlietland Ziekenhuis heeft van de Nederlandse Stomavereniging opnieuw het groene vinkje in de Stoma Zorgwijzer ontvan gen. Het groene vinkje is een keurmerk dat aan geeft dat het ziekenhuis aan alle kwaliteitsnormen voldoet als het gaat om goede stomazorg voor stomapatiënten. Een stoma is een kunst matige uitgang in het lichaam die wordt aangelegd wanneer de ontlasting of urine het lichaam niet meer via de natuurlijke weg kan of mag verlaten. De meeste stoma's worden aangelegd bij patiënten met een kwaadaardige aandoe ning zoals darmkanker of blaaskanker of een ontstekingsziekte. Een darmstoma kan zowel tijdelijk als blijvend zijn, een urinestoma is altijd blijvend. In het Vlietland Zieken huis draagt een team van artsen, diëtisten en sto maverpleegkundigen zorg voor patiënten die een stoma hebben of krijgen. 'Wij staan zeven dagen in de week klaar om stomadragers optimaal te begeleiden, advies te geven en praktische zorg te bieden.' Vooral het pre- operatief gesprek is heel belangrijk. Hier krijgt de patiënt voorlichting over wat een stoma inhoudt en hoe hij hier dagelijks mee kan leven", vertellen de stomaverpleegkundigen Peter van Ommeren en Marijke Seen. De normen voor goede stomazorg zijn ontwik keld door de Nederlandse Stomavereniging, in nauwe samenspraak met stomadragers, stomaver pleegkundigen en speci alisten. De resultaten van het Vlietland Ziekenhuis staan op www.stomaver- eniging.nl. Sport is grenzeloos, zeker basketbal. Deze Amerikaanse sport is bij de jeugd populair, zowel hier als in Afrika. Door kansarme jongeren les te geven wil een jonge Schiedamse sportondernemer de jeugd zelfvertrouwen geven. Door Frank Willemse SCHIEDAM - Peter Ottens is net terug uit Oeganda waar hij drie weken clinics gaf aan kansloze jongeren. Vaak straatkinderen uit weeshui zen, scholen of gevangenis sen. In zijn imposante bas ketball-outfit organiseert de 25-jarige Schiedammer clinics en workshops voor straatjeugd om die zelfver trouwen te geven. En via sport vaardigheden aan te leren, als samenwerking, respect en teamspirit. "Basketbal spreekt de mees te jongeren aan. Het is snel, attractief en een teamsport. Vol Amerikaanse uitdruk kingen die passen bij 'the way of life' van de jonge rencultuur; de staattaal van kids in grote steden, zowel hier als in ontwikkelings landen. Elk jaar organiseert Door kansarme jongeren les te geven wil de jonge Schiedamse sportondernemer Peter Ottens de jeugd zelfvertrouwen geven. Foto: PR Peter Ottens voor een pro ject in een ontwikkelings land. Dit jaar naar Oeganda en eerder is zijn organisatie 'I In Team' geweest in Tai wan, Belize en Ghana. Door een film rond Michel Jordan werd Peter gek van- basketbal. En met talent eerst via Juventus en via de scholen als De Wieken en Spieringshoek. Via een beurs kon hij sport en stu deren combineren. In de Verenigde Staten speelde hij op hoog niveau college basketball voor Madison College, Wisconsin. Terug in Nederland, met blessure, rondde hij de studie com merciële economie af bij In Holland. Vanaf het ou derlijk huis begon hij zijn bedrijf 'Sport+' of Sport met een maatschappelijke boodschap. Lees verder op pagina 5 BERICHTEN UIT DE KAMER SCHIEDAM - Een 42-jarige man uit Hoogvliet is vrijdag in bewaring gesteld op verden king van straatroof. Hij zou op 28 juli een vrouw hebben beroofd van haar tas. Het 18-jarige slachtoffer uit Schiedam fietste zondag avond 28 juli rond kwart voor elf op de Vlaardin- gerdijk. Ter hoogte van het tankstation kwam er een man voor haar rijden en dwong haar tot stoppen. Onder bedreiging van een mes moest het slachtoffer haar tas afgeven, waarna de dader er fietsend vandoor ging- Vanaf de woning van een vriend alarmeerde de 18- jarige de politie. Agenten stelden een onderzoek in en vonden in de omgeving enkele persoonlijke spullen van het slachtoffer. En ook de fiets die mogelijk werd gebruikt, zagen zij staan. Op dat moment wilde een man, die voldeed aan het signale ment, op de fiets stappen en wegrijden. Voordat hij kon wegkomen, werd hij aan de kant gezet en aangehouden. De man is vrijdag voorgeleid aan de rechter-commissaris, die heeft hem voor 14 dagen in bewaring gesteld. Uit onderzoek kwam naar voren dat de man ook werd gezocht voor een winkel diefstal in Vlaardingen. Daarnaast bleek dat de ge bruikte fiets enkele dagen voor de straatroof was gesto len in Vlaardingen. De aan- geefster van de weggenomen fiets was blij dat haar fiets terecht was. Zij vertelde de politie dat ze haar fiets 50 jaar geleden van haar eerste salaris had gekocht. SCHIEDAM - Een aantal boe kenlezers was het al opge vallen: boekhandel Post Scriptum is afgelopen we ken verbouwd. De toonbank is verplaatst en een aantal muren is onder handen ge nomen. Verder is de opstel ling van de kasten aangepast, zodat de winkel ruimer en lichter lijkt. Het assortiment bestaat natuurlijk nog steeds uit boeken, tijdschriften en kantoorartikelen, maar daar is een collectie klassieke cd's aan toegevoegd. Is een cd niet op voorraad dan kan die besteld worden. Eigenaar Anja Aret: "Twaalf jaar geleden hebben we voor het laatst uitgebreid verbouwd, dus het was wel In november begint de boekhandel weer met Lunchlezen; een lezingencyclus met in de pauze een lichtedunch. Foto: PR weer eens tijd. Na de verbou wing hebben we meer over zicht in de winkel. Doordat we de tafels met goedlopen de titels achterin de winkel hebben geplaatst, krijgen de boeken in de kasten ook de aandacht die ze verdienen." In de maanden juli en augustus is de Tweede Kamer met reces. In die tijd zijn er in principe geen vergaderingen, debatten of stemmingen. Ddhrdoor is het zeer geschikt om werkbezoeken af te leg gen, stukken te lezen en een initiatiefwet waaraan ik werk af te ronden. Zo heb ik bijvoorbeeld een werkbezoek afgelegd aan een verslavingskliniek. Dit in het kader van aankomende wetgeving over het toelaten van online gokken. Nu is dat in Nederland nog niet toegestaan, maar dat gaat veranderen. Aan die 'legalisering' zit ten mogelijk ook kansen in het aanpakken van gokverslaving. Het reces gebruik ik ook om 'achterstallig' leeswerk weg te werken. Sinds ik Kamerlid ben krijg ik veel informatie toegestuurd. Met name over allerlei juridische on derwerpen waar ik het woord over voer. fiijvoorbeeld rapporten en onderzoeken af komstig van rechtswetenschappers. Soms zitten daar heel nuttige ideeën tussen die ik weer kan gebruiken voor mijn werk. Tenslotte werk ik tijdens het reces aan een initiatiefwet tegen acquisitiefraude. Dat doe ik samen met Sharon Gesthuizen van de SP. Met die wet hopen we ondernemers te beschermen tegen nepfacturen die ze krijgen toegestuurd. Jaarlijks levert dat zo'n 400 miljoen Euro schade op. Een eigen wet maken is veel werk. Niet alleen moe ten we zelf de wettekst schrijven, maar ook de bijbehorende toelichting en heel veel vragen beantwoorden. Kortom, een klus die zeer geschikt is voor het reces. Overigens ben ik natuurlijk niet alleen aan het werk. Samen met mijn vrouw en zoon ga ik naar Turkije. Genieten van de zon, de zee en het lekkere eten. Energie opbouwen voor een nieuw parlementair jaar! Foort van Oosten

Het Nieuwe Stadsblad | 2013 | | pagina 3