Hermes en Excelsior weer kanshebbers PPSC naar Benevia-toernooi Gemeente Rotterdam IC FSET Geen T2o-titei Onderweg naar morgen Steun voor KiKa Rotterdamseweg 396 2629 HH Delft G-Honkbal Goedkope vloer en wandtegels Rechtstreeks van de fabriek Alleen de beste kwaliteit! www.tegelmagazijndelft.nl 3 www.nieuwestadsbiad.nl Nieuwe Stadsblad woensdag 7 augustus 2013 8 De strijd om de landstitel is voor de cricketers van Excelsior'20 en Hermes DVS nog lang niet gestreden. Door Gerard S. Verver SCHIEDAM - Excelsior'20 bracht met een knappe winst op nummer twee Quick de spanning terug in de nacompetitie. De Hage naars gingen bij 170 all out. De Schiedammers bereik ten na het verlies van zes wickets de winnende 173. Voor Hermes DVS was er bij VRA geen eer te behalen. Dat werd duidelijk, nadat de Noord-Hollanders het totaal van 366 hadden geslagen. Liefst 202 kwamen van het bat van Ben Cooper. Een score die achttien jaar gele den voor het laatst was ge maakt. Hermes ging bij 273 all out. Dit zorgt er voor dat VRA zich al heeft geplaatst voor de best-of-three wed- W^^aËBSm Excelsior'20 en Hermes DVS zijn beiden nog kandidaat om de best-of-three tegen VRA te bereiken. strijden tegen de nummer twee. De winnaar van die reeks is landskampioen. De stand: VRA 15-24, Quick 15- 20, Hermes 15-18, Excelsior 15-17. Quick is nog te achter halen. Het programma: 18 augustus Excelsior'20-Her- mes DVS en QuickH-VRA en 25 augustus Hermes DVS-QuickH en VRA-Ex- celsior'20. In de laatste ron de van de play-offs moeten de clubs het zonder de inter nationals stellen. Zij reizen met het Nederlands elftal naar Canada. Hermes DVS mist dan Seelaar en Excel sior Van Bunge, Myburgh en mogelijk Heggelman. Ook Quick/H en VRA moeten spelers afstaan. SCHIEDAM - PPSC is op za terdag 10 augustus een van de deelnemers aan het jaar lijkse Benevia-toernooi. De naamgever van de reeks specialiseert zich in hy potheken, verzekeringen en pensioenen en is via de sponsoring van een aan tal clubs nauw betrokken bij de sport. Ook de Schie- damse derdeklasser is door het bedrijf geadopteerd. Het toernooi vindt plaats op het complex van voetbalclub Heinenoord en begint om 13.30 uur. PPSC speelt in poule A met de thuisclub en GOZ. Poule B bestaat uit Oranje Wit, 's Gravendeel en HOVDJSCR. Mocht PPSC poulewinnaar worden, dan speelt het om 16.00 uur de finale. SCHIEDAM - Zonder zijn vijf cricket-internationals is het vrouwenteam van Hermes DVS er niet in geslaagd om de T20-finale te winnen. Het vijftal heeft overigens van meet af aan toegekeken. Hun plaats werd ingenomen door dames, die op de in het voorjaar gehouden Ladies Day voor het eerst het bat hanteerden. Op de finaledag scoorden ze tegen Kampong het respectabele aantal van 141 runs. Dat was echter niet genoeg om de Utrechtse for matie te kloppen. De (echte) hoofdmacht van Hermes DVS begint zaterdag tegen VRA aan de play-offs om de landstitel. Daarna volgen wedstrijden tegen Quick/H en Kampong. SCHIEDAM - Amper beko men van de schrik van het op de klippen lopen van de fusie met het Vlaardingse Holy, zet de Soft- en Honk bal Vereniging Schiedam vaart achter het formuleren van nieuw beleid. Dat wordt nog gedaan onder regie van voorzitter Mitchell Kor- pel, waarvan al enige tijd bekend is hij wil aftreden. Ook secretaris Therese van Veen haakt af. Voor beiden is nog geen opvolger gevon den. Ook zijn de posten in de technische commissies honk- en softbalzaken va cant. Komt bij, dat de zo- mersporters weten, dat ze sportpark Bijdorp moeten verlaten en dus ook moeten "Jeroen is genezen" is de blije aankondiging op de affiche voor de KiKa Collection Cup. Hij wel, maar een kwart van de andere kinderen niet. Voor Café Klein Thalia was dat aanleiding om een voetbaltoernooi te organiseren. De opbrengst was voor Stichting KinderenKankerVrij. nadenken over het voortbe staan op een andere locatie (dak van de A4?). "We heb ben de leden beloofd plan nen te presenteren, waarin duidelijk wordt, hoe de ver eniging zich de komende jaren wil gaan profileren", aldus het bestuur. Daarin zit ook een financieel addertje onder het gras, "want we komen de komende drie jaar structureel 8000 tot 10000 euro tekort." Ongewis Het neemt niet weg, dat er toch een ambitieus raam werk op papier gezet is, dat Schiedam door een voor alsnog ongewisse toekomst moet loodsen. REGIO - Honkbalclub Holy voegt vanaf september G- honkbal toe aan zijn activi teiten. Het is bestemd voor jongeren tot 20 jaar. De trai ning is op zaterdag van 10.30 uur tot 12.00 uur. Om het begrijpelijk te hou den zijn er bij G-honkbal geen vaste spelregels. Voor elke wedstrijd worden er door de begeleiding spelaf- spraken gemaakt. Ook het spelmateriaal wordt op de spelers afgestemd. Dit maakt het minder ingewikkeld, zodat iedereen kan spelen. Voor meer informatie: mail naar Joyce_harteveld@ outlook.com of bel naar 0615637143. Bij inschrijving krijgen de spelers een gratis teamshirt en pet. HERHAALD BERICHT Kennisgeving bestemmingsplannen en veiligheidscontouren "Botlek- Vondelingenplaat", "Europoort en Landtong" en "Maasvlakte 1" Burgemeester en wethouders van Rotterdam maken bekend dat met ingang van vrijdag 19 juli 2013, gedurende een periode van zes weken (dus tot en met donderdag 29 augustus): - het ontwerpbestemmingsplan "Botlek-Vondelingenplaat" (NL.IMRO.0599.BP 1021 BotlekVonpl-); - het ontwerpbestemmingsplan "Europoort en Landtong" (NL.IMR0.0599.BP1026EuropoortLt-); - het ontwerpbestemmingsplan "Maasvlakte 1" (NL.IMRÓ.0599.BP1048Maasvlaktel-); - en het op deze plannen betrekking hebbende milieueffectrapport (MER) ter inzage liggen bij: de stadswinkel Centrum (Stadhuis), ingang zijde Doelwater tegenover het hoofdbureau van politie, kamer 029. Burgemeester en wethouders van Rotterdam en Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland maken bekend dat met ingang van vrijdag 19 juli 2013, gedurende een periode van zes weken (dus tot en met donderdag 29 augustus): - het ontwerpbesluit voor de veiligheidscontour "Botlek-Vondelingenplaaf - het ontwerpbesluit voor de veiligheidscontour "Europoort en Landtong" - het ontwerpbesluit voor de veiligheidscontour "Maasvlakte 1 en Maasvlakte 2" ter inzage liggen bij: het Provinciehuis Zuid-Holland, Het Loket, Zuid-Hollandplein 1, Den Haag; de stadswinkel Centrum (Stadhuis), ingang zijde Doelwater tegenover het hoofdbureau van politie, kamer 029. De ontwerpbestemmingsplannen met alle bijbehorende stukken en de ontwerpbesluiten voor de veiligheidscontou ren zijn eveneens beschikbaar via de gemeentelijke website http://www.rotterdam.nl/bestemmingsplannen De ontwerpbestemmingsplannen zijn ook beschikbaar via www.ruimtelijkeplannen.nl Hiernaast worden op de volgende locaties de volgende stukken ter inzage gelegd: Het ontwerpbestemmingsplan "Botlek-Vondelingenplaafde samenvatting van het MER en het ontwerpbesluit voor de veiligheidscontour "Botlek-Vondelingenplaat" liggen tevens ter inzage op de volgende plaatsen: - Gemeente Brielle, Slagveld 36; - Gemeente Bernisse, Gemeenlandsedijk Noord 26, Abbenbroek; - Gemeente Spijkenisse, Raadhuislaan 106; - Gemeente Vlaardingen, Westhavenkade 85; - Gemeente Schiedam, Stadserf 1 - Gemeente Maassluis, Koningshoek 93; - Deelgemeente Rozenburg, Jan van Goyenstraat 1 - Deelgemeente Pernis, Vroomstraat 14; - Deelgemeente Hoogvliet, Middenbaan Noord 47; Het ontwerpbestemmingsplan "Europoort en Landtong", de samenvatting van het MER en het ontwerpbesluit voor de veiligheidscontour "Europoort en Landtong" liggen tevens ter inzage op de volgende plaatsen: - Gemeente Westvoorae, Raadhuislaan 6, Rockanje; - Gemeente Brielle, Slagveld 36; - Gemeente Maassluis, Koningshoek 93; - Deelgemeente Hoek van Holland, Prins Hendrikstraat 161; - Deelgemeente Rozenburg, Jan van Goyenstraat 1 Het ontwerpbestemmingsplan "Maasvlakte 1", de samenvatting van het MER en het ontwerpbesluit voor de veilig heidscontour "Maasvlakte 1 en Maasvlakte 2" liggen tevens ter inzage op de volgende plaatsen: - Gemeente Westvoorne, Raadhuislaan 6, Rockanje; - Deelgemeente Hoek van Holland, Prins Hendrikstraat 161 Toelichting De plangebieden omvatten het havengebied tussen Maasvlakte 2 en Waal-Eemhaven. De bestemmingsplannen in het havengebied worden geactualiseerd. De havenvisie 2030 is hierbij de leidraad. Voor ongeveer 80% van het grondgebied wordt de huidige situatie vastgelegd; voor ongeveer 20% wordt er een meer flexibele invulling gegeven aan de verander-en (lege) ontwikkellocaties. De invulling van de plannen is bepaald door de groeiverwachtingen in het gebied en de effecten van het grondgebruik op het milieu. In het milieueffectrap port (MER) zijn de resultaten van het uitgevoerde milieuonderzoek weergegeven. Het MER vormt de basis voor de milieuinformatie inde bestemmingsplannen. Provincie Zuid-Holland en gemeente Rotterdam zijn voornemens veiligheidscontouren vast te stellen rond het ha vengebied Door het vaststellen van contouren wordt de milieuruimte voor externe veiligheid voor de havenactivi teiten duidelijk begrensd. Bij de voorgestelde ligging van de contouren is het uitgangspunt dat deze geen onnodige beperkingen betekenen voor ontwikkelingen in de gemeenten in de omgeving van de haven en in de haven zelf. - Gedurende de termijn van terinzagelegging kan een ieder over de ontwerpbestemmingsplannen schriftelijk gemo tiveerde zienswijzen kenbaar maken aan de gemeenteraad, door tussenkomst van de directeur van Stadsontwik keling, Ruimte Wonen, Bestemmingsplannen, Postbus 6575, 3002 AN Rotterdam. - Gedurende de termijn van terinzagelegging kunnen belanghebbenden over de ontwerpbesluiten voor de vei ligheidscontouren schriftelijk gemotiveerde zienswijzen kenbaar maken aan Burgemeester en wethouders van Rotterdam en Gedeputeerde staten van Zuid-Holland, door tussenkomst van de directeur van Stadsontwikkeling, Ruimte Wonen, Bestemmingsplannen, Postbus 6575, 3002 AN Rotterdam. Tevens kunnen gedurende deze termijn mondeling gemotiveerde zienswijzen kenbaar worden gemaakt. Degenen die mondeling willen reageren kunnen dat na telefonische afspraak doen ten kantore van Stadsontwikkeling, Gal- vanistraat 15, Rotterdam. Voor het maken van een afspraak kunt u op maandagmiddag of woensdagmiddag tussen 14.00 en 16.00 uur 010-489 4165 bellen. Rotterdam, 17 juli 2013 Gedeputeerde Staten voornoemd, Burgemeester en wethouders voornoemd, namens dezen: R. Voskuilen, Clusterdirecteur Stadsontwikkeling

Het Nieuwe Stadsblad | 2013 | | pagina 8