T.E.A.B. Meeste autodiefstallen tegeUmaga IN DE WOONMALL Dubieuze beveiligers Chopinplein even afgezet LANGER PLEZIER VAN UW LEREN BANK? MARCO LEER BLAAST ER NIEUW LEVEN IN! Rotterdam se weg 396 2629 HH Delft Goedkope vloer en wandtegels Rechtstreeks van de fabriek Alleen de beste kwaliteit! www.tegelmagazijndelft.nl 5 www.nieuwestadsblad.nl Nieuwe Stadsblad woensdag 21 augustus 2013 12 Autodiefstal is dit jaar voor het eerst in de regio Rotterdam meest meeste diefstallen gepleegd in de het Oosten van het land. SCHIEDAM - Een stel dat zich uitgeeft als medewerkers van Beveiligingshuis.nl is in Schiedam opgedoken. Brigadier Rein Hendriks waarschuwt op Twitter het duo niet binnen te laten. In Groenoord probeerden ze onlangs binnen te komen bij enkele bewoners voor een veiligheidsinspectie, omdat er in de buurt veel zou wor den ingebroken. 'Wat zou het dus fijn zijn als ze even konden rondkijken in de woning of het huis wel in- braakproof was'. Veel buurt bewoners roken meteen on raad en waarschuwden de politie. Het gaat om twee donkere mannen die op de rug van hun witte overhemd beveili- gingshuis.nl hebben gebor duurd. SCHIEDAM - De omgeving rond het Chopinplein (Groenoord) is afgelopen dinsdag enige tijd afgezet door de brandweer vanwege loshangende takken van een boom, die voor gevaar voor auto's in de omgeving kon den zorgen. De boom was uit zijn voegen geraakt van wege de storm die onlangs door Schiedam waaide. Medewerkers van Irado ver hielpen het euvel door in een hoogwerker te klimmen die de brandweer had mee genomen. SCHIEDAM - In de regio rond Rotterdam zijn het afgelopen half jaar de meeste auto's en aanhangwagens gestolen. In het eerste half jaar werden 1227 voertuigen gestolen, waarvan 947 auto's. Deze cijfers komen van de Stichting Aanpak Voertuig- criminaliteit die ze afgelo pen week bekend maakte. Hieruit blijkt dat er een stij ging van 5 procent is ten op zichte van vorig jaar. Het populairste automerk onder dieven is de Volkswa gen. Maar dat is eigenlijk al jaren zo. Vooral de Golf en dan met name die van niet ouder dan drie jaar, wordt graag getolen. En ben je je auto eenmaal kwijt, dan blijft hij vaak ook weg. Bij maar één op de drie dief stallen wordt de auto weer teruggevonden. Vaak niet eens in Nederland, maar helemaal in Belgie of Duits land. Vorig jaar werden in het Oosten van het land nog de meeste auto's gestolen, maar nu heeft onze regio deze twijfelachtige eer. Naast auto's zijn ook bram en snorfietsen in trek. Maar liefst 815 tweewilers werden in de eerste zes maanden van het jaar ontvreemd. Om het dieven zo moeilijk mogelijk te maken zijn een paar simpele aanpassingen urgent. Voorheen werden de foto: wm al een goed begin. Gebruik bijvoorbeeld een stuurslot, da's simpel en doeltreffend. Als dieven de keus hebben kiezen ze toch die auto die net iets minder goed bevei ligd is dan de andere. Ook is het handig een gecertifi ceerd alarmsysteem te installeren en/of een voer tuigvolgsysteem (een trac ker die doorgeeft waar je auto is). Daarnaast is het ook altijd handig om te zorgen voor goed beveiligde woning, ze ker als de auto op een oprit of in de voortuin staat. Die ven vinden aanspringend licht en alarmsystemen niet echt aantrekkelijk. Handelaar in drugs aangehouden Op de Troelstralaan heeft de politie afgelopen zater dag een man aangehouden die meer dan een gebrui- kershoeveelheid drugs op zak had. In opdracht van de officier is de man in verzekering gesteld op verdenking van handel in drugs en afgelopen dins dag is hij al voorgeleid bij de Rechter-Commissaris. Op heterdaad betrapt Toen de politie ging kijken bij een pand aan de Boterstraat nadat daarvan een melding tot poging in braak was ontvangen, ont dekte ze dat geprobeerd was om het slot open te breken. Toevallig werd in dezelfde straat een man in een auto aangetroffen met naast zich een boorma chine en breekijzer. De kleur van het breekijzer kwam overeen met de lak die was achtergebleven op de deur aan de Boterstraat en de boor van de boorma chine paste ook nog eens precies in het gat dat was geboord. Joyrider gaat er vandoor Een 16-jarige joyrider is zaterdagmorgen aange houden door de licht blauwe brigade. Hij ging er als een haas vandoor toen de politie hem een bekeuring wilde geven omdat zijn auto verkeerd stond geparkeerd. Na een korte achtervolging wist het biketeam de jongen te achterhalen, waarna hij werd overgedragen aan de politie. De auto werd teruggegeven aan de eigenaar. Controle hangjongeren Het biketeam van de po litie maakt met dit mooie weer regelmatig 's avonds een rondje om bekende en minder bekende hang plekken te bezoeken. In sommige gevallen is jeugd uit een portiek wegge stuurd, op andere avonden was het rustig en werd er weinig jeugd aangetroffen. Bij overlast door hang jongeren kan altijd het algemene politienummer worden gebeld: 0900- 8844. Man blaast achtergevel huis op Een verwarde man heeft een gasexplosie veroor zaakt in zijn huis aan de Struyckstraat in Vlaardin- gen. Hij draaide de gaskraan open, net voor het arres tatieteam van de politie zijn huis zou binnenval len. Als gevolg van de ontploffing is een ruit aan de achterkant van het huis gesprongen. www marrnber ril Mxvio.1 £eee: teedó 25 jawi ewwiing-, du» dat zit wet goed! Marco Leer kan alle leren meubelen behandelen: Eetkamerstoelen Banken Bureaustoelen Auto interieurs Fauteuils Interieurs van een boot Ook: schades toegebracht door brand, transport, inbraak en water llatev £ee*, een teven tan# ptezi&i van uw- meuêeten Nijverheidsweg 31 Telefoon: 0186 - 60 32 68 3274 KJ Heinenoord E-mail: info@marcoleer.nl "Ook kunt u bij ons terecht voor al uw stoffeerwerkzaamheden" MARCO (TEGEN ELK AANNEK Alexandrium Woonmall pakt t/m 25 augustus groots uit tijdens de laatste Summersale veilingweek! De veilingobjecten worden namelijk verkocht tegen elk aannemelijk bod! Breng een schriftelijk bod uit op één van de veilingobjecten. Bied op je favoriete object en deponeer de veilingkaart in de rode veilingbus in het Atrium. Alexandrium Woonmall, voor wonen en meer... DAT MERK JE! 60 woonwinkels makkelijk parkeren A20 afslag 16 BOD)

Het Nieuwe Stadsblad | 2013 | | pagina 12