Boek van de week SCHIEDAM IN HET KORT ANB0 NIEUWS Vergeten uit te checken, goudmijn voor vervoerders Tegen inlevering van deze bon ontvangt u 10€ meer voor uw OUD GOUD TANDGOUD Goudprijs staat nu op recordhoogte - Grijp nu je kans! .goudinkoop-florin.nl 3 www.nieuwestadsblad.nl Nieuwe Stadsblad woensdag 21 augustus 2013 25 Open Dag bij Mammoet Transportbedrijf Mammoet organiseert zaterdag 21 sep tember een open dag op het terrein aan de karei Door manstraat 47. Tijdens deze in de wijde omgeving zeer populaire open dag worden verschillende demonstra ties gegeven. De toegang is gratis, wel moet je je even opgeven bij Mammoet. Steun voor groene straten Donderdagavond 29 augus tus krijgen bewoners van drie 'groene' straten in Schiedam een steuntje in de rug met nieuwe duurzame potgrond van greenSand. De straten Arnoldipad, Fre- nkelpad en het Albert van Raalteplein doen mee aan een wedstrijd om de Groen ste Straat van Schiedam te worden. Deze potgrondactie geldt als stimulans voor de straten om nog duurzamer te worden. De potgrond die wordt uit gereikt is duurzaam door de aanwezigheid van olivijn. Uit wetenschappelijk onder zoek is gebleken dat het mi neraal olivijn C02 aan zich kan binden. In september Kiest de jury, bestaande uit bestuursleden van Groei Bloei en andere deskundigen een winnaar uit de deelnemende straten. De zakken zullen om 19.00 uur worden uitgereikt op het Arnoldipad, om 19.30 uur op het Frenkelpad en om 20.00 uur op het Albert van Raalteplein. Cursus over ondernemen De Bibliotheek Schiedam start in september met een reeks praktische avonden gericht op ondernemers. Na twee introductieavonden in september-oktober start het reguliere programma vanaf 15 oktober op de eer ste en derde dinsdag van de maand. De avonden zijn zo ingericht dat je na het doorlopen van de hele serie van tien avon den beter beslagen ten ijs komt. Dus uitermate geschikt voor starters en/of mensen die overwegen ooit een eigen bedrijf te beginnen. Het is ook mogelijk om al leen die avonden te volgen waar je wat ondersteuning kunt gebruiken. Meer in formatie en de mogelijkheid om in te schrijven: www.de- bibliotheekschiedam.nl. Orgelconcert in de Grote Kerk De organist van de Grote Kerk van Schiedam, Arjen Leistra, verzorgt dinsdag 27 augustus het laatste orgel concert in de zomerserie. Hij speelt werken van on der meer Reger, Vierne en Rheinberger en dan zit het er alweer op. De aanvang is 20.15 uur en een toegangskaart kost ze ven euro. Quilts te zien in de Wissel Door het grote succes van de quilt-tentoonstelling zal in loophuis De Wissel aan het Broersveld 123 zaterdag 24 augustus extra geopend zijn en wel vanaf 10.30 uur tot ongeveer 13.00 uur. Ook kan men op die morgen meer info krijgen over het op 11 september te starten Brei- café De Wissel. Historische Branderszwemtocht Tijdens de Brandersfees ten zullen maar liefst 150 zwemmers een duik nemen in het Schiedamse water voor een spannende Bran derszwemtocht. Een let terlijk spetterende nieuwe activiteit, met reeds een lange historie. Zaterdagoch tend 28 september 10.00 uur klinkt bij de Noletmolen het startsein, waarna 150 stoere mannen en vrouwen een duik in het Schiedamse water wagen. In een span nende krachtmeting zullen zij zo snel mogelijk probe ren de finish bij Molen de Vrijheid aan de Noordvest aan te tikken en daarmee de herdenkingsmedaille te ont vangen van de le Branders zwemtocht. De inschrijving voor de Branderszwemtocht is sinds deze week geopend. Via www.branderszwem- tocht.nl kunnen maximaal 150 getrainde zwemmers zich aanmelden. Kosten: 7,50, dragen van een wetsuit is verplicht. SCHIEDAM - Gerben van boek handel Post Scriptum zet deze week een boek van Kate Atkinson in de schijnwer pers: 'Leven na leven'. Het werk is een aanrader, want wordt met een 8,5 beloond. Iedereen kent wel die mo menten in zijn leven, waar op je je afvraagt: 'wat als ik nu iets anders had besloten, als het dubbeltje net de an dere kant op was gevallen?'. Deze vraag heeft Kate Atkin son op een originele manier uitgewerkt in 'Leven na le ven'. Het eerste hoofdstuk beschrijft de geboorte van Ursula, maar helaas stikt ze omdat de navelstreng om haar nek gewikkeld zit. De dokter is helaas te laat. In het tweede hoofdstuk wordt ook de geboorte van Ursula besproken, maar is de dokter wel op tijd en kan hij haar met een scherp mes bevrij den. De jonge Ursula groeit op tussen haar broertjes en zusjes tot ze met haar moe der naar zee gaat en in de sterke branding verdrinkt. Zo wordt er minstens elf keer verteld over Ursula's geboorte. En in de tussenlig gende levens maakt ze van alles mee. De Tweede Wereldoorlog speelt een grote rol in het boek. Ursula wordt name lijk verliefd op een Duitser en raakt zelfs bevriend met Eva Braun. Met haar komt ze op de Berghof terecht, de uitvalsbasis van Hitler in de bergen. Natuurlijk ontmoet ze de dictator ook. Ook is Ur sula brandwacht in Londen^ tijdens de Duitse bombarde menten. Nog niet heb ik die zo ingrijpend beschreven zien worden. Echt een hoog tepunt in het boek. Door de intelligente uitwer king van het gecompliceerde idee dat ten grondslag ligt aan het boek, blijft het be grijpelijk en interéssant om>- door te lezen. Daardoor zal dit boek mij lang bijblijven. Als ik dit lees in de dagbladen gaan mijn tenen krullen. Telkens als u vergeet uit te checken bij het openbaar vervoer is het kassa voor de vervoerders. Zelf heb ik al twee keer het teveel betaalde terug geclaimd, maar de meeste mensen laten het erbij zitten, deels omdat ze het gewoon niet in de gaten heb ben of niet weten hoe dit terug te vorderen. Dan kom ik op hét stokpaardje van mij en de ANBO: het gratis vervoer voor minima en de eenzaamheid in Schiedam. Als ik zie dat in Rotterdam en Capelle het OV gewoon gratis is voor alle 65-plussers, dan kan het er bij mij nog steeds niet in dat dit niet mogelijk is in Schiedam voor oudere mensen met een smalle beurs. Woon je bij voorbeeld op de Hogebanweg aan de Rot terdamse kant, dan maakt het lekker niet <1 uit of je arm of rijk bent, het is gratis. Heb je de pech om aan de Schiedamse kant te wonen, nou dan heb je goed pech. Kom burgemeester, wethouders en eenieder die iets in de melk te brokkelen heeft, wordt eens creatief en doe iets. Er komen bij de RET duizenden euro's extra binnen en de trams en bussen rijden toch. Het mes snijdt dan ook aan twee kanten: meer mensen naar het centrum, veel publiek, meer gezel ligheid in de stad en klandizie voor de winkeliers. Ik kan bijna niet wachten om t» hier het resultaat van te zien. Tot volgende week, Joke Ballijns GOUDINKOOP (ook met gebit) f iT vanaf 10g fijn goud Op basis van de legering en het gewicht wordt aansluitend, op basis van de actuele dagkoers, de waarde bepaald. Zijn er edel stenen in uw voorwerpen verwerkt, dan wordt de waarde hiervan natuurlijk afzonderlijk berekend. Breng bij edelstenen en luxe horloges, indien voorhanden, de originele verpakking en certifi caten mee, omdat deze de waardebepaling sneller en eenvoudiger maken. Openingstijden Mo-Fr 10:00-17:00 Za 10:00-15:00 Tel.: 0102234511 WWW

Het Nieuwe Stadsblad | 2013 | | pagina 25