Ook in Schiedam de Dag van de Scheiding CJV: 'Weer klaar voor Leusden' Zorgen om snelheid A4 KORT NIEUWS COLOFON NK Tonnetje Steken 0V: 9 procent gestegen O www.nieuwestadsblad.nl Het ideaalbeeld van een happy scheiding komt helaas maar weinig voor. Maar al te vaak ontaardt een scheiding in een vechtscheiding en zijn de kinderen de dupe. foto: wm Een scheiding is al vervelend genoeg maar hulp van een advocaat annex mediator kan die verzachten. Vrijdag 15 september staan twee Schiedamse familierechtadvocaten klaar met gratis advies over de zwaarste beslissing van je leven. De Dag van de Scheiding, ook in Schiedam. Door Frank Willemse SCHIEDAM - „Familiezaken kun je niet winnen", ana lyseert Juliëtte Habets. „Er zijn bij een scheiding eigen lijk alleen maar verliezers. Toch is dat niet de reden om stil in een hoekje te gaan zit ten maar om de zaken goed te regelen. Durf naar een advocaat te gaan", is haar advies. Beter te vroeg dan te laat. Omgangsregeling Naast emotie gaat het bij scheiden ook om ingewik kelde zaken als pensioen en hypotheek. Om maarniet te spreken over de omgangsre geling met kinderen waar de rechter aan te pas komt. „Om daar goed op voorbereid te zijn heb je een advocaat an nex mediator nodig", aldus de beide vrouwelijke advo caten van het Schiedamse Internet voor senioren Seniorenwelzijn organi seert de cursus 'Kennis maken met de computer en internet voor senio ren', drie lessen van fiwee uur. Deelnemers hoeden niets van computers te weten en het kost 32,75. Bij voldoende deelnemers wordt er gestart op dins dagmiddag van 14.00- 16.00 uur in De 5 Molens. Opgeven via 248 68 88. Stuurloos wint eerste prijs De korenmiddag, die op zondag 18 augus tus werd gehouden in Breskens, is een groot succes geworden voor Shantykoor Stuurloos. Vier koren streden mee om de fraaie Hart voor Breskens Muziekbokaal en Stuurloos eindigde op de eerste plaats. Er is nog plaats voor zangers, accordeonist(en), een banjospeler en een con tra-bas speler. Schiedams talent gezocht Het laatste weekend dat de Stand-Up bieb open is wordt tijdens het Brandersfeestweekend gevierd met een buiten podium vol optredens van Schiedams talent. Hiervoor is men op zoek naar singer-songwriters. Stuur je demo vóór 13/09 naar cbottse@debiblio- theekschiedam.nl kantoor. „Helaas komt het ideaalbeeld van een 'happy scheiding' komt maar wei nig voor." Meestal is een langdurige kwestie met een gang naar de rechter; niet simpel af te handelen als je kinderen hebt of financiële belangen. Om niet in een vechtschei- SCHIEDAM - Welke Schie dammer heeft er niet van gehoord? De zomerkampen naar het YMC A kampeerter rein, die de CJV Schiedam al decennia organiseert, zijn overbekend. Ook nu, in 2013 is een team van meer dan 30 vrijwilligers weer maan den bezig geweest met het voorbereiden van wat weer een onvergetelijke week moet worden. De drie leef tijdsgroepen gaan tegelijk op kamp, maar hebben ie der hun eigen kampterrein, leidersgroep én thema; zo gaat het Kinderkamp (6 tot 9 jaar) er een 'Beestenboel' van maken, gaat het Mid denkamp (10 tot 12 jaar) op jacht naar de Middeleeuwse 'Schat van Leusden' en gaan REGIO - Het tarief voor het openbaar vervoer in de Rotterdamse regio moet de komende vijf jaar worden bevroren, dat vindt Groen- Links Rotterdam naar aan leiding van een rapport van de website treinreiziger.nl waaruit blijkt dat de tarie ven in de afgelopen twee jaar zijn gestegen met ruim 9 procent. Regio's in Nederland mogen sinds de strippenkaart in 2011 is vervangen door de ov-chipkaart zelf de prijs per kilometer bepalen. Hierdoor zijn flinke prijsverschillen ontstaan. Zo kost een ritje met de stadsbus in Leeuwarden bijvoorbeeld minder dan 10 ding te raken kan mediation of bemiddeling helpen. Beide vrouwelijke advocaten van het kantoor, naast Ha bets ook Bartha Pfeifle, be hartigen meer dan honderd echtscheidingen per jaar. Bekend is dat een/derde van de huwelijken eindigt in scheiding. Een deel eindigt de Tienerkampers (13 tot 16 jaar) 7 dagen 'Uit je Dak'. Door acties, sponsors en een bijdrage van het Fonds Schiedam Vlaardingen is de cent per kilometer, terwijl de bus in Zuid-Holland 16 cent per kilometer kost. In Rotterdam is het de Stads regio, waarin de gemeentes zijn vertegenwoordigd, die de tarieven van de bus, tram en metro bepaalt. De lokale politiek heeft daar echter maar weinig invloed op. Dat steekt fractievoorzitter Arno Bonte van GroenLinks Rot terdam. „De prijsstijgingen worden in het geniep door gevoerd, de gemeenteraden worden buiten spel gezet. Dat is niet democratisch." Bonte wil daarom dat de gemeenten een verdere ta riefstijging blokkeren omdat anders reizigers het OV wor den uitgejaagd. in een vechtscheiding waar de partners als strijders te genover elkaar staan. Vaak met wapens als kinderen of hypotheek waar zij met de frustraties over het mislukte huwelijk elkaar te lijf gaan. Eenzijdige scheidingen, met een eiser en beklaagde, zijn langdurige en dure kwesties kampprijs ouderwets laag: 125 euro. Het kamp start 24 augustus en wie nog mee wil met kinder- of middenkamp kan nog inschrijven. Contactgegevens redactie Prins Hendrikkade 16a, Postbus 1980 3000 BZ Rotterdam T (088) 0131 010 E redactie.ns@wegenermedia.nl I www.nieuwestadsblad.nl Contactgegevens media-advies en advertentieverkoop Vóór informatie over de advertentiemogelijkheden neemt u contact op met uw accountmanager of bel met (088) 013 99 85. Of mail ons via adverteren.zuidholland@ wegenermedia.nl Directeur/uitgever Peter Stadhouders Algemeen hoofdredacteur Mart Jochemsen E M.Jochemsen@wegenermedia.nl Eindredactie Nieuwe Stadsblad Karin Moerman Chef regioredactie Annemieke Anneveldt waar de partners zich in doodvechten. Wie gaat ver huizen en wie krijgt de kin deren? Hartverscheurende taferelen die juist met tact opgelost moeten worden. Gratis advies Met gratis advies en de deu ren wijd open willen de da- Vervolg van de voorpagina SCHIEDAM - De directeur van Natuur- en Milieufederatie Zuid-Holland, Alex Ouwe- hand, stelt ook dat een even tuele verhoging van de snel heid naar 130 km/uur op de A4 in de avonduren haaks staat op de afspraken met de omgeving om de aanleg van de weg mogelijk te maken en gelijktijdig door aller lei maatregelen de overlast voor het gebied te beperken. „Deze compensatieregelin gen, die nu in uitvoering zijn, zijn gebaseerd op de ef fecten voor de omgeving bij een 100 kilometer per uur regime. Het is niet bekend hoe deze effecten eruit zien als er 130 gereden gaat wor- WGGGNGR Media Bezorgklachten I www.deweekkrant.nl/ Verspreidklachten T(ogoo)424 5726 Familieberichten E familieberichten@wegenermedia.nl T (088) 013 72 68 Zelf een familiebericht opgeven kan via www.familieberichtenonline.nl Rubrieksadvertenties E telesales@wegenermedia.nl T (0900) 674 38 36 Druk Wegener Nieuwsdruk Algemene voorwaarden en overige informatie I www.wegenermedia.nl Nieuwe Stadsblad is een uitgave van Wegener Media BV. Aangeboden kopij kan zowel worden geplaatst in de gedrukte als digitale uitgaven van Wegener Media BV. Wegener Media BV mes de drempel van een ad vocatenkantoor verlagen. Toch is de 'Dag van de Schei ding' zeker geen uitnodiging tot scheiden, zoals sommige mensen denken. „Geen pro paganda maar puur zakelijk advies", zo verweren de da mes zich. Adviezen over valkuilen en mogelijkheden als je naar de rechter stapt. Eerste scheiding In Nederland werd op 15 september 1796 de allereer ste scheiding uitgesproken. Reden voor de Vereniging van Familierechtadvocaten (vFAS) om op vrijdag 15 sep tember in heel Nederland open huis te houden. Het aantal echtscheidingen neemt jaarlijks toe. In 2011 lag het echtscheidingsper centage op 36,5 procent ter wijl dat in 1980 nog 'maar' 24 procent was. De gemid delde leeftijd bij eens schei ding ligt ergens tussen de 42 en 45 jaar tegenwoordig, terwijl dat vroeger een stuk jonger was. Dat komt natuur lijk ook omdat er tegenwoor dig op steeds latere leeftijd getrouwd wordt. Open Huis In Schiedam is het Open Huis bij advocatenkantoor Habets, Van Leeuwen Pfeifle op het kantoor aan de Oranjestraat 2. Iedereen is hier welkom voor de scheidings-check. den," In de tunnel van de A4, ter hoogte van Schiedam- Vlaardingen blijft de maxi mumsnelheid overigens wel gewoon 100 kilometer per uur. Ouwehand vindt het on voorstelbaar dat de minister - nog voordat één auto over deze weg heeft gereden - deze uitgangspunten eenzij dig loslaat. Hij wil dan ook dat alle be trokkenen bij het IODS-con- venant, waarin compensa- tieregels voor de verlengde A4 zijn opgenomen, bij el kaar komen om zich te be raden. O Wat vindt u? Mail: redactie. ns@wegenermedia.nl SCHIEDAM - In Kethel vindt zondag 8 september het NK Tonnetje Steken plaats. Het kampioenschap wordt dit jaar officieel geopend door de nieuwe burgemeester van Schiedam, de heer Lamers. Hoe de opening plaats vindt is nog een verrassing, maar het is in ieder geval om 14.00 uur. Aan het eind van de dag volgt de finaleronde. Om 12.00 uur wordt de dag geopend met een koffie-con- cert door de organiserende muziekvereniging St. Rad boud waarna er tot 14.00 uur nog een uurtje tonnetje ste ken is voor de oudere jeugd van de basisscholen. Meer info: www.sintradboud.nl Voor meer informatie en een video-impressie kun je terecht op de website van CJV Schiedam: www.cjvschiedam.nl foto:pr

Het Nieuwe Stadsblad | 2013 | | pagina 3