3 10% 15% P TEGELS Bleiswijk f I 9 f 348?o Jan Groen Jan Groen KIJK OP WONEN Haal de Slimme Kluskaart voor korting en bonus klusvoordeel op aanbiedingen bonus sparen Kluskaart voordeel op alle tegels Wandtegel Glazen Douche deuren 25% Laminaat 20% 14,35 www.jangroentegels.nl Uitkering toeslag aan verhuurder? Einde subsidie zonnepanelen Voorwaarden aftrek restschuld Koken op gas: oud, vertrouwd én hedendaags 3 www.nieuwestadsblad.nl Nieuwe Stadsblad woensdag 28 augustus 2013 10 slin ,e9iklus iui Met de Slimme Kluskaart Met de Slimme Kluskaart Met de Slimme Kluskaart Wit (Mat) 14,3x33,3 cm Bonus sparen Van 4^95" Prijs per m: Bijvoor beeld: Vaste wand en draaideur Formaat: 90 x 90 cm Kluskaart voordeel Bonus sparen Van 46SflO 30x130 cm Eiken Kluskaart voordeel Bonus sparen Van 1^95 Jan Groen Tegels, Hoefweg 95 Bleiswijk, Telefoon: 010 521 50 55 Minivijvers en plantenschalen voor in huis zijn kant en klaar te koop, maar zonder veel Aedes, het ministerie van Financiën en de fiscus overleggen over de moge lijkheden van rechtstreekse uitbetaling van huurtoeslag aan de woningcorporatie. Per 1 december 2013 vervalt de geclusterde uitbetaling (corporatie ontvangt uitbe taling van huurtoeslag van alle huurders in één keerj. Nu deze regeling vervalt, kunnen corporaties ervoor kiezen de huurtoeslag recht streeks te blijven ontvan gen. De huurder moet daar wel mee instemmen. Vanaf 1 december 2013 zijn er drie varianten waarbij de huur toeslag per huurder wordt uitbetaald. In de eerste doet de corporatie niets en ont vangt de huurder de toeslag. De tweede variant is voor corporaties die de huurtoe slag rechtstreeks willen blij ven ontvangen. Zij moeten een convenant onderteke nen met de Belastingdienst. Zowel verhuurder als huur der zijn aansprakelijk als er te veel of ten onterechte huurtoeslag is uitbetaald. De derde variant onder vangt dit probleem van aan sprakelijkheid. De fiscus en de individuele corporatie gaan dan een partnerschap aan. Zolang een corporatie niet verwijtbaar handelt, is het partnerschap niet hoof delijk aansprakelijk voor de rechtstreeks ontvangen be dragen. Dit met twee voor waarden: een jaarlijkse ac countantsverklaring over de registratieprocessen binnen de corporatie en een maan delijkse gëgevensafgifte aan de fiscus over huis, huur, huurder en verhuurder. investering kun je er ook zelf een maken. Vijvers, hoe klein ook, zijn een echt rustpunt. Nog even voor buiten en 'straks' neem je hem gewoon mee naar binnen. www.schonevijver.nl Het subsidiebudget (€50 miljoen voor 2012 en 2013) voor zonnepanelen voor particulieren heeft de bo dem bereikt. Kortom: de pot is nu echt leeg. In 13 maan den tijd hebben meer dan 90.000 huishoudens een aanvraag voor de aanschaf van zonnepanelen inge diend. Dit heeft Agentschap NL bekend gemaakt. Als gevolg van de daling van de huizenprijzen moe ten veel huiseigenaars hun woning met soms wel groot verlies verkopen. Ze blijven dan met een restschuld zit ten. Om die pijn te verzach ten kunnen mensen met een restschuld de rente en kos ten voor een restschuldle ning maximaal tien jaar van de belasting aftrekken. Dit is dus een tijdelijke regeling. Het kabinet komt hiermee huiseigenaren tegemoet die bij de verkoop van hun wo ning een restschuld houden. De maatregel geldt voor rest schulden die tussen 29 ok tober 2012 en 31 december 2017 ontstaan. In die tien jaar hoeft de lening niet te worden afgelost. Na tien jaar zijn de rente en de kosten niet meer aftrekbaar van de belasting. De regeling is er ook voor huiseigenaren die na verkoop gaan huren. Er is veel te zeggen voor elektrisch koken en induc tie heeft ook zo zijn voorde len, maar Nederlandse con sumenten én professionals lijken nog steeds het liefst op gas te koken. Omdat dit vertrouwd, gemakkelijk te regelen en snel warm is. Niet voor niets treft men in de keukens van restaurants bijna altijd gasfornuizen aan, al bewijzen sommige toprestaurants tegenwoor dig dat het zeker ook anders kan. Zoals koken met vloei bare stikstof, spektakel ge garandeerd. De essentie zit hem in het krokant maken van vloeistoffen en mousses waardoor verrassende, con trasten in een gerecht kun nen worden gecreëerd. Je hebt er wel een speciale stik stofemmer (dewar-vat) voor nodig, ronde ovale kunststof pollepels, een digitale wek ker en twee passende bek kens. Gaskookplaten zijn een stuk eenvoudiger en steeds meer voorzien van diverse elektronische func ties. Zo is er bijvoorbeeld de FlameTronic die de gasvlam onmiddellijk weer ontsteekt als deze per ongeluk uitgaat. Ook nieuw is de hoofdscha kelaar die met één druk op de knop de gastoevoer onderbreekt. Extra veilig is bovendien de thermo- elektrische beveiliging die sinds maart 2010 verplicht is op alle gaskookplaten en -fornuizen. Gaat de vlam per ongeluk uit, dan koelt het thermokoppel snel af, valt de spanning weg en wordt het gas binnen 90 seconden automatisch afgesloten.

Het Nieuwe Stadsblad | 2013 | | pagina 10