31 Augustus: Bruisend Brielle De Alpenlandtractor mag auping Alexander Volop activiteit in de haven Auto's met een rijk verleden Duurzaam en milieuvriendelijk Streekmarkt met oude machines The Great Pianos komen Slapen J www.nieuwestadsblad.nl Nieuwe Stadsblad woensdag 28 augustus 2013 29 lés kan! Kom-naar de Markt en mis deze onvergetelijke avond niet. De kade van het Maarland Noordzijde biedt vanaf 11.00 uur een levendige aanblik. Bij de Taveernetent van de 1 Aprilvereniging kunnen belangstellenden een rond vaart maken met het Geu- zenschip. In de haven wordt ondertussen hard gewerkt aan het onderhoud van een twaalfvoets jol. Leuk om te zien hoe dat er in vroeger da gen aan toe ging. Op de kade staan verder allerlei kramen opgesteld met daarop een groot aanbod aan alles wat met watersport te maken heeft, maar ook kramen met andere, leuke en mooie producten nemen hier een plekje in beslag. Natuurlijk wordt ook de in wendige mens niet verge ten. Hapjes en drankjes zijn rijkelijk te verkrijgen. Met poffertjes, krulaardappels kan een bodempje worden gelegd om later op de dag te kunnen genieten van heer lijke snacks en wat pittiger drankjes. Voor kleine zeebonkjes staat er de hele middag een spe ciale Knutselkraam waarin ze zelf een scheepje kun nen maken. Voor de wat grotere zeeschuimers is er een workshop Steken, Spit sen en Knopen in de Touw- kraam. Vanaf 16.00 uur is ér muzi kale omlijsting met onder meer een shantykoor. Na een toertocht rondom onze mooie vestingstad rij den zo'n zestig klassieke MC auto's om ongeveer 10.30 uur in een parade door de bin nenstad. Om iedereen in de gelegenheid te stellen deze wagens daarna van dicht bij te bewonderen wordt de ene helft van de auto's opgesteld in de Nobelstraat terwijl de andere helft een plekje vindt op het Bleykers- bolwerk. Gedurende de dag zal een vakjury alle auto's beoordelen. Om 16.00 uur breekt dan het spannende tijdstip aan waarop bekend zal worden gemaakt welke MC de mooiste van deze dag is. Aan wethouder Verbeek de eer om de prijzen uit te reiken. De organisatie van de MC toertocht en de para de liggen in handen van de HVVP, de Historische Voer tuigen Voorne-Putten onder leiding van Briellenaar At van Eendenburg. Dat duurzaamheid en de zorg voor het milieu belang rijk zijn weet inmiddels ie dereen. Ook de gemeente Brielle heeft deze items hoog in het vaandel staan en neemt dan ook graag het voortouw om deze onder werpen te promoten. Maar dan wel op een leuke ma nier! Op de Turfkade staan tijdens Bruisend Brielle meerdere bedrijven klaar die op een leuke en boeien de manier voorlichting ge ven over alles op het gebied van duurzaamheid. Zonne panelen, stroombesparing, energiezuinige apparaten en producten die het milieu niet of nauwelijks belas ten, komen allemaal aan de orde. Ook over de mogelijke aanschafsubsidies voor zon nepanelen kunt u zich hier uitgebreid laten voorlichten. Dit jaar is het hoofdthema mobiliteit. Elektrische fiet sen, scooters en auto's kun nen worden bekeken en als het even mogelijk is, kan er zelfs een rondje mee worden gereden. Ook aan de kinde ren is gedacht, er staan ta fels voor ze klaar waar ze zelf een bijenhotel of een vlinderstok mogen maken. Helemaal nieuw in het programma van Bruisend Brielle is dit jaar een Streek markt die wordt aangevuld met een aantal landbouw machines uit vervlogen tij den. Dat wordt dus smullen op alle fronten. Ook de regio Voorne-Putten heeft heel wat te bieden op het gebied van (h)eerlijke en 'vergeten' streekproducten en nodigt Landbouwmachines uit vervlogen tijden nemen een plaats in tijdens de komende editie van Bruisend Brielle. De voertuigen mogen bekeken, bevoeld en beklopt worden maar ook zitten er leuke demonstraties in het verschiet. Het wordt alweer de achtste editie van Bruisend Brielle. Mogen wij dus voorzichtig van een traditie spreken? Het antwoord is een volmondig ja foto: Bruisend Brielle iedereen van harte uit om hier op deze dag kennis mee te maken. Denk daarbij aan goudgele honing, jam in al lerlei smaken, wijn, vruch tendranken, grove mosterd of juist fijne geitenkaas en overheerlijke chutney's. Ons. motto hierbij is: wat je van dichtbij haalt, is het lek kerst! Twee zorgboerderijen uit de omgeving presenteren zich op deze markt met een scala aan groente, fruit en noem maar op. Alle liefheb bers van oude landbouw werktuigen kunnen boven dien hun hart ophalen op deze streekmarkt. Tractoren en oude landbouwmachi nes staan klaar om te bekij ken en ook worden er zo nu en dan leuke demonstraties gegeven. Vanaf 19.00 uur verandert de Markt vóór de Hoofdwacht in het swingende middel punt van Bruisend Brielle. Twee razendsnelle pianis ten en een drummer zorgen daar voor een avond vol en tertainment en opzwepende ritmes. Gebaseerd op het uit Amerika overgewaaide con cept Duelling Pianos, spelen de muzikanten iedereen he lemaal plat met de ter plekke aangevraagde verzoeknum mers. Muziek zoals we het allemaal het liefst horen en zien! Het repertoire is groot, van Fats Domino tot the Stones tot Bruno Mars, al- r Aangesloten bij Slaapkenner AU PING - AVEK - LATTOFLEX NORMA - NOX - OPTISLEEP - PULLMAN TEMPUR-VAN DIJCK Volg ons op Alexander Slapen Escudostraat 11 2991XV Barendrecht T. 010 438 4163 I. www.slaapwel.nl ma 13.00 uur -17.30 uur di/wo/do 9.30 uur -17.30 uur vr 9.30 uur - 21.00 uur za 10.00 uur -17.00 uur Ingang Auping Plaza Gratis parkeren voor de deur!

Het Nieuwe Stadsblad | 2013 | | pagina 29