1,- 5,- 2,- SKULK Buurt op je bord aan de muur F. Brouwer - Proveniersbrug pas op 9 september terug Maak je eigen kweekbak Feestje Van Beethovenflat ^kakkerig Onze webwinkel vindt u op amwierLaan Ham-kaascroissant Slagroomschnitte Eierkoeken 4 stuks Wilhelmientj es 200 gram 1,50 Zwemles in De Kulk f" -1 i'! 64% VAN DE BOODSCHAPPERS LEEST DÉ WEEKKRANT! Nieuwe Stadsblad woensdag 28 augustus 2013 5 i^WSSSSSf 1 ^ËÊÊ&JiM SCHIEDAM - Vanaf se Een bewoonster van de Mariastraat geeft hier een toelichting op het bord dat zij maakte voor haar portiek. foto: Hans Sloot SCHIEDAM - Verschillende bewoners van de Schrij- Versbuurt in West hebben het afgelopen jaar gewerkt aan het maken van gevelste nen en uithangborden voor hun eigen woning. Er werd gewerkt met klei, glas-in- lood, hout en foto's. IJzerij Paulus voorzag de borden van smeedwerk, zodat ze daadwerkelijk aan de gevels gehangen konden worden. Afgelopen zaterdag was er een wandeling langs alle resultaten en wethouder Grijzen liep natuurlijk een rondje mee. SCHIEDAM - Vanaf september wordt het 's nachts donker op de A20 richting Hoek van Holland en de A13 tus sen Delft en Den Haag. De maatregel moet 35 mil joen opleveren. In juni ging het licht 's nachts al uit langs de A6 in Flevoland, vanaf september wordt het ook donker op een flink aantal snelwegen in de Randstad. Het licht gaat op bovenge- nopmende snelwegen om 21.00 uur uit tot 05.00 uur 's morgens. Het licht blijft wel aan op de drukste momenten en daar waar het nodig is voor de verkeersveiligheid, zoals bij knooppunten, in tunnels en bij scherpe bochten. Milieuorganisaties vragen met de Nacht van de Nacht al jaren aandacht voor de gevolgen van lichtvervui ling. Maar dat is voor Rijks waterstaat geen reden het licht uit te doen. Het is de portemonnee die duidelijk SCHIEDAM - De gerenoveerde Proveniersbrug wordt niet zoals gepland 26 augustus aangebracht, maar twee we ken later, op maandag 9 sep tember. Dat laat de gemeente weten nu de renovatie van de Pro veniersbrug op de werf in Krimpen aan den IJssel zo goed als gereed is. De werk zaamheden in de brugkelder hebben enige vertraging op gelopen en daardoor kan de vernieuwde brug niet al 26 augustus worden geplaatst. Als de brug op 9 septem ber wordt aangebracht, dan wordt deze aansluitend af gesloten voor gemotoriseerd verkeer. Tijdens de Branders- feesten, van 26 tot en met 29 september, is hij echter wél door autoverkeer te gebrui ken door een tijdelijke open stelling. Vanaf 30 september worden de werkzaamhe den afgerond en wordt de brug voor een periode van drie weken weer afgesloten voor autoverkeer. In de tus senliggende periode blijven de tijdelijke bruggen die er nu liggen op hun plaats, zodat verkeer het centrum in en uit kan. Zodra de ver nieuwde Proveniersbrug op zijn plaats ligt, gaat de eer der aangekondigde algehele afsluiting voor snelverkeer in, om werk aan de brug mogelijk te maken. De bin nenstad blijft bereikbaar via omleidingsroutes, die met borden worden aangegeven. Voetgangers en fietsers kun nen tijdens de gehele uitvoe ring gebruikmaken van de tijdelijke brug aan de zijde van het Proveniershuis. Volgens de nieuwe planning is de brug vanaf 21 oktober weer beschikbaar voor al het verkeer, zodat het cen trum voor de feestdagen weer goed bereikbaar is. SCHIEDAM - Kinderen tus sen de 6 en 12 jaar kunnen woensdagmiddag 4 septem ber hun eigen kweekbak maken in de Bibliotheek Schiedam. Onder leiding van de da mes Klieder en 'Klodder worden met eierdozen en andere gerecyclede materi alen kweekbakken gemaakt. Uiteraard gaan deze gevuld mee naar huis, zodat je er nog heel veel plezier aan kunt beleven. Groene vingers zijn niet no dig, die krijg je vanzelf. De workshop duurt van 14.00 -16.00 uur en vindt plaats in de Bibliotheek Schiedam, Stadserf 1. Meedoen is gratis. SCHIEDAM - De activiteiten ruimte in de Van Beetho venflat (Groenoord) wordt 1 september feestelijk ge opend. De laatste weken is er veel werk verricht door kundige bouwspecialisten en enthousiaste en betrok ken vrijwilligers. Zo werd er een nieuwe professionele keuken gebouwd, waarin de 'oude' keukenappara- tuur van de Blauwe Brug een plaatsje heeft gekregen. Ook is er een kleine verga derkamer gemaakt en heeft de grote zaal een fris kleur tje gekregen. Iedereen is vanaf 13.30 uur welkom om een kijkje te komen nemen. Vanaf 2 september starten ze weer met activiteiten. Volgens de nieuwe planning is de brug vanaf 21 oktober weer beschikbaar voor al het verkeer. foto: Bart Bos IK KAN Stralen KUNT U beven? lightH 35,- voor een staaroperatie Giro 131 Veenendaal .iightfortheworld.nl FOR THE WORLD Renovatie onderhoudsbedrijf Voor renovatie van uw badkamer, toilet, tegelvloer, wanden e.d. alles in 1 hand en door vakmensen uitgevoerd. tel. 0642113448 www.fbrenovatie.nl www.bakkerammerlaan.nl Deze aanbiedingen gelden van donderdag 29 augustus t/m 4 september zwem- en recreaticbad Leren zwemmen is in ons waterrijke land heel belangrijk. Wij wonen in de buurt van water, maar zoeken het water ook graag op in één van de vele zwembaden of recreatiepiassen. De zwemdiploma's A en B zijn waardevolle tussenstappen, maar wie het zwemdiploma C op zak heeft is een echte vriend van het water geworden. Die kan zich dan goed redden in moderne zwembaden en bij activiteiten in, op en aan het water. Op sommige tijden direct starten Nieuw: Vanaf 15 september lessen van 3A uur 1 x per week Meer informatie: 010-248 3333 info@dekulk.nl www.dekulk.nl dé Weekkrant is overal welkom WeGeNeR Media Hét adres voor je brommer of ior rijbewijs VERKEERSSCHOOL BEL 010-434.33.99 SURF www.de-hoog.nl mar. info®de-hoog.nl Gaorge Stephensonweg 21 I/p - 3133 Kj Vlaardlngen

Het Nieuwe Stadsblad | 2013 | | pagina 5