'''AU;, Installatie nieuwe Kindergemeenteraad NME Centrum in Dag van de Democatie het zonnetje! Dag van de Democratie Internationale 11 SEPTEMBER 2013 - PAGINA 1 Schiedam Gemeenteberichten DAG VAN DE DEMOCRATIE Agenda Verborgen Stegen Schiedam Open Ateliers Kaleidoscoop; de Fabriek produceert een andere kijk op dingen Opèn Huis Wijkoverleg Kethel Wijkoverleg Centrum Datum 13, 14 en 15 september 14 en 15 september Locatie Rondom de Lange Haven; programma op www.verborgenstegeschiedam.nl Divers; www.openateliers.nl Vrijdag 13 september De Korenbeurs, Lange Haven 145 23 september Van der Duyn van Maasdamstraat 16 23 september Wijkgebouw Het Trefpunt, Schietbaanstraat 32 24 september Grote Kerk, Lange Kerkstraat (ingang tuinzijde) Lees Gemeenteberichten ook online 11.00-17.00 uur 20.00 - 22.00 uur 16.30 - 17.30 uur 20.00 - 22.00 uur 20.00 - 22.00 uur Het gemeentebestuur van Schiedam organiseert op zaterdag 14 september van 11.00 tot 16.00 uur de Dag van de Democratie! Heeft u interesse in de Schiedamse politiek? Wilt u het Stads kantoor vanbinnen zien en genieten van het uitzicht over Schie dam vanaf de 14e etage? Heeft u wensen en ideeën voor uw wijk of straat? Kom naar de Dag van de Democratie! De Dag van de Democratie heeft een uitgebreid programma en ziet er als volgt uit: 12.00 - 15.30 uur Politieke stamtafels; discussie met gemeenteraadsleden 12.00 uur Stamtafel over de binnenstad 13.00 uur Stamtafel over sport 14.00 uur Stamtafel over vertrouwen in de politiek en integriteit 15.00 uur Stamtafel over ouderen en jongeren. Locatie: tent op het Land van Belofte (U kunt zich hier tevens inschrijven voor een rondleiding door het Stadskantoor) 12.30 - 15.00 uur Raadsleden leiden u rond in het Stadskantoor Tijdens de rondleiding door het Stadskantoor bekijkt u een presentatie over de gemeenteraadsverkiezingen, de kamers van de burgemeester en de wethouders op de bestuursvleugel en tot slot een diavoorstelling uit de fotocollectie van het Gemeentearchief Schiedam. Bovendien kunt u hier een eigen verkiezingsposter laten maken voor uw kind(eren)! De rondleidingen starten om 12.30, 13.30 en 14.30 uur. Locatie: Stadskantoor, Stadserf 1 (Vergeet u zich niet voor de rondleiding in te schrijven in de tent op het Land van Belofte) 14.00 uur Rondleiding door het depot van het Gemeentearchief Gemeentearchivaris Laurens Priester laat bijzondere archiefstukken over de Schiedamse democratie zien. Locatie: Stadskantoor, Gemeentearchief, Stadserf 1 15.30 uur Installatie Kindergemeenteraad Tijdens een raadsvergadering worden de nieuwe leden van de Kinder gemeenteraad geïnstalleerd. Het is een openbare vergadering dus ieder een is welkom! Jij komt toch zeker ook? Locatie: Stadskantoor, Aleidazaal, Stadserf 1 Het gemeentebestuur hoopt u en jou te zien op zaterdag 14 september! Zaterdag 14 september vindt van 15.30 tot 16.15 uur de installatie van de nieuwe Kin dergemeenteraad Schiedam plaats in de Aleidazaal van het Stadskantoor. Tijdens deze feestelijke middag worden in het bijzijn van raadsleden, ouders, oud-kinder raadsleden en belangstellenden 23 kinderraadsleden geïnstalleerd door burgemees ter Lamers. De kinderen leggen de eed of belofte af. Hiermee verbinden ze zich officieel voor twee jaar aan de Kindergemeenteraad. Die middag wordt ook de spiksplinternieuwe website van de Kindergemeenteraad gelanceerd. Hier kan iedereen het digitale lesmateriaal vinden over de Kindergemeenteraad en de beleidsterrei nen waar ze zich mee bezig houdt. Kinderparticipatie in de wijk Kinderen kunnen en moeten meer bij de stad betrokken worden. Met de Kindergemeente raad stimuleren we kinderparticipatie in zowel de stad als de wijk. Om ervoor te zorgen dat de Kindergemeenteraad een goede afspiege ling vormt van de Schiedamse kinderen, zijn alle basisscholen in Schiedam benaderd. Een plek in de stad Uit de respons en het aantal nieuwe' leden blijkt dat de Kindergemeenteraad steeds meer een plek gaat krijgen in onze stad. Kinderen gaan zich hierdoor meer verantwoordelijk voe len voor hun leefomgeving en zien zo in dat zij het verschil kunnen maken. Een goed voor beeld hiervan is de speelplekkenkeuring die in maart heeft plaatsgevonden en het komend jaar zeker een vervolg zal krijgen. Zondag 8 september vierde het Natuur- en Milieu Educatief Centrum (NME) Schiedam haar 20-jarig jubileum. Wethouder Grijzen (Milieu) bood onder toeziend oog van genodigden en geïnteresseerden het centrum namens de gemeente een cadeau aan. Uit de verpakking kwam een helium zonnebal- Ion tevoorschijn als symbool voor een set van twaalf zonnepanelen die het centrum krijgt voor het opwekken van duurzame energie.

Het Nieuwe Stadsblad | 2013 | | pagina 23