VERB0UWINGS OPRUIMING ECHTE KORTING Kareltje zoekt warme schoot Straatfeest in West Ik hou van Holland Mozaïek een bloempot Ereschildjes voor gerestaureerde panden #€neco *Lelding over Noord Start werkzaamheden Leiding over Noord Alle showroom modellen half geld -ü 'LLl Tel: 070 3989778 SffiEkB® www.starstijlmeubelen.nl Wekelijks nieuwe aanvoer uit onze magazijnen! 3 www.nieuwestadsblad.nl Nieuwe Stadsblad woensdag 11 september 2013 32 Karei kan het goed met de andere katten vinden, maar wil toch wel heel graag naar een nieuw, warm huis waar hij lekker op schoot kan liggen. foto: Rick van Helden SCHIEDAM - In dierenasiel Hargahoeve wacht kater Ka reltje op een warme schoot. Kareltje is een slanke zwart/ witte kater die momenteel bij de Hargahoeve verblijft. Hij is van alle markten thuis en zit graag overal met zijn neus bovenop. Kareltje is geschat op onge veer 1 jaar jong en kan het goed met de andere katten in het asiel vinden. Hij is Op zoek naar een vaste verblijf plaats waar hij lekker kan spelen, knuffelen en eten. Kijk ook even op: www.har- gahoeve.nl. SCHIEDAM - In de Van Smale- veltstraat in Schiedam-West wordt zaterdag 14 septem ber een straatfeest georga niseerd van 13.00 tot 17.30 uur. Er is van alles te doen voor jong en oud, zoals spelle tjes voor kinderen, popcorn maken, schminken en er is een springkussen. Voor de volwassenen zal er een grote rommelmarkt zijn waar al lerlei hebbedingetjes te koop zijn. De dag wordt afgesloten met een gezellig terras waar heerlijke broodjes hambur ger kunnen worden genut tigd. Nu nog even duimen voor mooi weer! SCHIEDAM - Op zaterdag 21 september opent het Ste delijk Museum Schiedam de tentoonstelling 'Ik hou van Holland. Nederlandse kunst na 1945'. Twee jaar lang is hét overzicht van de Nederlandse kunst van na 1945 te zien in het Ste delijk Museum Schiedam. Nergens in Nederland wordt een dergelijk overzicht ge toond. 'Ik hou van Holland. Nederlandse kunst na 1945' laat de ontwikkelingen in de hedendaagse kunst zien en combineert deze met de ontwikkelingen in de maatschappij. Kunstenaars signaleren en reflecteren vaak als eersten op wat er in de samenleving gebeurt, deze tentoonstelling maakt dit zichtbaar. Het Stedelijk Museum Schiedam opent de tentoonstelling met een nostalgische trip naar de naoorlogse jaren, met een dansfeest van Radio Mo dern. Kaarten hiervoor be stellen in de webshop SCHIEDAM - In de reeks 'Groen voor iedere doelgroep' kun nen ouderen op woensdag middag 28 september een bloempot versieren met Mozaïek in de bibliotheek Schiedam aan het Stadserf. Onder leiding van Marian Weeda van 'Stukje bij Beet je' wordt een saaie bloempot ineens een blikvanger. De workshop duurt van 14.00 - 16.00 uur en vindt plaats in de Bibliotheek Schiedam aan het Stadserf 1. Aanmelden voor deze work shop kan door een mail te sturen aan: esteens@debi- bliotheekschiedam.nl of door te bellen met nummer 714 63 00. De Historische Vereniging Schiedam kent onder meer een schildje toe aan het Proveniershuis. foto: pr Vanaf oktober 2014 gaat Eneco restwarmte afnemen van de afvalenergie- centrale AVR in Rozenburg. Voor het transporteren van deze duurzame warmte wordt een warmtenet aangelegd vanaf Rozenburg, onder de Nieuwe Waterweg door, via Vlaardingen en Schiedam naar Rotterdam. Het tracé is 16,8 km lang. Het gebruik van restwarmte kan de Rijnmond-regio jaarlijks 95 kiloton aan C02-uitstoot besparen. Eneco werkt met meerdere aannemers samen aan dit project. De aannemers zijn de komende maanden-óp verschillende plekken tegelijkertijd aan het werk. Bewoners en bedrijven in de directe omgeving van de werkzaamheden, ontvangen nadere informatie over de planning van de werkzaamheden van uitvoerende aannemers. De werkzaamheden starten binnenkort op de grens Vlaardingen en Schiedam ter hoogte van het Kethelplein op de wegvakken van de Burgemeester Heusdenslaan en de Hargalaan. Kijk voor meer informatie op www.leidingovernoord.nl Heeft u vragen over de werkzaamheden, bel dan de aannemer +31 (0)10 890 9611Andere vragen over het project, bel dan Eneco +31 (0)88 895 3690. - Eneco heeft de opening van de Open Monumentendagen plaats. Daar zal de vice- voorzitter van de Histori sche Vereniging Schiedam, D. Gelderblom een toelich ting geven op de toekenning van de ereschildjes door de vereniging. De eigenaren ontvangen dan gekalligra feerde oorkonden. Om 11.00 uur start de wandeling langs de drie panden voor het op de gevels bevestigen van de ereschildjes. Dat aanbrengen zal namens de Historische Vereniging Schiedam wor den gedaan door wethouder Groeneweg. Na afloop zal er in het Be- zoekcentrum van de Histori sche Vereniging Schiedam, Hoogstraat 74a een feeste lijke afsluiting zijn, waarbij het glas wordt geheven. Op de website www.scyedam. nl is een overzicht te zien van de 69 toekenningen. •Mi,™" 1 SCHIEDAM - De Historische Vereniging Schiedam kent met regelmaat ereschildjes toe voor goed uitgevoerde restauraties. Sinds 1978 zijn 66 eigenaren op deze wijze reeds beloond voor hun in spanningen. Ook dit jaar worden met Open Monu mentendag,. 14 september, ereschildjes toegekend. Zo gaat er bijvoorbeeld een schildje naar Vereniging Hendrick de Keyser voor de restauratie van het Pro veniershuis en naar D S Beleggingen in O.Z. bv voor de restauratie van het win- kel-/woonhuis aan de Hoog straat 144. Tenslotte is er een schildje voor Stadsherstel Schiedam voor de restaura tie van een woon- en win kelpand aan de Hoogstraat 78. De ochtend begint om 10.00 uur in de Koopmansbeurs aan de Lange Haven. Daar

Het Nieuwe Stadsblad | 2013 | | pagina 32