'Badminton is stoer en heel flitsend' Rotterdam The Hague Airport Nieuws Scyedam opent met winst Rotterdam The Hague Airport vrijwilligers Voogd terug in Bijdorp Benoemd tot ere-lid Bijzondere inzet 3 www.nieuwestadsblad.nl september 2013 Kethelhaghe is zaterdag 21 september het domein voor badmintonners. En voor hen, die willen uitvinden of het een sport is die boeit. Door Gerard S. Verver SCHIEDAM - Tijdens de Olympische Spelen wezen de kijkcijfers uit, dat het wereldwijd de best beke ken sport was. Dus hoopt badmintonclub TSF, dat het tijdens hun Open Dag storm loopt.. Tussen 14.00 en 17.00 uur liggen de rackets en de shuttles klaar in het sport centrum aan de Zoomweg (volg de wegwijzers en wel zelf binnenschoenen en kle ding pieenemen). Dan is er een clinic voor jong en oud, zijn er demonstraties van de naar de landelijke vierde di visie gepromoveerde hoofd macht en kunnen de deelne mers in een heus toernooitje eikaars krachten meten. Het Ook vorig jaar organiseerde TSF een Open Dag in Kethelhaghe. Die werd door jong en oud druk bezocht. Komende zaterdag is publiek ook weer welkom. foto:pr evenement maakt deel uit van de landelijke Week van het Badminton, die bedoeld is om niet-badmintonners op een leuke manier kennis te laten maken met de sport. „Het is stoer en flitsend", noemt Clemens Wortel, voorzitter van Badminton Nederland. „Het kent geen leeftijdsgrens, ondersteunt conditie en houdt de geest scherp." Het organiserende TSF voegt er aan toe dat de clubavonden (dinsdag/vrij dag) reuze gezellig zijn. Ook de open dag wordt in die geest en met een hapje en een drankje afgesloten. Het programma van de open dag is te vinden op: www.bctsf. nl/cipendag. SCHIEDAM Scyedam heeft de competitie-opening op geleukt met winst, maar moest tegen het op papier veel zwakkere Scylla wel heel diep gaan. Michel de Boer zette de Schiedamse tafeltennissers op winst. Die voorsprong werd teniet gedaan door verlies van Casper ter Luun en Ner- min Smajic (1-2). De Boer bracht de partijen op gelijke hoogte. Smajic zorgde in een vijfsetter alsnog voor de voorsprong en Ter Luun voor de eindzege: 4-2. De dames begonnen met verlies tegen SKV. Sandra Meeusen en Patricia Smith verloren de bfeide partijen. Charell Schoonbrood verloor haar le partij, maar redde in haar tweede optreden de eer: 1-5. SCHIEDAM - Wie wat tijd over heeft, kan altijd terecht op sportpark Kethel waar de voetbalclubs WK en Spaland de krachten bun delden en KethelSpaland werden, maar nog steeds handen tekort hebben voor de werkploeg. Vandaar, dat er naarstig gezocht wordt naar enthousiaste en handi ge vrouwen en mannen om samen met de al aanwezige, maar te kleine, onderhouds ploeg werkzaamheden te verrichten. Dat gebeurt al tijd op maandag tussen 9.00 en 15 uur. Tussendoor en erna wordt er tijd vrij ge maakt voor een drinken van 'bakkie', een babbel en het leggen van een kaartje. Aan melden via: 06 10713581. SCHIEDAM - Leo Voogd keert als coach van de honkbal hoofdmacht van Schiedam terug naar sportpark Bij dorp. Hij is nu in die functie actief bij EuroStars en neemt zijn collega Joop Groen mee. Het duo gaat daar aan de slag op basis van het driejaren plan dat door het bestuur is opgesteld. Daarin is vastge legd, dat het eerste negental (nu spelend in de tweede klasse) en het tweede team (derdeklasser) binnen drie seizoenen een stap omhoog maken. Dat zal de huidige clublei ding echter zelf niet meer meemaken. Zowel voorzit ter Mitchell Korpel, secreta- Gilles Deegeling (rechts) was bij schaakvereniging Fianchetto al lid van verdienste. Daar kon het na 33 jaar bestuurswerk, wedstrijdleider, redactie van het clubblad en beheerder van de website niet bij blijven. Vandaar, dat voorzitter Bart van der Sloot hem promoveerde tot ere-lid. foto-.pr ris Therese van Veen, pen ningmeester Guus Melchers en bestuurslid Anke Vroon zullen volgend jaar aftre den. Kandidaten voor de vacatu res zijn er nog niet. Zowel Holy/Schiedam als Schie- dam/Holy sloten de com petitie af met een fikse ne derlaag. Adegeest bleek een plaag voor HolyS. De slag- ploeg van de kampioens kandidaat was niet te stop pen, zodat het duel slecvhts anderhalf uur duurde en beperkt bleef tot zeven in nings: 18-2. De andere ti telkandidaat EuroStars 3 versloeg SchiedamH. De honkbalcombinatie werd met 18-8 geklopt. SCHIEDAM - De jeugd van Ex- celsior'20 sloot vrijdag het cricketseizoen af. Dat leverde natuurlijk de nodige pret op, maar tussen door was er ook even een se rieus moment: het uitreiken van de Koos Oosterholt-bo- kaal. Die wordt jaarlijks toe gekend aan iemand, die zich binnen de vereniging bij zonder verdienstelijk heeft gemaakt. Dat was ditmaal Ronald Scheffers. Hij is de coordinator van de jeugd- teams onder 9 jaar en heeft zich daarnaast, zoals voor zitter Koos Gouka het for muleerde, bijzonder ingezet bij het 'Tip Run', waarmee hij de allerjongsten op een speelse manier laat kennis maken met cricket. ROTTERDAM THE HAGUE AIRPORT VOERT EEN ACTIEF MILIEUBELEID ROTTERDAM - Rotterdam The Hague Airport voert een strikt milieubeleid. Dit is niet alleen goed voor het milieu in zijn algemeen, ook de omwonenden profiteren ervan, zegt Steven van der Kleij, de ma nager beleid van RTHA. Dit komt door een com binatie van twee factoren: de voortschrijdende techniek zorgt ervoor dat vliegtuigen steeds minder emissie en geluid produceren, terwijl de luchthaven zelf ervoor zorgt dat de regels secuur worden nageleefd. Nachtverkeer Sinds het einde van de jaren negentig ontmoedigt de luchthaven het nachtverkeer, legt Van der Kleij uit. "Op nachtvluchten gelden toeslagen op de havengelden. De eerste jaren waren de heffingen alleen bedoeld om het kleine recreatieve verkeer 's nachts te weren, daarna is de toeslag voor alle verkeer gaan gelden." Het tarief voor nachtvluchten bedraagt inmiddels het dubbele van de vluchten overdag. Rotterdam The Hague Airport stelt overi gens niet eenzijdig zijn havengeldtarieven vast. Dit gebeurt in overleg met de gebruikers. Behalve hogere tarieven voor nachtvluchten geldt ook dat vliegtuigen die meer geluid produceren dan gemid deld meer moeten betalen. Lawaaiige (meestal oudere) vliegtuigen weert Rotterdam The Hague in zijn geheel, behalve als het echt niet anders kan. Lesvluchten Rotterdam The Hague Airport heeft strenge regels voor les- en oefenvluchten, legt Van der Kleij uit. "In het weekeinde, met uitzondering van zaterdag ochtend en op erkende feestdagen mogen er geen les- en oefenvluchten plaatshebben. En er mogen niet meer dan twee vliegtuigen tegelijk in de lucht zijn. Het lescircuit voor de kleine luchtvaart is tevens verkort, waardoor deze vliegtuigen korter moeten indraaien en vrij blijven van de bebouwing van Berkei en Rodenrijs." Rotterdam The Hague Airport heeft zich uit milieuoverwegingen eerderal vast gelegd op het weren van lessen voor grote verkeers vliegtuigen, hoewel de lessector zeer lucratief is. Les- en oefenvluchten van vliegtuigen meteen maximaal startgewicht boven de 6.000 kg zijn niet langer toegestaan op Rotterdam The Hague Airport. Ter illus trade: een Boeing 737-800 heeft een maxi maal startgewicht van bijna 80.000 kg. Hierdoor zijn alle op Rotterdam The Hague Airport gevestigde luchtvaartmaatschappijen genoodzaakt de les vluchten elders - veelal in België en Duitsland - uit te voeren. Voor de omgeving van de luchthaven telt de milieuwinst. Uitbreiding Rotterdam The Hague Airport maakt momenteel een groeispurt door, met aanzienlijk meer passa giers. Betekent dat niet dat door het grotere aantal vluchten ook de druk op het milieu toeneemt Steven van der Kleij denkt van niet. "Dit komt door dat er naar onze luchthaven moderne vliegtuigen worden ingezet, die zeer geluids- en emissiearm zijn." Het overkoepelende Platform Nederlandse Lucht vaart bevestigt dat de inzet van de nieuwste genera tie vliegtuigen, zoals de Boeing 737-700 en 737-800 en de Airbus A320, heeft geleid tot een aanzienlijk mindere belasting van het milieu. En een nóg betere generatie vliegtuigen is al weer in aantocht: Airbus komt met de A320neo en Boeing bouwt de 737 MAX. Een vergelijking: de vorige generatie vliegtuigen, zoals de Boeing 737-200, leverde bij het opstijgen een geluid van 85 decibel op, aan het eind van de startbaan. De huidige Boeing 737-700 en -800, de meest gebruikte toesteltypes op Rotterdam The Hague, produceren nog 70 decibel, even luid als een stofzuiger. Technici gaan ervan uit dat de uitstoot van geluid van de volgende generaties verkeers vliegtuigen verder zal dalen tot 60 of zelfs 50 decibel, dat is het volume van een rustig gesprek of een zachte radio. DCMR Milieudienst Rijnmond Het milieubeleid van de luchthaven werpt inmiddels zijn vruchten af. Kijk naar de DCMR Milieudienst Rijnmond, die in de hele regio de hoeveelheden stikstofdioxide en fijnstof meet. De milieudienst concludeert in zijn rapportage dat de bijdrage van het vliegverkeer op Rotterdam The Hague Airport in de productie van fijnstof en stikstofdioxide zo klein is dat het niet meer te meten valt. LUCHTHAVEN EN POLITIE SCHOLEN OPNIEUW JONGEREN Scholings- en werkgelegenheidsproject 'startbaan' van start 18 jongeren zijn op maandag 16 september gestart als deelnemer aan Project Startbaan, een initiatief van de Politie Eenheid Rotterdam, Rotterdam The Hague Airporten de Gemeente Rotterdam. Het project is een vervolg op eerdere succesvolle initiatieven die jongeren zonder start kwalificatie op de arbeidsmarkt hebben geholpen om hun hun leven weer op de rit te krijgen. Gedu rende vier weken volgen de deelnemers een geva rieerd opleidingsprogramma op de luchthaven, dat onder meer bestaat uit bedrijfshulpverlening, sollicitatietraining en 'marshallen', het bekende assisteren bij vliegtuigparkeringen. Het doel van Project Startbaan is om de deelnemers de kans te geven een diploma te verdienen dat hen de moge lijkheid biedt om gekwalificeerd de arbeidsmarkt te betreden. De begeleiding van de deelnemers wordt tijdens project Startbaan verzorgd door de Politie Eenheid Rotterdam, de Gemeente Rotterdam neemt dit na afloop over. De deelnemers aan project Startbaan volgen de in totaal 14 modules van het project volgens een carrousel model, zodat alle vaardigheden voor elke deelnemer tijdens het project aan bod komen. Aan het eind van iedere projectweek ontvangen de deel nemers een deelcertificaat. Wanneer alle deelcerti ficaten zijn behaald volgt op 1 november 2013 een diploma. De modules die worden aangeboden zijn typische luchthaven vaardigheden zoals lucht havencatering, vliegtuigafhandeling en 'marshallen' maar ook meer algemene vaardigheden zoals bedrijfshulpverlening, sollicitatietraining en computervaardigheden. De Politie Eenheid Rotterdam heeft de werving van de kandidaten verzorgd en begeleidt het project en de deelnemers tot en met de diploma uitreiking. Daarna begeleidt de Gemeente Rotterdam de deelnemers verder bij een sollicitatie traject of bij het vinden van een passend,e vervolgopleiding. Het project kent geen baangarantie, het is juist bedoeld om de deelnemers te leren om zelfde regie over hun leven (weer) in handen te krijgen. Motivatie, eigen initiatief en verantwoordelijkheidsgevoel zijn hierbij de sleutelbegrippen. Project Startbaan is het vervolg op eerder succes volle projecten die de Politie Eenheid Rotterdam en Rotterdam The Hague Airport initieerden. De meerderheid van de deelnemers aan dé projecten Marok'kans (2004), Ban Sigui (2006) en Maxima (2007) heeft een baan gevonden of is een reguliere vervolgopleiding gestart. Meer informatie: www.projectstartbaan.nl 'i t

Het Nieuwe Stadsblad | 2013 | | pagina 10