SPALAND overdekt winkelen GRATIS parkeren Olijke tweeling zoekt baas l<f Lamers ere-voorzitter Mevobazar in Grote Kerk Laaggeletterde werkt zich op tot schrijver Social sofa op het Bachplein Zaterdag 21 september start de najaars stempelactie Sparen voor een avondje theater voor de voorstelling "Andermans veren". Najaarsmodeshow SCHIEDAM - Op de laatste repetitie-avond van het Ko ninklijk Schiedams Man nenkoor 'Orpheus' is de tra ditie voortgezet, waarin de burgemeester van Schiedam de titel van ere-voorzitter aanvaardt van mannenkoor Orpheus. In de pauze van de weke lijkse repetitie werd burge meester Lamers allereerst hartelijk welkom toegezon gen door de mannen van het koor. Vervolgens spelde oud- burgemeester al-s lid van het koor symbolisch het Orpheusspeldje op bij Cor Lamers dat hij zelf bij zijn aantreden als burgemeester had ontvangen. SCHIEDAM - In de Grote Kerk aan de Lange Kerkstraat wordt zaterdag 28 septem ber de jaarlijkse MevoBazar georganiseerd. Om 10.00 uur gaan de deu ren open en tot 16.00 uur is iedereen welkom om iets van zijn of haar gading te vinden tussen de boeken, curiosa, huishoudelijke ar tikelen, electra en de pop penkraam met prachtige handwerken. Voor de inwendige mens zijn er versnaperingen in de gezellige koffiehoek, waar tegen redelijke prijzen kof fie, thee en lekker dingen te verkrijgen zijn. Hier kun je ook even bijkomen van het drukke winkelen. Nieuwe Stadsblad woensdag 18 september 2013 14 O www.nieuwestadsblad.nl SCHIEDAM - Anno 2013 lijkt het bijna niet te geloven dat er nog steeds mensen zijn die niet of nauwelijks kun nen lezen en schrijven. Een veelgehoorde uitspraak is dan ook, 'iedereen heeft toch Nederlands op school gehad'. En dit probleem komt niet alleen voor bij ou dere of allochtone mensen, ook onder de jongeren komt dit vaker voor dan je denkt. Vaak weet de omgeving niet dat iemand niet of moeilijk kan lezen of schrijven, deze 'laaggeletterden' hebben zich in de loop der jaren ber gen smoesjes en trucjes aan geleerd om hun probleem te verbloemen. Zo weet ook Taaiambassadeur voor Schiedam, Koos Vervoort. Ook hij worstelde zich ja ren door het leven heen met smoesje als 'ik ben mijn bril vergeten'. Tot zijn vrouw hem vertelde dat het zo niet langer kon en hij actie moest ondernemen om iets aan zijn probleem te gaan doen. En dat Koos er iets aan heeft gedaan weet inmiddels heel Nederland, want Koos bleek na een cursus zelfs een groot schrijftalent te zijn wat resulteerde in een boek over zijn belevenissen als laaggeletterde. Koos wist mensen zo te inspireren met zijn levensverhaal dat hij ook de juiste kandidaat was om te fungeren als taaiam bassadeur Afgelopen Woensdag lan ceerden taaiambassadeur Koos Vervoort en wethouder Stam de voorlichtingsfilm 'Maak van taal jouw toe komst' in het theater van de bibliotheek. Dit gebeurde in de Week van de Alfabetise ring. Die hele week waren er activiteiten rondom laagge- letterdheid in de bibliotheek en op ander locaties. Taaiambassadeur Koos Vervoort en Mario Stam lanceerden een voorlichtingsfilm voor laaggeletterden. foto: Bart Bos Mars is te zien op deze foto. Samen met zijn broertje Pluto zoekt hij een gezellige en lieve baas, waar hij de rest van zijn leven mag wonen. foto: Rick van Helden SCHIEDAM - In dierentehuis Hargahoeve zitten Mars en Pluto te wachten op-een nieuwe baas. Het zijn twee katertjes van iets meer dan een half jaar oud die in het asiel terecht zijn gekomen. Ze vinden het maar saai in zo'n hokje, dus zijn ze dol blij als ze lekker rond mogen lopen. Het zijn twee echte druktemakers, erg speels en dol op mensen. Op de foto is Mars te zien, maar Pluto is minstens zo leuk. Wie komt er eens kijken naar deze tweeling? Hargahoeve is te vinden aan de Sportlaan. SCHIEDAM - Wethouder Wij ten onthult zaterdag 21 sep tember om 11.00 uur op hef binnenplein van het Bach plein een zogenaamde so cial sofa. Deze feestelijke gelegenheid zal opgeluisterd worden met optredens van Tamboer- Trompetter&Majorettekorp s, Drumfanfare en blaaska pel Juliana en zangduo De Jongis. De Social Sofa is gereali seerd door de Bewonersver eniging Bachplein. Een en thousiaste groep bewoners heeft de bank onlangs van mozaïek voorzien. De bank is gesubsidieerd door uit het door de gemeen te Schiedam beschikbaar gestelde wijkbudget, in het kader van het projedt 'Het is jouw wijk, dus jij mag het zeggen'. Na de ceremonie is er nog gelegenheid om gezellig na te praten met de buurtbewo ners en wethouder onder het genot van een drankje. Een interactief en verrassende muziekvoorstelling met liedjes van Drs P., Brigitte Kaandorp, Robert Long, Toon Hermans en vele anderen. Actie in samenwerking met Theater aan de Schie. Voorproefje met een optreden Andermans veren: zaterdag 21 september 14.00 - 14.30 uur. Deelnemende winkels: Ammerlaan Albert Heijn Bram Ladage Cigo Spaland Corona D-Reizen DA Mooi Saskia Gall Gall Van Heijst I Huize Brabant Ina van 't Hoog ING De Kaasspecialist Kapperazzi Klootwijk Legs Linda Marskramer Moondog Parti Personelity Planeet Post Scriptum RABO Rob Boon Rombout Van Selm I Sima Sport SjoekieSjop Sofi de France The Stone Visgilde Wilso Zeeman Zonnetuin Tussen 11 en 16 uur presenteren de modewinkels van het Hof van Spaland hun najaarsmode. Nieuwe trends op het gebied van kleding, sportkleding, sieraden en haarmode.

Het Nieuwe Stadsblad | 2013 | | pagina 14