Bewoners zijn flexibele verkeersdrempel zat Het Boek van de Week ANBO-NIEUWS Drukke tijden voor de ANBO, geloof mij maar 1+1 GRATIS PAKKIEN 5 www.nieuwestadsblad.nl Nieuwe Stadsblad woensdag 18 september 2013 18 „Het lijkt af en toe wel op een aardbeving hier in huis", vertelt een bewoner in de Nieuwe Maasstraat die pal voor zijn deur een zogenaamde 'flexibele verkeersdrempel' heeft liggen. Dit moet de verkeersveiligheid bevorderen, maar blijkt voor meer nadelen dan voordelen te zorgen voor de direct omwonenden. Door Bart Bos SCHIEDAM - Met name de be woners van de nummers 96 tot 114 ervaren iedere dag de vervelende trillingen die de verkeersdrempel teweeg brengt wanneer er een auto overheen gaat. De verkeers drempel zakt namelijk iede re keer naar beneden wan neer er verkeer over rijdt en dit zorgt voor harde trillin gen in de huizen. Na vele malen aandringen bij de gemeente en een re portage van RTV Rijnmond beloofde de gemeente in een brief beterschap en gaat zij over tot actie. Maar de actie die de gemeente belooft is niet de actie waar de bewo ners op zitten te wachten. Ze hebben namelijk dikwijls De drempel zal alleen worden opgeknapt, maar de bewoners willen dat ie helemaal verdwijnt. foto: Bart Bos aangegeven dat de drempel weggehaald moet worden om zodoende trillingen te voorkomen. Maar in een brief van de gemeente wordt alleen beloofd de drempel op te knappen en dat dan weer verder wordt gekeken. Eerst moeten de bewoners deze situatie maar een tijdje gaan uitproberen, dan pas wordt er nagedacht over het weghalen van de drempel, zo wordt er gezegd. De omwonenden geloven niet in deze oplossing om dat dit hoogstens ervoor kan gaan zorgen dat de geluids overlast iets minder wordt, maar niet de trillingen. De omwonenden voelen zich in de steek gelaten door deze pleistér op de wonde. Eén van de bewoners heeft de verantwoordelijke bij de ge- SCHIEDAM - Elke week lezen Ruud Aret en Gerben de Bruijn van boekhandel Post Scriptum een boek voor ons. Deze week is dat De Fluit speler van Ron Rash. Een werkje dat de moeite waard is en een mooie 8 kreeg. In de ruige hooglanden van het Noord-Amerikaanse Apalachengebied wonen broer en zus, Hank en Lau ren, in een afgelegen boerde rij. Hank is net teruggekeerd uit de Grote Oorlog en heeft zijn arm achtergelaten in de loopgraven. Gelokt door zijn wonderschone fluitspel ont dekt Lauren op een dag een zwerver. Behalve zijn fluit draagt hij een brief bij zich waarop staat dat hij niet kan praten. Al snel wordt duide lijk dat hij, Walter, gevlucht is uit een interneringskamp. In ruil voor de kost wordt Walter opgenomen in het huisgezin en ontstaat er een amoureus spel tussen de twee. Lauren ontdekt dat Walter een geheim met zich meedraagt en confronteert hem daarmee. Dan zal blij ken of de liefde het stel kan redden. De fluitspeler is een prach tig intrigerend verhaal met veel oog en liefde voor de natuur. Het boek ontwikkelt zich naar mate de laatste pa gina nadert, als een thriller. Ron Rash geeft een prachtig, maar ook onthutsend, beeld van de najaren van de Eerste Wereldoorlog. Pogroms op Amerikaanse middenstan ders die een Duitse dus vij andige, achtergrond hebben. Hierbij is opvallend dat de voortrekkers van deze klop jachten de 'helden' zijn die zich wisten te onttrekken van het westelijke front. Het boek mag zich scharen on der de lekkere verhalende romans waarvan je met een weemoedig gevoel afscheid neemt omdat de laatste pa gina is omgeslagen. Het ad vies is: Lezen! meente zelfs uitgenodigd om eens een keer.tje te komen overnachten om te voelen en horen wat zij ervaren. De meeste overlast geeft het zware verkeer dat door de drukke Nieuwe Maasstraat raast. Met name bus 54, die dagelijks tientallen keren met te hoge snelheid over de drempel rijdt, en ander zwaar vrachtverkeer. De Nieuwe Maasstraat is een 30 km zone, maar dit wordt door vele automobilisten aan de laars gelapt. De enige controle is een smiley die waarschuwt wanneer er te hard wordt gereden en dat levert niets op. De bewoners voelen zich dan wel in de steek gelaten, ze zijn nog niet moe gestre den. Binnenkort starten ze een handtekeningenactie. Het zijn deze weken drukke tijden voor de vrijwilligers van de ANBO. Eerst het verzorgen van de nieuwe ledendag wat geweldig was, de evaluatie hiervan doen wij na de dag van de een zaamheid. Dat wordt nog een hele klus. Ook het Jaarfeest kost de nodige energie. Gelukkig doen wij dit van harte, maar toch het blijft veel werk. Dan de dag van de eenzaamheid, hiervoor wordt ook reclame gemaakt op LookTV. Laat het goed tot u doordringen en besef wat eenzaamheid voor mensen kan betekenen. Deze dag wordt georganiseerd op zondag 6 oktober, gelijk na de week van de eenzaamheid. In samenwerking met Stichting Intensive hebben wij een programma samengesteld. Deze dag is gratis en u bent van harte welkom vanaf 10.30 uur. Eenzaamheid kan voor iedereen iets anders betekenen. Heeft uzelf veel familie/vrienden/aanloop, maar denkt u van iemand: die kan wel wat aandacht gebruiken, probeer hem of haar over de streep te trekken en kom gezellig samen langs. Omdat dit veel organisatie vereist, moeten wij de aanmeldingen ui terlijk vrijdag 27 september binnenhebben, via 426 28 08 of anboschiedam@caiway.nl of bij de sociëteit aan de Lange Nieuwstraat 181,2. Eenzaam? niet meer over nadenken, aanmelden en gezellig komen. Joke Ballijns (foto: Ashvini Panday) «ET GRATIS PAK COOP i SH0ARMABR00D3ES T.W.V. bit aakkoop vak 1 kilo E SH0ARMAREEP3ES Coop culinaire beenhammetjes rnaturel, amerikaans, italiaans of-honing-mosterd 500 gram elders 5.15 Coop vastkokende aardappelen 2 zakken k 2,5 kilo van 5.98 Coop mÊÊ shoarmareepjes kilo elders 7.79 Bakkersweelde koeken roomboter kano's, room boter gevulde koeken, roomboter stroopwafels, creme mergpijpjes, stroopwafels, mini roze koeken, sneeuwwafels of gangmakers 6 pakken a 210-315 gram naar keuze elders 6.90/ 8.70 Coop filet Américain bakje 145-150 gram naar keuze, bijv. naturel 150 gram elders 2.19 Vergeer kaas stuk, pakje of zakje 75-650 gram bijv.- geraspte kaas old holland, zakje 75 gram van 1.29 Douwe Egberts Senseo koffiepads zak 36 stuks elders 3.79 lie aanbiedingen zijn bestemd vo •n. Aanbiedingen zijn geldig van maandag 16

Het Nieuwe Stadsblad | 2013 | | pagina 18