Gemeenteberichten Dag van de Democratie v. V\v Open Monumentendag groot succes gemeente Schiedam Wv UIT DE PORTEFEUILLE VAN... Zaterdag 14 september werd in Nederland de Dag van de Democratie gevierd. Een mooie gelegenheid om de betrokkenheid bij de (lokale) politiek te vergroten. Ook Schiedam deed mee en organiseerde van 11.00 tot 16.00 uur allerlei activiteiten. Veel belangstellenden kwamen woensdag 11 september naar de Biblio theek waar wethouder Stam (Integratie emancipatie) de voorlichtings film 'Maak van taal jouw toekomst' lanceerde. Zij waren onder de indruk van het verhaal van Schiedammer Ab Reijgersberg, die op 51-jarige leef tijd hulp is gaan zoeken om beter te leren lezen en schrijven. De film doet een oproep aan alle laaggeletterden om deze stap ook te zetten. DttdlWM WWW* «HM Leidittff Neord Agenda Wijkoverleg Kethel Wijkoverleg Centrum Wijkoverleg Zuid Wijkoverleg West Open Huis Mantelzorgcafé Datum Locatie 23 september Wijkgebouw Het Trefpunt, Schietbaanstraat 32 24 september Grote Kerk, Lange Kerkstraat (ingang tuinzijde) 30 september Bewonersvereniging Schiedam Zuid, Leliestraat 10 1 oktober De Erker, Jan van Avennesstraat 32 23 september Van der Duyn van Maasdamstraat 16 24 september Land van Ris 6 Tijd 20.00 - 22.00 uur 20.00 - 22.00 uur 19.30-21.30 uur 20.00 - 22.00 uur 16.30-17.30 uur 10.00 - 12.00 uur In een tent op het Land van Belofte gingen raadsleden en Schiedammers met elkaar in gesprek aan de politieke stamtafel. Onder leiding van Maikel Coomans, radio- en tv- verslaggever en dagvoorzitter, spraken zij met elkaar over de binnenstad, sport, vertrouwen in de politiek en ouderen en jongeren. Rondleiding door het Stadskantoor Tussen de politieke stamtafels door kon men deelnemen aan een rondleiding door het Stadskantoor en het depot van het Gemeen tearchief. De rondleiding ging langs de Aleida- zaal, de bestuursvleugel en de 14e etage van waaraf je een mooi uitzicht hebt over Schie dam. De gemeentearchivaris liet bijzondere ar chiefstukken over de Schjedamse democratie zien. Aan het eind van de rondleiding kon men kijken naar een diavoorstelling uit de collectie van het Gemeentearchief en hadden kinderen de mogelijkheid een eigen verkiezingsposter te maken. Uw mening telt! Tijdens de Dag van de Democratie konden Schiedammers ook hun wensen en ideeën voor hun wijk of de straat aan het gemeente bestuur meegeven. Op een grote stadsplat tegrond konden zij hun ideeën kwijt. Aan het eind van de middag installeerde burgemeester Lamers de 23 nieuwe (eden van de Kinderge meenteraad in een overvolle Aleidazaal. Burgemeester Lamers nam afgelopen zaterdag afscheid yan de oude Kindergemeenteraad en installeerde de nieuwe Kindergemeentera'ad van Schiedam. De 23 enthousiaste kinderen legde de eed of belofte af en verbonden zich daarmee voor twee jaar officieel aan de Kindergemeen teraad. Met de Kindergemeenteraad stimuleert de gemeente kinderparti cipatie in de stad en in de wijk; kinderen gaan zich meer verantwoordelijk voelen voor hun leefomgeving en zien in dat zij verschil kunnen maken. Wethouder Peter Groeneweg (Monumenten) opende zaterdag 14 september de Open Mo numentendag in de Korenbeurs. Schiedam pakte dit jaar uit met het thema 'Macht en Pracht in de achttiende eeuw'. De bloei die de stad doormaakte in de achttiende eeuw heeft geresulteerd in prachtige gebouwen:'het Pro veniershuis, Het Sint Jacobs Gasthuis en de Korenbeurs. Velen namen een kijkje in de ruim veertig Schiedamse monumenten die de deuren openden. Eneco startte 16 september officieel met het project 'Leiding over noord'; de aanleg van een duurzaam warmtetransportnet door Vlaar- dingen, Schiedam en Rotterdam. Wethouder Wijten (Beheer openbare ruimte) steunt het initiatief: "De milieuresultaten op lange termijn zijn veelbelovend. Daarom geven wij Eneco de ruimte voor realisatie van dit mooie initiatief. In de uitvoering willen wij zien dat overlast waar mogelijk beperkt wordt en dat eventueel wijkend groen rijk wordt gecompen seerd." www.eneco.nl/leidingovernoord. Lees Gemeenteberichten ook online

Het Nieuwe Stadsblad | 2013 | | pagina 19