Opening Servicepunt Vrijwilligers Schiedam Wat ga jij doen? Waardecoupons van het Jeugdfonds De controle hondenbelasting is weer gestart gemeente Schiedam 18 SEPTEMBER 2013 - PAGINA 2 Donderdag 26 september openen wethouders Grijzen (Vrijwil ligerswerk) en Stam (Wijkgericht werken) om 17.00 uur het informatiepunt van het Servicepunt Vrijwilligers Schiedam in de Bibliotheek Schiedam (Stadserf 1). Schiedammers kunnen hier terecht voor informatie over vrijwilligerswerk in Schiedam. Reneé Osse Juridisch adviseur Vanaf 1 oktober 2013 stapt de gemeente Schiedam over naar www.officielebekendmakingen. nl als officieel kanaal voor de wettelijk voorgeschreven publi caties. 1Waarom gaat de gemeente Schiedam digitaal publiceren? Vanaf 1 januari 2014 geldt de wettelijke verplichting om ge meentelijke regelgeving elektro nisch bekend te maken. Bo vendien past het gebruik van digitale communicatiemidde len bij deze tijd. De raad heeft daarom besloten om al per 1 oktober alle wettelijk voor geschreven publicaties digitaal te doen. 2. Wat zijn wettelijk voor geschreven publicaties? Wettelijk voorgeschreven pu blicaties zijn bekendmakingen van gemeentelijke regelgeving, beleidsregels en andere beslui ten van algemene strekking. Maar bijvoorbeeld ook kennis gevingen van ontwerpbesluiten in het kader van inspraak en mededelingen van bijvoorbeeld aangevraagde en verleende (omgevings-)vergunningen. 3. Is www.officielebekend- makingen.nl een gemeente lijke site? Nee, de website is een initiatief van het Rijk en onderdeel van de website www.overheid.nl, de wegwijzer naar informatie en diensten van .alle overheden. 4. Hoe vind ik op www.of ficielebekendmakingen.nl de informatie die voor mij inte ressant is? De website heefteen uitge breide zoekfunctie. U kunt bij voorbeeld zoeken op postcode en/of Woonplaats. U krijgt dan alleen de informatie van het gebied van uw voorkeur. Daar naast kent de website een at- tenderingsfunctie waarmee u. een zoekvraag kunt registre ren. U ontvangt een e-mail bij nieuwe wet- en regelgeving op de website die aansluit bij uw opgeslagen zoekvraag. U kunt deze functie vinden op www. officielebekendmakingen.nl -* Zoeken in Officiële Bekendma kingen (menu links) -»Registre ren (menu rechts). 5. Gaat de gemeente enkel digitaal publiceren? De gemeente Schiedam is zich ervan bewust dat een klein aan tal huishoudens niet over een internetaansluiting beschikt. Om ook hen in de gelegenheid te stellen kennis te nemen van deze gemeentelijke informatie blijft zij - bij wijze van extra service - wekelijks een korte weergave van de officiële pu blicaties en bekendmakingen geven in Gemeenteberichten in het Nieuwe Stadsblad. Schiedam telt zo'n 20.000 vrijwil ligers. Zij zijn belangrijk voor onze stad en worden steeds belangrij ker. Met elkaar en voor elkaar zijn de uitgangspunten. Dat is voor de gemeente Schiedam reden om te kiezen voor een nieuwe, duidelijke uitstraling voor het Schiedams vrijwilligerswerk. Nieuw gezicht Het Servicepunt Vrijwilligers Schie dam heeft een heel nieuw gezicht! Er is een nieuwe huisstijl ontwik keld, de website is vernieuwd en er komt een mobiel servicepunt. Gewapend met een fiets met in gebouwde tablet en een opblaas bare Chesterfieldbank komt u de vrijwilligers van het servicepunt op allerlei plekken in de stad tegen. Vrijwilligersacademie Nieuw is ook de Vrijwilligers academie. Hiermee biedt het ser vicepunt vrijwilligers de gelegen heid zich verder te ontwikkelen. De academie organiseert diverse trainingen en workshops over financiën, sponsoring, werven en behouden van vrijwilligers, effi ciënt leren vergaderen en nog veel meer. Bemiddeling Het Servicepunt Vrijwilligers Schiedam bemiddelt tussen de vrijwilligers en de organisaties die vrijwilligers zoeken. Op de web site w ww.vrij wi II igersschiedamn I die op 26 september wordt ge lanceerd, kunt u ook zelf vrijwilli gerswerk zoeken en op vacatures reageren. ledereen moet meedoen! En dus moeten ook kinderen uit ge zinnen met weinig geld kunnen meedoen aan (sociale) activitei ten. Bijvoorbeeld voetballen, balletles, meegaan op schoolreis, een muziekinstrument bespelen of lid worden van de scouting. Dat kan met de waardecoupons van het Jeugdfonds. Kinderen tussen de 4 en 18 jaar, waarvan de ouder(s) of verzorger(s) een laag inkomen heeft of hebben, hebben recht op twee waardecoupons. Een waar decoupon Sport cultuur en een waardecoupon School. Met deze coupons is het ook voor deze kin deren mogelijk deel te nemen aan (sociale) activiteiten. Komt u in aanmerking? Om in aanmerking te komen voor de waardecoupons mag het inko men van een alleenstaande ouder niet hoger zijn dan 1.308,- netto per maand en 1.454,- netto per maand voor gehuwden of samenwonenden. Vakantiegeld, alimentatie en heffingkortingen worden ook gezien als inkomen. Bovendien mag uw (gezamen lijk) vermogen niet meer bedragen dan 11.590,-. Inleveren waardecoupon De waardecoupon Sport cul tuur kan ingeleverd worden bij de (sport)vereniging of organisa tie waar het kind lid is of waar het kind een activiteit gaat doen. De coupon is 180,- waard. De waardecoupon School is 50,- waard, is in te leveren bij de school van' het kind en is bedoeld voor de ouderbijdrage en/of schoolreis. De vereniging of school kan de kosten declareren bij de gemeente. Hoe kunt u het Jeugdfonds aanvragen? De folder Jeugdfonds met een aanvraagformulier is te vinden op de website www.schiedam.nl of op te halen bij dé afdeling Werk en Inkomen aan het Stationsplein 79. Wie een hond (erbij) neemt is verplicht dit binnen twee weken aan team Belastingen te melden en een aangifteformulier in te vullen. Praktijk wijst uit dat niet alle hondenbezitters dat doen. De ge meente voert daarom regelmatig controles uit. Ook deze maand wordt weer huis aan huis gecontroleerd op het bezit van honden. Vorige week zijn controleurs op pad gegaan om huis aan huis het hondenbezit te inventariseren. Als er een hond wordt aange troffen waarvoor geen belasting wordt betaald, vullen zij een aan gifteformulier in. Als er niemand thuis is, laat de controleur een kaartje achter. Voor de ondersteuning bij de uit voering van de controle is het bureau Tog Nederland ingescha keld. De controleur kan zich altijd legitimeren. Geen hond meer Als uw hond overlijdt of u moet op een andere manier afscheid van uw hond nemen, dient u dit ook schriftelijk te melden. Stuur een kopie van de verklaring van de dierenarts of van de nieuwe eigenaar met het afmeldingsfor mulier mee. Teruggave belasting De aanslag hondenbelasting wordt waar mogelijk opgenomen op het gecombineerde aanslag biljet Gemeentelijke Heffingen. U ontvangt dan een aanslag voor het hele jaar. Mocht u in de loop van het jaar uit Schiedam verhui zen of geen hond meer hebben, dan kunt u voor de resterende volle 'maanden van het jaar om teruggave vragen. Meer informatie Meer informatie over hondenbe lasting vindt u op www.schiedam. nl. Hier kunt u ook een aangifte- of afmeldingsformulier downloaden. Of u kunt bellen met team Belas tingen via 14 010. Geboorteakte, trouwen of vergunning aanvragen?

Het Nieuwe Stadsblad | 2013 | | pagina 20