Gemeenteberichten I Officielebekendmakingen.nl: digitaal is het helemaal! gemeente Schiedam Wetgeving, regelgeving en bekendmakingen vanaf 1 oktober digitaal 18 SEPTEMBER 2013 - PAGINA 3 Bent u benieuwd of uw buurman de aangevraag de kapvergunning heeft gekregen? Wilt u weten of en tot wanneer een bestemmingsplan ter in zage ligt? Nieuwsgierig of het wijkfeest van uw wijk door mag gaan? Vanaf 1 oktober worden al dit soort en andere officiële publicaties en bekend makingen gepubliceerd op www.officielebekend- makingen.nl. Q s Vanaf 1 januari 2014 hebben alle ge meenten in Nederland de wettelijke ver plichting om de gemeentelijke regel geving elektronisch, dus digitaal, be kend te maken via www.officielebekend- makingen.nl. De wetgever wil op deze manier de toegang tot overheidsinforma tie zo eenvoudig mogelijk maken. Verordening op de elektronische bekendmaking Vooruitlopend op de wettelijke verplich ting stapt de gemeente Schiedam met, ingang van 1 oktober 2013 over naar de digitale wijze van bekendmaking. Per die datum is www.officielebekendmakingen. nl het officiële kanaal voor de wette lijk voorgeschreven publicaties. Daartoe heeft de raad op 18 jüli jongstleden besloten met de vaststelling van de 'Ver- Uitgelicht ordening op de elektronische publicatie gemeente Schiedam 2013'. Officielebekendmakingen.nl Op de website www.officielebekend makingen.nl kunt u wet- en regelgeving, officiële bekendmakingen en lokale be kendmakingen terugvinden. Rijksover heid, provincie, waterschappen en ge meenten plaatsen hier hun publicaties en bekendmakingen. U kunt op de website zoeken op postcode en woonplaats en bekijken welke vergunningen er in die omgeving zijn verstrekt. Informatie op maat Maar zelfs 'informatie op maat' is mo gelijk. De website kent namelijk een attenderingsfunctie waarmee u een zoekvraag kunt registreren. Wanneer er nieuwe wet- en regelgeving op de web site verschijnt die te maken heeft met de opgeslagen zoekfunctie, ontvangt u een e-mail. Service op papier De gemeente Schiedam is zich ervan be wust dat er een klein aantal huishoudens is dat niet over een internetaansluiting beschikt. Om ook hen in de gelegen heid te stellen kennis te nemen van deze belangrijke gemeentelijke informatie blijft zij - bij wijze van extra service - weke lijks een korte weergave van de officiële publicaties en bekendmakingen geven in Gemeenteberichten in het Nieuwe Stadsblad. Bovendien kunt u deze be sluiten (grotendeels) blijven inzien bij het Omgevingsloket in het Klant Contact Centrum. Wij helpen u graag verder De gemeentelijke website www.schie- dam.nl blijft de basis voor de gemeentelij ke informatie. Nieuws, regelingen en ach tergrondinformatie, het staat er allemaal. En natuurlijk vindt u hier ook een ver wijzing naar www.officielebekendmakin gen.nl. Kunt u ondanks alles de informa tie waar u naar op zoek-bent toch niet vinden? Stuur een e-mail met uw vraag naar contact@schledam.nl of neem te lefonisch contact op met de gemeente Schiedam via 14 010. Wij helpen u graag verder. De gemeente Schiedam biedt de woning aan de Van der Duyn van Maasdamstraat 16 te koop aan. Het pand is te bezichtigen tijdens de Open Huis Dagen op maandag 23 september om 16.30 en 17.30 uur. Meer informatie is verkrijgbaar van bij Kolpa Makelaardij (www.kolpa.nl, info@kolpa.nl, 010 - 422 61 44). Maandag 23 september vindt om 20.00 uur het wijkoverleg Kethel plaats in wijkgebouw Het Trefpunt (Schietbaanstraat 32). Naast de gebruikelijke agendapunten staan op de agenda de stand van zaken van de projecten en een terugkoppeling van diverse bewonersactiviteiten. Dinsdag 24 september om 20.00 uur vindt het wijkoverleg Centrum plaats in de Grote Kerk aan de Lange Kerkstraat (ingang tuinzijde). Op de agenda staan de gebruikelijke agendapunten. De vergadering wordt afgesloten met een zomerborrel. Maandag 30 september om 19.30 uur vindt het wijkoverleg Zuid plaats in het gebouw van Bewonersvereniging Schiedam Zuid (leliestraat 10). Tijdens de vergadering is onder meer aandacht voor het Servicepunt Vrijwilligers, het wijkbudget en actuele kwesties in de stad en de wijk. Dinsdag 1 oktober om 20.00 uur vindt het wijkoverleg West plaats in wijkgebouw De Erker (Jan van Avennesstrat 32). Op de agenda staat een presentatie over afval inzameling en toekomstig gebruik van toegangspasjes, een terugkoppeling van bewonersactiviteiten, de stand van zaken van diverse projecten in de wijk en besluiten inzake aanvragen voor wijkbudget. Wilt u meer weten over Uitgelicht? Kijk dan op

Het Nieuwe Stadsblad | 2013 | | pagina 21