Kan deze troep worden opgehaald? Nieuwe kindergemeenteraad Gratis proeflessen theater KORT NIEUWS Van de lezer: Containers COLOFON Theater en mode in Hof van Spaland X; www.nieuwestadsblad.nl Nieuwe Stadsblad woensdag 18 september 2013 3 Sinds een jaar woont Rotterdammer Henk Hilberding in Nieuwland. Met veel plezier, alleen die troep achter zijn flat... Bellen met Irado of gemeente helpt niet. Waarom gebeurt er niks? Door Frank Willemse SCHIEDAM - Voor hem ligt het Nieuwe Stadsblad waarin een artikel staat over een on derzoek dat waarschuwt dat wijken als Oost, Groenoord en Nieuwland dreigen te verloederen. Volgens die veiligheidsmo nitor scoren deze wijken slecht op veiligheid, woon genot en sociale kwaliteit. „Logisch", concludeert Hil berding, „Zeker als je de straten niet schoonhoudt." Meerdere malen heeft hij gebeld met een klacht. Met de gemeente Schiedam af deling Groenbeheer en de klachtenlijn van de Irado. „Maar het resultaat is tel kens nul komma nul", aldus de nieuwe Schiedammer die sinds vorig j^ar bezig is zwerfvuil achter zijn appar tement op het Nieuwland- plein te laten ophalen. Plantsoentje Het plantsoentje naast de Chinees en schuin achter zijn flat is de steen des aan stoots. Daar onder en achter Great Gatsby in Wenneker Cinema SCHIEDAM - Baz Luhr- mann's bombastische, eigentijdse en spectacu laire verfilming van de beroemde roman van F. Scott Fitzgerald is 19, 20 en 22 september te zien in Wenneker Cinema. The Great Gatsby vertelt het verhaal van begin nend schrijver Nick Car- raivay, die in het voorjaar van 1922 de Amerikaan se provincie verruilt voor New York City. Het is een tijd van losse moraal, betoverende jazz, illega liteit en aandelen die tot in de hemel groeien. Op jacht naar zijn American Dream belandt Nick in de wereld van de mysterieu ze miljonair en partylief hebber Jay Gatsby. Ook ontmoet hij zijn nicht, Daisy en haar adellijke echtgenoot en rokkenja ger Tom Buchanan. Nick raakt verzeild in de fas cinerende wereld van de superrijken, vol illusies, liefde en bedrog. Hij ziet het allemaal gebeuren en schrijft een verhaal over onmogelijke liefdes, dromen en tragedies. Zo houdt hij de moderne maatschappij een spiegel voor. Info Donderdag en vrijdag in de grote zaal om 21.00 uur, zondag om 15.00 uur in de kleine zaal. Reserveren via de VVV, tel. 473 30 00 of via www wennekercinema.nl. SCHIEDAM - In de Aleidazaal werd afgelopen zaterdag, op de Dag van de Democratie, de nieuwe kindergemeente raad geïnstalleerd door bur gemeester Lamers. De nieuwe raad, allemaal kinderen uit de groepen 7 van verschillende Schie- damse basisscholen, legde de eed of belofte af waarmee ze zich officieel voor twee jaar verbinden aan de kin dergemeenteraad. De vorige raad was uniek in Nederland. Nog nooit eerder was het een stad gelukt kin deren in een raad bijeen te krijgen en ze nog daadwer kelijk inspraak te geven ook. Belangrijkste wapenfèit van de vorige kindergemeente raad was de speelplekken- In Schiedam werd zaterdag weer een lading politiek geïnteresseerde kinderen geïnstalleerd. foto: Bart Bos keuring die in maart van dit jaar plaatsvond. De nieuwe raad zal hier on getwijfeld mee door gaan, maar eerst zullen ze zich komende periode moeten verdiepen in de Schiedam- se politiek en problematiek. Dat wordt flink stampen voor de nieuwe raadsleden! SCHIEDAM - Het nieuwe sei zoen gaat woensdag 25 sep tember feestelijk van start bij de SKVR Jeugdtheaterschool in het Wennekerpand. Het programma start om 14.00 uur en duurt tot 15.30 uur. Kinderen, jongeren en ouders zijn welkom om ken nis te nemen van het pro gramma voor het komende jaar en het volgen van een gratis proefles met leeftijd genoten. Ouders kunnen de lessen bijwonen of genieten van koffie en gebak in de foyer van het Wenneker pand. Alle Schiedammers tussen de 4 en 18 jaar die graag theater willen spelen of ge woon nieuwsgierig zijn, zijn welkom. Ouders, opa's en SCHIEDAM - „Naar aanleiding van een publicatie in het Nieuwe Stadsblad waarin de PvdA een artikeltje liet plaatsen om met het oog op de verkiezingen van maart 2014 Schiedammers de gele genheid te geven hun ideeën te delen, heb ik behoefte te reageren. Naar aanleiding van een artikel in het Stads blad van 27 december be treffende de tweewekelijkse inzameling van huisvuil en het vuiltoerisme door het storten in onze conatiners, waardoor de kleppen open bleven staan vanwege het grote aanbod, hetgeen re sulteerde in brand tot twee maal toe en dit probleem alleen maar zal verergeren door een tweewekelijkse in zameling werden door mij vier fractievoorzitters aan geschreven; de PvdA, D66, VVD en Leefbaar Schie dam. Juist van de PvdA heb ik totaal niéts vernomen en alleen Leefbaar Schiedam heeft positief gereageerd, hetgeen resulteerde in re gelmatig contact. Fractie voorzitter De Bel hield me op de hoogte en kwam op mij over als een vrouw die erg begaan is met het wel en wee van onze gemeente. Mijn mening dat het bij de volgende verkiezingen nut tig is om te stemmen op een partij die geen binding heeft met landelijke politiek." Bewoner Muiderslotstraat WGGGNGR Media Contactgegevens redactie Bezorgklachten Prins Hendrikkade 16a, Postbus 1980 I www.deweekkrant.nl/ 3000 BZ Rotterdam T (088) 0131 oio Verspreidklachten E redactie.ns@wegenermedia.nl T (0900) 424 57 26 1 www.nieuwestadsblad.nl Familieberichten Contactgegevens media-advies Efamilieberichten@wegénermedia.nl en advertentieverkoop T (088) 0137268 Voor informatie over de Zelf een familiebericht opgeven kan via advertentiemogelijkheden www.familieberichtenonline.nl neemt u contact op met uw accountmanager of bel met Rubrieksadvertenties (088) 013 99 85. Of mail ons via E telesales@wegenermedia.nl adverteren.zuidholland@ 1(0900)67438 36 wegenermedia.nl Druk Directeur/uitgever Wegener Nieuwsdruk Peter Stadhouders Algemene voorwaarden en overige Algemeen hoofdredacteur informatie Mart Jochemsen 1 www.wegenermedia.nl E M.Jochemsen@wegenermedia.nl Nieuwe Stadsblad is een uitgave van Wegener Media BV. Eindredactie Nieuwe Stadsblad Aangeboden kopij kan zowel worden Karin Moerman geplaatst in de gedrukte als digitale uitgaven van Wegener Media BV. Chef regioredactie Annemieke Anneveldt Wegener Media BV oma's en vriendjes mogen allemaal mee! Tijdens de opening stellen de dQcenten zich voor en wordt er verteld wat dit sei zoen allemaal in petto heeft. Het programma begint stipt om 14.00 uur met de verto ning van een vrolijke lib- dub van het afgelopen jaar. Daarna kan er samen niet leeftijdsgenoten een theater- workshop gevolgd worden. Het Wennekerpand is te vinden aan de Vijgensteeg 2 en de proeflessen zijn dus op woensdag 25 september tussen 14.00 en 15.30 uur. De entree is gratis, maar aanmelden is gewenst: e.bloemendaal@skvr.nl on der vermelding van proefles Wennekerpand. SCHIEDAM - Er is veel te bele zen in Hof van Spaland op zaterdag 21 september. Tus sen 11.00 en 16.00 uur pre senteren de modewinkels hier hun najaarscollectie, daarnaast wordt aandacht besteed- aan haarmode en sieraden. De deelnemende winkeliers verrassen de bezoekers met mooie aan biedingen. Het winkelend publiek kan profiteren van deze aanbiedingen en idee- en opdoen voor een fleurig najaar. Onder de tonen van opzwepende muziek tonen de modellen de nieuwste aanwinsten van de mode winkels. midden van meest oudere buren. Zijn grootste zorg zijn de bewoners van omringende flats van verhuurder Woon- plus die het plantsoentje als afvalplek gebruiken door etensresten en andere rot zooi vanaf het balkon naar beneden te gooien. „Re gelmatig de bezem er door heen is de enige oplossing", volgens deze bewoner. Henk Hilberding bij het plantsoentje dat hem een doorn in het oog is. Maandenlang is hij al bezig de troep die daar ligt opgehaald te krijgen. Zonder succes. een metershoge bossage ligt het bezaaid met zwerfvuil. Een onveilige plek alleen al door de rotzooi die achter gelaten is door onbekenden. Zwerfvuil en kartonnen do zen die tussen de planten blijft liggen. Henk Hilber ding ergert zich aan die ver loedering bij de entree van de flat en het plantsoentje aan de achterliggende Kuy- perlaan. „Ik heb al zeker tig maal gebeld over die troep. Kom maar kijken, heb ik gezegd", zo klaagt hij. Zijn klachten, eerst bij de gemeente Schiedam die la ter doorverwees naar Irado, hebben helemaal niets uit gehaald. Zelf ruimt hij pa piertjes altijd netjes op, zelfs al ze door anderen zijn neer gegooid. „Maar deze hoe veelheid rotzooi als stoelen en een matras; daar moet de gemeentereiniging met een vrachtwagen voor komen." Volgens de Nieuwlandbe- foto: WM woner zouden zowel de ge meente Schiedam als Irado een goed voorbeeld kunnen nemen aan Connexxion. Vanaf de vijfde etage zag hij dat een vernield bushokje al direct de volgende dag ge repareerd werd. „Dat is pas service", vindt de nieuwe Nieuwlander die woont te Weinig klachten Volgens een woordvoerder van Irado zijn er weinig klachten over het plantsoen binnengekomen en ook de naam van de klager is onbe kend. Wel benadrukt hij dat Irado 'om de dag' in de weer is met schoonmaakploegen in de omgeving van de Mgr. No- lenslaan. Jlij wijst er ook op dat Nieuwland een hoge vervui lingssnelheid heeft die extra aandacht verdient. „Vandaag nog zal de troep rond het plantsoen wegge haald worden", wordt er be- zweerd. Ook zal Irado er bij wethouder Wijten (Open bare Ruimte) op aandringen om de onveilige bosjes naast de Chinees te kortwieken. Reageren? Wilt u reageren op dit arti kel? Stuur dan een mail naar: redactie.ns@wegenermedia. nl

Het Nieuwe Stadsblad | 2013 | | pagina 3