Fotowedstrijd CBK BB Grof tuinafvalroute Keurmerk Seniorvriendelijk voor Vlietland Harm de Jonge bezoekt Post Scriptum PASSAGE SCHIzDAM ACTTVTTErTEN OKTOBER/NOVEMBER Za. 5 Zo. 6 okt Zondag 3 nov. KOOPZONDAG Woensdag 20 nov. MET SINT OP DE FOTO 3 www.nieuwestadsblad.nl Nieuwe Stadsblad woensdag 2 oktober 2013 11 Bij de Hema! en inzamelen in Schiedam Verjaardagsfeest met muziek, dans en entertainment in "Mexicaanse" stijl! Compleet naar wens Ouderen en eenzaamheid Christelijk-maatschap- pelijke vrouwenbewe ging Passage organiseert donderdag 10 oktober de maandelijkse thema avond in Het Scbepphuis aan de Dorpsstraat 15 (achter Dorpskerk Kethel). Er wordt gesproken over ouderen en eenzaamheid vanaf 19.45 uur. Nieuws gierig naar Passage? Kom eens langs en proef de sfeer. Informatie: Corrie Groeneweg, tel. 473 97 94. Informatie over positief opvoeden Vanaf 10 oktober orga niseert de Bibliotheek Schiedam elke tweede donderdag van de maand in samenwerking met Komkids en Centrum voor Jeugd en Gezin een infor matiebijeenkomst in de reeks Positief Opvoeden. Bij deze bijeenkomsten, bedoeld voor ouders, opvoeders en andere geïnteresseerden staat elke maand een opvoedthema centraal. Donderdag avond 10 oktober start de reeks met het thema pesten. Om 19.00 uur zijn de deuren geopend. Het programma start om 19.30 uur in de Bibliotheek Schiedam locatie Stadserf. Deelname aan deze avond is gratis. Aanmelden bij: kidsadvies@komkids.nl of bij de servicebalie van de bieb. Honk- en Softbal herfsttoernooien Tegen het eind van het honkbalseizoen worden er jaarlijks twee toernooien georganiseerd op het com plex in Bijdorp. Voor beide toernooien kan momenteel nog worden ingeschreven via mitchellkorpel@live. nl. Zondag 6 oktober staat allereerst het gezelligste en leukste familiespel van heel Rijnmond weer op het programma, hét Familietoernooi. Door de spelregels eenvoudig te houden kan iedereen tus sen de 4 en 100 jaar deel nemen. Inschrijven met je team, en teamnaam, kan dus bij dit e-mailadres. Het jaarlijkse Bedrijven- toernooi wordt op 12 oktober gehouden. Een evenement waarbij je sa men met je collega's strijdt tegen andere bedrijven voor een eervol kampi oenschap. Info bij: www. svhv-schiedam.nl Orgelconcert Grote Kerk Het inloopconcert van zaterdag 5 oktober in de Grote Kerk wordt gegeven door Wilbert Berendsen. Hij speelt op het hoofd orgel werken van onder andere Bach en Duruflé. Aanvang is 15.00 uur en de toegang is vrij, SCHIEDAM - Het Vlietland Ziekenhuis heeft op de VN- dag van de ouderen het keur merk Seniorvriendelijk Zie kenhuis ontvangen. Slechts één op de drie Nederlandse ziekenhuizen komt in aan merking voor deze eervolle erkenning van kwalitatief goede zorg voor onze oudere patiënten. Alle ziekenhuizen werden het afgelopen jaar getoetst op verschillende kwaliteits aspecten ten aanzien van specifieke zorgbehoeften en wensen van ouderen. Het Vlietland Ziekenhuis ziet de uitreiking van het keurmerk duidelijk als een eerste stap en een stimulans om verder invulling te geven aan seni orvriendelijk zorg verlenen. SCHIEDAM - Op de laatste dag van de Kinderboekenweek, zaterdag 12 oktober, bezoekt de bekende kinderboeken schrijver Harm de Jonge boekhandel Post Scriptum. Zijn komst naar Schiedam is vanwege zijn verrukkelij ke nieuwe jeugdboek Jonas en de visjes van Kees Poon. Harm de Jonge leest vanaf 14.00 uur voor uit zijn boek en de kinderen die komen luisteren krijgen een leuke verrassing van de boekhan del. De toegang is gratis. Beide winnaars ontvangen een waardebon van €75,- voor de fotozaken Klein, Van der Waal en Huize Brabant en een jaar lang gratis kunst lenen bij het CBK. foto: Mario Nap SCHIEDAM - Het fotogenieke Schiedam is een nieuw, bijzonder evenement rijker. Op 17 oktober om 20.00 uur wordt in het Centrum Beeldende Kunst het start sein gegeven voor het eerste Schiedamse fotofestival, met als thema: 'Uit het leven gegrepen'. Voorafgaand hier aan organiseren het CBK, de lokale fotozaken en het Nieuwe Stadsblad een foto wedstrijd. Amateurs en pro fessionals kunnen tot vrijdag 11 oktober hun foto's met als thema 'Schiedam, uit het le ven gegrepen' opsturen naar info@fotofestivalschiedam. nl (max. vijf foto's). Zowel een vakjury als het publiek bepalen uiteindelijk een winnaar. Voor het publiek zullen alle inzendingen ge toond worden in het Stads kantoor, alwaar de foto's ge- liked oftewel gewaardeerd kunnen worden. Dit bepaalt de publieksprijs. De exposi tie van de 30 beste en mooi ste foto's is gedurende het festival te bezichtigen in het Wennekercafé en wordt in week 42 gepubliceerd in het Nieuwe Stadsblad. Een maand lang zijn vanaf 17 oktober op verschillende lo caties in de stad tentoonstel lingen te zien, waaronder de exclusieve tentoonstelling van de landelijke persfoto- wedstrijd De Zilveren Ca mera. Donderdag 17 oktober om 20.00 uur openen Johan Grijzen (wethouder Cultuur) en Wim van Sinderen (seni or curator Fotomuseum Den Haag en bestuurslid Zilve ren Camera) op feestelijke wijze het fotofestival en de tentoonstelling De Zilveren Camera in het Wenneker- pand. Hiermee geven zij ook het startsein voor een dui zelingwekkend openings weekend. Drie dagen lang wordt de bezoeker onderge dompeld in de Schiedamse wereld van de fotografie. Deze bijzondere, reizende tentoonstelling is binnen de regio nergens anders te zien. We rijden onze grof tuinafvalroute op: 14 oktober en 21 oktober. Om gebruik te maken van deze service gaat u naar www.irado.nl. U klikt op de button grofvuil en maakt een afspraak voor 14 oktober of 21 oktober. Ook kunt u telefonisch een afspraak maken via onze klantenservice: 010-262 1000. Aanbieden van grof tuinafval Om het ophalen en verwerken van grof tuinafval goed te laten verlopen gelden er aanbiédregels. Deze regels vindt u op onze website of worden vooraf verteld door de klantenservicemedewerker. NV Irado - telefoon: 010-262 10Ó0 - e-mail: info@irado.nl - www.irado.nl www.passageschiedam.nl De herfst is bij uitstek de periode om uw tuin winterklaar te maken. U kunt dan gebruik maken van de grof tuinafvalroute van Irado: op maandag 14 oktober en maandag 21 oktober. Wij halen grof tuinafval (snoeihout) op bij inwoners die van tevoren een afspraak hebben gemaakt voor een van deze twee maandagen. Uw grof tuinafval wordt dan hergebruikt. pa.18 JAAR VOLOP WINKELGEMAK ONDER ÉÉN 18 JAAR NIEUWE PASSAGE.." FELICIDADES!

Het Nieuwe Stadsblad | 2013 | | pagina 11