coop Family 2e Van de lezer: Churchillweg Slecht nieuws én goed nieuws 25% Jazzpodium Waterweg Het belang van Brussel voor mij in Den Haag Wij gaan ervoor! succes - ^Gratis +/Triqo's GRAM KORTING Schiedam 1» -NL Chauffeurs gezocht www.nieuwestadsblad.nl Nieuwe Stadsblad woensdag 2 oktober 2013 21 „Wat een teloorgang is de Churchillweg. In februari zijn er heel veel boze mails naar het college gestuurd. Wat een afgang voor de wet houder Wijten, Schiedam op de kaart te willen zetten als de groenste stad en dat dan de lezers van het Nieuwe SCHIEDAM - Gaat u graag met mensen om en heeft u weke lijks een paar uurtjes vrij? Dan is vrijwilligerswerk bij Argos Services iets! Argos Services is per direct op zoek naar .vrijwillige chauf- Stadsblad schrijven, Schie dam is nu... kaal Nazareth. Bomen en struiken en een keur aan bloemen is wegge haald. Niets in overleg is er gebeurd. De bewoners blij ven achter met een drukke verkeersweg. De wethouder is volgens ons geen echte feurs voor het vervoer van cliënten van en naar de dag bestedingsactiviteiten bin nen Maassluis, Vlaardingen, Schiedam, Hoogvliet, Poor- tugaal, Rhoon, Spijkenisse. Bel: 427 83 90. Schiedammer, heeft daar door ook geen emotionele binding met Schiedam. Want een.echte bestuurder van Schiedam komt op voor zijn stad." Een boze bewoonster uit Tuindorp SCHIEDAM - 'Jazz moet 'danceable' zijn en de blues moet erin zitten', zei drum mer Art Blakey ooit. Het zou het motto kunnen zijn voor de muziek van het nieuwe Ben van den Dungen 4-tet. Hij heeft jaren als 'sidemen' gewerkt en is nu zijn eigen kwartet begonnen. Na de release van zijn cd 'Ciao City' is saxo fonist Ben van Dungen op clubtour door Nederland. Op zondag 13 oktober komt hij naar Jazzpodium Water weg! Ben van den Dungen treedt al vanaf 1982 op en heeft sindsdien meer dan 4.500 concerten in zo'n 60 landen gegeven. Ben van Dungen 4-tet: een bijzondere combi natie van persoonlijkheden die alleen de jazz samen kan brengen Dit veelbelovende gratis concert vindt plaats op 13 oktober vanaf 13.00 uur op het plein van het Ste delijk Museum Schiedam. O Voor meer informatie: www. jazzpodiumwaterweg.nl. SCHIEDAM - Voor de Stich ting 't Huis te Poort zijn het geen makkelijke tijden. Van de gemeente Schiedam, ontvangt de stichting geen subsidie en de middelen die de bekende fondsen ter be schikking kunnen stellen, worden steeds beperkter. Het slechte nieuws is dan ook dat het op dit moment financieel niet haalbaar is om een volledig programma voor te bereiden voor het ko mende seizoen. Het goede nieuws is dat ze nog wel middelen hebben gevonden om voor 2013 een klein aantal activiteiten -te plannen. Voor het einde Van het jaar hoopt de stichting voldoen de gelden gevonden te heb ben om in 2014 weer met een volwaardige program mering te komen. Hulp is daarbij natuurlijk altijd van harte welkom. Inmiddels heeft een aantal verontruste liefhebbers de handen ineengeslagen om te bekijken of het mogelijk is een zelfstandige vrien denstichting op te richten die ondersteuning kan bie den bij de voortzetting van de activiteiten van de Stich ting 't Huis te Poort. Uiter aard is de stichting bijzon der blij met dit initiatief. Om technische redenen is de site van 't Huis te Poort enige tijd uit de lucht ge weest. Inmiddels is de site weer bereikbaar en zal bin nen .enige dagen worden geactualiseerd. Let op, het adres is een klein beetje ver anderd: www.thuistepoort. nl. Actuele informatie is ook te vinden op Facebook. Vrijdag 18 oktober is er in ieder geval vanaf 20.15 uur film: Naqoyqatsi. Kaarten kosten vijf euro en zijn aan de zaal te krijgen. Vrijdag 15 november is er vanaf 20.15 uur een concert oude mu ziek. Kaarten kosten in de voorverkoop vijftien euro. BERICHTEN UIT DE KAMER Het Festival 'Wij gaan ervoor!' was wederom een groot succes. Veel complimenten van de bezoekers na afloop en lof voor de organisatie. De groepen zoals De Rolantino's en De Erkertjes gaven een geweldig concert en ook de overige Groepen Djembaya en De Prinses Juliana Drumband zorgden ervoor dat het publiek ademloos naar ze luisterde. foto:pr Als Kamerlid controleer ik de Ne derlandse regering en besluit ik over Nederlandse wetten en regels. Veel daarvan komt voort uit Brussel. Mijn werk zou ik dan ook niet goed doen als ik Brussel links laat liggen en mij niet laat informeren over initiatieven die in Brussel genomen worden. Daarvoor reis ik meer dere keren naar Brussel. De eerste keer dat ik als kamerlid daarheen ging deed ik mee aan een zogenaamde interparlementaire vergadering. Tijdens die vergadering werd gesproken over een aantal juridische on derwerpen waar ik mij in Nederland mee bezighoud. Dat was een interessante erva ring. Niet alleen, omdat mijn bijdrage met een in 22 talen (zoveel talen worden er in de EU gesproken) werd vertaald, maar ook omdat ik daar al snel ontdekte dat wil je de besluitvorming in Brussel beïnvloeden je niet moet volstaan met deelname aan zo'n formele vergadering. Veel belangrijker is dat je in "de wandelgangen" gesprek ken voert met mensen die zich met dat onderwerp bezighouden. Overigens is het tenminste zo belangrijk om ook goed de inzet van de Nederlandse regering in Brus sel te controleren en waar nodig proberen bij te sturen. Dat gebeurt in een zogeheten Algemeen Overleg. Kortom; Europa is taai en niet eenvoudig te doorgronden, maar ik mag het niet negeren wil ik mijn kamer werk goed doen. Foort van Oosten /nnWcp odem Share a Coke, with Coop trostomaten broccoli Coop snacks bakje 11-16 elders 2.29/ 2.99 500 gram 500 gram I elders 0.89 actieprijs per kilo 1.78 Coop runderriblappen 500 gram elders 5.50/ 5.75 actieprijs per kilo 7.98 Coca Cola multipack 4 flessen k1500 ml elders 6.68 actieprijs per liter 0.93 IHIB Bon Appetit Goudse 20+ of 30+ kaas plakken of stuk 150-450 gram bijv. licht gerijpt 30+ pakje 175 gram van 1.99 HAI.VIE PRIJS Unox rookworsten 2 zakken a 275 gram bijv. rookworst gelders van 4.10 Aanbiedingen zijn geldig maandag 30 september t/m zondag 6 ok Malmö 1

Het Nieuwe Stadsblad | 2013 | | pagina 21