Kom langs zaterdag 5 oktober 11.00 -14.00 uur NVM Open Huizen route Vlaardings* Geluït www.buitenrijk.nl Wereld Borstvoedings Week in het Vlietland Ziekenhuis Ji_ cff Te koop Eengezinswoning www.vlaardingsgeluk.nl De Regenboog een week lang in beweging! Van de lezer: Problemen met toilet Beatrixpark Technasiumwerkplaats op Spieringshoek 't Buitenrijk Before Midnight Te koop Eengezinswoning 3 www.nieuwestadsblad.nl Nieuwe Stadsblad woensdag 2 oktober 2013 26 Adres: Van Maanenstraat 17, VI aardingen Woonoppervlakte: 134 m2 Verkoopprijs: vanaf 270.471v.o.n. Naast dit woningtype zijn er nog diverse types te koop in dit fraaie buurtje. Kijk voor het actuele aanbod op www.buitenrijk.nl. De modelwoning is ook op afspraak te bezichtigen. Opschoor Makelaardij 010 - 5939090 era contour TBi SCHIEDAM - Deze week is het Wereld Borstvoeding Week, een week waarin er speciale aandacht is voor borstvoe ding. Diana Hoogerboord, borst- voedingsdeskundige van het Vlietland Ziekenhuis, legt uit waarom het geven van borstvoeding zowel voor het kindje als voor de moe der belangrijk is. „Het geven van borstvoeding heeft veel gezondheidsvoordelen. Het kindje heeft minder kans op allergieën, ontstekingen en later op overgewicht. Dit ten opzichte van het geven van kunstvoeding. Als de moeder borstvoeding geeft, is zij sneller terug op haar oude gewicht. Ook wordt de kans op infecties aan de baarmoeder en het krijgen van borstkanker kleiner." In het Vlietland Ziekenhuis krijgt borstvoeding al jaren veet aandacht. „Het is een vakgebied dat zich blijft ont wikkelen", zegt Diana. Eén van de nieuwste inzichten is het huid-op-huidcontact. „Direct na de geboorte leg gen we het kindje, goed af gedroogd, bloot op de huid van de moeder. Het kindje kan dan rustig bijkomen en blijft daar liggen tot de eer ste borstvoeding." Het huid- op-huidcontact is één van de hoge internationale eisen die aan borstvoeding wor den gesteld. Het Vlietland Ziekenhuis voldoet aan al deze eisen en is daarom in het bezit van het WHO/Uni cef borstvoedingscertifi caat. „Een bekroning op ons werk", zegt Diana. Meer we ten over borstvoeding? Be zoek dan zaterdag 2 novem ber tussen 10.30 en 16.00 uur de gratis Kraambeurs in het Vlietland Ziekenhuis. Groene Lintjes SCHIEDAM - Rob van der Drift en Herbert Nikkels hebben vorig jaar een Groen Lintje gekregen van GroenLinks Schiedam voor hun werk voor de padden, de bijen en de voedselbank. En er was een eervolle ver melding voor de tuinvrij- willigersgroep van natuur- centrum de Boshoek. Ook dit jaar kunnen .Schie dammers bij GroenLinks weer mensen of groepen uit Schiedam voordragen die zich bijzonder inzetten voor groen, milieu, duurzaam heid en hergebruik. Stuur in dat geval een mail naar henniehagen56@ gmail.com. Sluitingsdatum is 18 oktober. SCHIEDAM - Spieringshoek heeft afgelopen week de splinternieuwe technasi- umwerkplaats geopend. Vorig schooljaar is de mid-, delbare school gestart met het vak 'Onderzoeken en Ontwerpen'. Sinds dit jaar wordt dit vak in de techna- siumwerkplaats gegeven, een hypermoderne ruimte met de nieuwste snufjes. Op de tafels kan bijvoorbeeld geschreven worden, om dat deze gemaakt zijn van whiteboard. SCHIEDAM - Op basisschool De Regenboog is het jaarlijk se schoolproject gestart met als thema 'sport en spel'. Het sluit aan bij de Kinderboe kenweek en het thema daar van 'Klaar voor de start'. De leerlingen mogen vrijdag 4 oktober sportief gekleed naar school toe komen, op het veldje achter de school krijgt iedere groep de gele genheid allerlei buitenspel letjes te spelen. Daarnaast krijgen de groepen 1 tot en met 4 op maandag 14 okto ber een sportieve dansles. Voor de groepen 5 tot en met 8 is er donderdag 10 pn disndag 15 oktober een schaakcursus. Woensdag 16 oktober houdt de school een inloopavond waarop ou ders, opa's en oma's in alle klassen kunnen kijken wat er zoal gedaan is. Wethouder Stam opende de ruimte waar de school zeer trots op is. foto: Lou Wolfs Cindy Groote wil haar hart luchten in de rubriek 'Van de lezer'. „Jarenlang was het de vraag of het geliefde pannenkoe kenhuis in het Beatrixpark weer een eigenaar zou heb ben. Onlangs bleek dit het geval. Gepakt en bezakt voor een heerlijke bbq in het park, moest mijn dochter van zeven jaar, na een half uur spelen, nodig een grote boodschap doen. Aangezien de openbare toiletten dicht waren, namen wij onze toe vlucht tot het pannenkoe kenhuis. Tot mijn verbazing en die van mijn dochter, werd haar de weg versperd. Maassluis Onder de woorden 'wat ze kwam doen', werd ons haarfijn uitgelegd dat wij als parkbezoeker, niet welkom zijn op het toilet. Ook niet tegen een vergoeding. Het toilet was namelijk exclusief beschikbaar voor de gasten. We kregen advies om vooral beklag bij de gemeente te doen wegens het niet open stellen van de openbare toi letten. En een dot wc-papier zodat mijn dochter in ieder geval haar billen zou kun nen vegen na het wildpoe- pen in de bosjes. Nu vraag ik je..." Cindy Groote, moeder van Raven In Wenneker Cinema draait van donderdg tot en met zondag de bijzondere film Before Midnight in de kleine zaal met Ethan Hawke en Julie Delpy. Het is het langverwachte vervolg op Before Sunrise en Before Sunset die Richard Linklater eerder met deze acteurs maakte. Zie ook: www. wennekercinema.nl Adres: Burgemeester van de Brandelerlaan (modelwoning) Maassluis Woonoppervlakte: vanaf 132 m2 Verkoopprijs: vanaf 253.750,- v.o.n. P^p) l Kenmerken: 3 - 5 slaapkamers eigen tuin en privé-parkeerplaats vrij uitzicht gelegen in de gezellige eengezinswijk Vlaardings Geluk autovrij erf groen binnengebied in de wijk nu inclusief keuken en exclusief bouwrente per direct beschikbaar! Van deze woning zijn nog enkele typen beschikbaar. Kijk voor het actuele aanbod op www.vlaardingsgeluk.nl Kenmerken: 3 - 4 slaapkamers uitbreiden woning mogelijk tot 144 m2 standaard met dakkapel Oudhollandse stijl met modern comfort diepe eigen achtertuin gelegen aan een autovrij hofje in maart 2014 beschikbaar Alle beschikbare woningen zijn ook op afspraak te bezichtigen. Makelaardij Thuis 010 - 4743771

Het Nieuwe Stadsblad | 2013 | | pagina 26