Reinier de Graaf Nazorg voor borstkankerpatiënten Hoogste punt nieuwbouw Reinier bereikt Twitter Vrouwen die klaar zijn met de behandeling van borstkanker, hebben vaak nog allerlei ongemakken en vragen. Bij de Nazorg mammapoli krijgen zij antwoorden en advies. Verpleegkundig specialist Yvette Engelen: "De nadruk ligt op een persoonlijk nazorgplan." Wat doet de Nazorg mammapoli? "Wij leveren oncologische controle en nazorg aan vrouwen die bij ons behandeld zijn voor borst kanker. Zij moeten de draad weer oppakken, wij helpen daarbij." Hoe doen jullie dat? "Patiënten komen jaarlijks voor de medische con trole. Daarnaast is er het eerste jaar. na afronding van de behandeling extra aandacht voor het her stel. We blikken terug op de diagnose- en behan- delfase, staan stil bij hoe het nu gaat en kijken vooruit. We geven persoonlijke informatie en prak tische tips en verwijzen zo nodig naar specifieke hulpverleners. Het is maar net wat iemand nodig heeft om af te ronden en verder te kunnen." Waarom is dit nodig? "In de eerste fasen van de ziekte is iedereen er voor je. Maar juist als je klaar bent met de be handeling, kun je in een gat vallen. Dan is het belangrijk om door een deskundige geïnformeerd en begeleid te worden om töt een zo goed moge lijk herstel te kunnen komen." Wat maakt jouw werk bijzonder? "Ik ben dagelijks onder de indruk van de kracht van onze patiënten. Het is heel waardevol om hen een steuntje in de rug te kunnen geven." Goed om te weten De Nazorg mammapoli, onderdeel van de Mammapolikliniek van Reinier de Graaf, is gevestigd in Voorburg en Delft. De Nazorg mammapoli is gestart in 2011 en nog volop in ontwikkeling. Sinds 2013 gaan alle nieuwe patiënten na de behandeling over naar de Nazorg mammapoli. Borstkankervereniging Nederland heeft het Reinier de Graaf ook dit jaar beloond met het roze lintje voor uitstekende borstkankerzorg. "Dit is écht een mijlpaal. Weer een stap dich terbij het nieuwe ziekenhuis waarmee wij onze patiënten en bezoekers nog meer gastvrij in een prachtige omgeving kunnen ontvangen." Dat zei bestuurslid Jaap van den Heuvel toen donder dag 12 september 2013 de nieuwbouw van het nieuwe Reinier het hoogste punt bereikte. Hij sprak in zijn toespraak zijn waardering uit voor het werk van de bouwers van de Hurks en Kuijpers, die samen de bouwcombinatie Reinier de Graaf vof vormen. Op dit moment werken de bouwers hard aan de gevelsluiting, zodat deze maand de afbouw kan beginnen. Het nieuwe ziekenhuis telt dan ruim 56.500 vierkante meters. Aandacht voor duurzaamheid In de nieuwbouw is veel aandacht voor duurzaam heid. Zo komt er een warmte-koudeopslag met een zoutwaterbron op 180 meter. Daarnaast wordt het afvalwater via het Pharmafilter hergebruikt. Bijzonder is verder de watermistinstallatie. Watermist - hele kleine druppeltjes water die bij een brand onder hoge druk een ruimte in worden gespoten - gebruikt veel minder water dan een sprinklerinstallatie. Dat betekent ook dat bij een calamiteit weinig waterschade ontstaat. Het systeem is daardoor heel geschikt voor bijvoorbeeld patiëntenkamers, techniekruimten en andere bouwdelen van een ziekenhuis. Wilt u op de hoogte blijven van de laatste ontwikkelingen of een baan in Reinier de Graaf? Volg ons op Twitter: @rdgziekenhuis en @rdgzkhuis zoekt V_ Kraammarkt: bol van informatie Een kijkje nemen in de verloskamers? Deelnemen aan een workshop babymassage? Op de kiek met uw kleintje? Of gewoon even lekker baby- en kraamspul- len snuffelen? Het kan op vrijdag 4 oktober tijdens de kraammarkt in het Reinier de Graaf Gasthuis Delft. Verloskundigen en andere professionals presenteren zich, geven informatie en beantwoorden vragen over alles wat met de zwangerschap, bevalling en de babytijd te maken heeft. Bent u zwanger of bent u pas bevallen, dan is dit evenement een aanrader. Op www. re inierdeg ra a f nl vindt u meer informatie. Kraammarkt gemist? Kraammarkt gemist, maar wilt u alles weten over beval len in ons ziekenhuis? Kom dan naar een van onze voorlichtingsbijeenkomsten voor zwangere vrouwen. Tijdens deze informatieve sessies kunt u onder meer de Verloskamers en Kraamafdeling bezoeken. Uiteraard is er gelegenheid om vragen te stellen. De voorlichtings bijeenkomsten vinden elke tweede en vierde vrijdag van dé maand plaats in de Kapellezaal van het H-gebouw in Delft, van 15.30 uur - 17,00 uur. U bent vanaf 15.00 uur van harte welkom en kunt één introducé meene men. Vooraf aanmelden is niet nodig. Kijk in de agenda op www.reinierdegraaf.nl voor de data. Award voor gynaecoloog Carina Hilders Jonge vrouwen met een kinderwens maken zich vaak ernstig zorgen over het verlies van vruchtbaarheid door de behandeling van (borst)kanker. Gynaecoloog Carina Hilders is in Nederland baanbreker voor de behandeling van en het onderzoek naar behoud van vruchtbaarheid van jonge vrouwen met kanker. Hiervoor ontvangt zij op 1 oktober de Medische Award van tijdschrift libelle. Primeur Als eerste in Nederland plaatste Hilders vorig jaar, samen met collega Leonie Louwe van het Leids Univer sitair Medisch Centrum, eierstokweefsel terug bij een ex-kankerpatiënte. Het teruggeplaatste weefsel zorgt ervoor, dat opnieuw een eisprong kan plaatsvinden: In dat geval is een natuurlijke zwangerschap mogelijk. Gouden Borstbeeld De Libelle Award is bestemd voor een bijzonder persoon of bijzondere instelling in de zorg van wie de lezeres sen vinden dat hij of zij onderscheidend is. Daarbij staan vooral gebieden waar veel vrouwen mee te' maken krijgen centraal. De award wordt uitgereikt tijdens een thema-uitzending van het RTL4-programma Koffietijd.

Het Nieuwe Stadsblad | 2013 | | pagina 32