Schiedam in het kort tot*700 - v°ordeei auping l^schaf vnn Herfst in het Beatrixpark Voordelige rijbewijskeuring EHBO en ziekte bij kinderen Dierenzegening in Gorzenkerk Rommelmarkt in De Erker In de voetsporen van Paaltjens Danssalon in De Erker Voorleesbrigade in het museum Taxatiemiddag oude boeken €700,- inruilkorting Escudostraat 9 - Barendrecht T. 010 - 820 09 44 www.aupingplaza-barendrecht.nl O www.nieuwestadsblad.nl Nieuwe Stadsblad woensdag 2 oktober 2013 34 gespecialiseerd in oude geschiedenis, topografie, (statenjbijbels en theologie. Entree is vijf euro. Na een mooie zomer is het in het Beatrixpark nu ook langzaam maar zeker herfst aan het worden. Op zondag 6 oktober is er om 14.00 uur weer een parkexcursie. De parkwandeling wordt ge leid door excursiegids Huib Sneep en begint bij het toi letgebouw naast speeltuin Fort Drakensteijn. Speciale aandacht tijdens de wande ling krijgen de bomen in het park en de eerste herfstver- schijnselen. Deelname is gratis. Wie een rijbewijskeuring moet ondergaan, kan op 8 oktober en 12 novem ber terecht bij Regelzorg in Ontmoetingscentrum de 5: Molens. Nieuwe Damlaan 818. Voor informatie en een afspraak kan er gebeld wor den met 088 23 23 300. Zelf een datum plannen kan via de website www.regelzorg. nl. Het tarief bedraagt 35,00 voor de B/E keuring en 52,50 voor chauffeurs jonger dan 70 jaar met C/D/E rijbewijs. Met ingang van 1 januari 2014 gaat de keuringsleeftijd omhoog van 70 naar 75 jaar. Op www.regelzorg.nl is via de keuringscheck na te gaan of u moet worden gekeurd. Bewusteloosheid, shock, breuken, verstikking, ver branding, vallen en de meest voorkomende kinderziek ten. Deze cursus van Careyn Keuzepakket bereidt (groot/ gastjouders en verzorgers van jonge kinderen voor, zo dat zij snel en adequaat hulp kunnen verlenen. Op 29 ok tober van 19.30 tot 22.00 uur start de cursus van 4 bijeen komsten. Voor meer informatie: (088) 123 99 88 of keuzepakket® careyn.nl In de Gorzen wordt Wereld dierendag gevierd met een dierenzegening. In de Hei lig Hartkerk in de Lekstraat zijn op vrijdagmiddag 4 oktober alle dieren en hun baasjes welkom om het feest te vieren. Sint Franciscus, de grote Italiaanse heilige, staat bekend als dierenvriend. Daarom is zijn feestdag te gelijk ook Werelddierendag. De kerk aan de Lekstraat is op die dag vanaf 15.45 uur. open voor alle kinderen en volwassenen met hun lie velingsdieren. Wil je meer weten, kijk dan op www. heilighartkerk.nl. In wijkcentrum De Erker wordt zaterdag 5 oktober een rommelmarkt georgani seerd tussen 10.00 en 15.00 uur. Voor het huren van een tafel (9,50) kun je je opgeven bij de receptie: 426 77 67. Toegang is gratis. Zondag 6 oktober is er tussen 14.00 en 15.30 uur weer een wandeling langs de plekken in Schiedam die een rol van betekenis hebben gespeeld in het leven van predikant, schrijver en dichter Haver- Schmidt alias Piet Paaltjens. Deelname is gratis; vertrek en eindpunt is Pand Paulus, Korte Haven 125. Aansluitend wordt er een bezoek gebracht aan de overzichtstentoonstelling Splinterbeest. Elke eerste zaterdag is er in De Erker gelegenheid om te dansen. Zaal gaat open om 19.30 uur en om 24.00 uur kunnen de dansschoenen weer in de tas. Toegang is drié euro. Erker is te vinden in de Jan van Avenesstraat. De Voorleesbrigade van de Bibliotheek Schiedam leest vanaf zondag 27 oktober elke laatste zondag van de maand om 15.00 uur voor in het Stedelijk Museum Schiedam. Zaterdag 21 september heeft het Stedelijk Museum Schiedam de tentoonstel ling 'Ik hou van Holland, Nederlandse kunst na 1945' geopend. Twee jaar lang is hét overzicht van de Neder landse kunst van na 1945 te zien in het Stedelijk Mu seum Schiedam. Nergens in Nederland wordt een derge lijk overzicht getoond. In het kader van deze bijzondere tentoonstelling brengen de leden van De Voorleesbri gade verhalen van Neder landse schrijvers ten gehore. Maak kennis met bekende en minder bekende Neder landse auteurs. Het luiste ren naar De Voorleesbrigade is gratis, bezoekers betalen wel entree voor het Stedelijk Museum Schiedam. Taxateur en veilinghou der Arie Molendijk schat donderdag 10 oktober van 13.00 tot 16.00 uur oude en zeldzame boeken en meer van die dingen op waarde in het Novotel Rotterdam Schiedam aan de Harga- laan 2. Molendijk is vooral Winkelcentrum Nieuwe Passage viert zaterdag 5 en zondag 6 oktober haar 18e verjaardag met een gezellig programma vol Mexicaans entertainment en muziek. Er is Mexicaanse zang en dans en de kleintjes kunnen een typisch Mexicaanse plant maken tussen 11.00 en 16.00 uur. Op zondag 6 oktober is het koopzondag en zijn de winkels open van 12.00-17.00 uur. foto-.pr Auping nights, Better days auping plaza Inruilwoorde is afhankelijk van hèt type nieuwe ffiatras(sen). Kijk voor de voorwaarden op www.auping.nl /inruilkorting. Actieperiode 23 september t/m 3 november 2013. Bij aanschaf van nieuwe Auping matrassen krijg je niet alleen tot 700,- inruilkorting, we nemen óók je oude matras mee. En deze wordt vervolgens duurzaam verwerkt. Gemakke^j1/., milieubewust én goed voor je portemonnee.

Het Nieuwe Stadsblad | 2013 | | pagina 34