ui Geuzenplein: nog vijf weken last m Mw. Van der Brugge 100 jaar KORT NIEUWS Gesprek van de dag KLEIN NIEUWS Voor je eigen veiligheid: geen ge-app in het verkeer COLOFON 3 www.nieuwestadsblad.nl Nieuwe Stadsblad woensdag 2 oktober 2013 3 V SCHIEDAM - Groot feest bij mevrouw Van der Brugge- Van Leeuwen. Op 27 sep tember werd ze een eeuw oud en dat werd uiteraard gevierd. Burgemeester La- mers kwam namens het gemeentebestuur de felicita ties overbrengen. Mevrouw Van der Brugge is een geboren Rotterdam mer maar woont al een le ven lang in Schiedam. Zelfs op hoge leeftijd volgt zij de Schiedamse politiek nog op de voet. Zo vertelde zij de burgemeester dat zij nog volop kan genieten van de raadsvergaderingen als deze op Look TV worden uitge zonden. Na het bezoek van de bur gemeester volgde er nog een receptie voor familie en vrienden in de brasserie van Meerzicht, onderdeel van zorgcentrum Harg-Spa- land waar mevrouw Van der Brugge al jarenlang met veel plezier verblijft. SCHIEDAM - Onder de omwo nenden van het Geuzenplein is de plofkraak het gesprek van de dag de komende weken. Wie zijn de daders? En hoe kon het gebeuren? Dat vragen de mensen zich af. Op camerabeelden zijn twee daders te zien nadat de wagen vlam vatte. Zij reden later weg op een scooter. En hebben de criminelen buit gemaakt? „Nee", denkt oog getuige Stuy, want de ontta kelde geldautomaat leek nog intact. Volgens onderzoekers naar plofkraken is het gevaar groot bij plofkraken met explosieven of gas. Vooral door brandstichting van de ramwagen om geen sporen achter te laten. Vaak gaat het om zware criminelen die in bendes opereren. Maar ook 'amateurs' die vooral veel schade veroorzaken. Vol gens de banken hebben vier van de vijf plofkraken geen succes. Toch blijkt uit de statistie ken dat criminelen het blij ven proberen. De 'bewoners van het Geu zenplein zijn inmiddels weer thuis maar hebben een nare ervaring achter de rug. In de woning van Stuy hangt nog een lichte brandgeur en zwarte roet plakt aan zijn ramen. Andere bewoners zijn min der laconiek en zijn wel ongerust over de schade. Slager Stok en zijn vrouw hebben weinig geslapen de laatste dagen en werken dag en nacht aan de heropening over vijf weken. „Ik laat me niet wegjagen door zoiets" laat de 64-jarige onderne mer weten. Meisje bijna beroofd van mobiel' is een artikel dat ons in de krant van vorige week is opgevallen. Natuurlijk is het niet normaal dat iemand jouw telefoon probeert af te pakken terwijl je er muziek op luistert of aan het bellen bent. Maar het artikel eindigde met het 'moraal van het verhaal: stop je telefoon veilig weg als je op de fiets zit'. Wij zijn het hier eigenlijk wel heel erg mee eens, vooral omdat we denken dat het zo een stuk veiliger zou kunnen worden in het verkeer. Nu zien wij steeds meer mensen, jong en oud, in het verkeer hun telefoon gebruiken. Wij vinden eigenlijk dat dit verboden zou moeten worden, omdat het gewoon hart stikke gevaarlijk kan zijn. Dat is ook niet zo gek, want als je op de fiets muziek luistert en een berichtje aan het sturen bent terwijl je een drukke weg over moet steken...kan het natuurlijk zijn dat je even niet oplet, omdat je lekker mee zingt of een letter intypt. En als je iemand wilt inhalen bots je soms bijna tegen diegene aan, omdat hij of zij je niet hoort door de muziek op zijn of haar oren. Daarom zouden wij iedereen willen advi seren: geen 'telefoonverkeer' meer! Aïmane (10), Marielle (11), Elisa (10) Obs De Kring Stichting Kik'r wil kinderen zoveel mo gelijk betrekken bij en voorbereiden op de maatschappij. Het bewust leren vormen van een eigen mening is daarvoor heel belangrijk. Daarom geven kinderen in deze column wekelijks commentaar op het nieuws. Reageren kan via: redactie.ns@ wegenermedia.nl Mevrouw Van der Brugge had een buitengewoon gezellig onderonsje met burgemeester Lamers. foto: Jan van der Ploeg WGGGNGR Media Contactgegevens redactie Bezorgklachten Prins Hendrikkade 16a, Postbus 1980 1 www.deweekkrant.nl/ 3000 BZ Rotterdam Verspreidklachten T (088) 0131 oio T (0900) 424 57 26 E redactie.ns@wegenermedia.nl 1 www.nieuwestadsblad.nl Familieberichten E famllieberichten@wegenermedia.nl Contactgegevens media-advies T (088) 0137268 en advertentieverkoop Zelfeen familiebericht opgeven kan via Voor informatie over de www.fiamilieberichtenonline.nl advertentiemogelijkheden neemt u contact op met Rubrieksadvertenties uw accountmanager of bel met E telesales@wegenermedia.nl (088) 013 99 85. T (0900) 674 38 38 Of mail ons via adverteren.zuidholland@ Druk wegenermedia.nl Wegener Nieuwsdruk Commercieel Directeur Algemene voorwaarden en overige Bas Stikkelorum informatie B.Stikkelorum@wegenermedia.nl I www.wegenermedia.nl Nieuwe Stadsblad is een uitgave Eindredactie Nieuwe Stadsblad van Wegener Media BV. Karin Moerman Aangeboden kopij kan zowel worden geplaatst in de gedrukte als digitale Chef regioredactie uitgaven van Wegener Media BV. Annemiefce Anneveldt A.Anneveldt@wegenermedia.nl Wegener Media BV Schiedamse Love Story in Top 5 SCHIEDAM - In september heeft Theater aan de Schie een oproep gedaan aan onder andere de lezers van Het Nieuwe Stadsblad om. het ultieme liefdesverhaal te delen. Het theater heeft de mooiste lokale inzending uitgekozen en van de 50 lokale winnaars hebben de hoofdrolspelers uit de nieuwe musical Love Story van Joop van den Ende Theaterproducties een top 5 geselecteerd. Theater aan de Schie feliciteert mevrouw Van der Schans van harte met haar ultieme liefdesver haal en haar plaats als één van de laatste vijf in de strijd om het ultieme liefdesverhaal van Neder land! Tot en met-3 oktober kan het publiek stemmen op het ultieme liefdesver haal. Meer informatie is te vinden op www. theateraandeschie.nl. Borstkanker- maand bij Vlietland SCHIEDAM - Het Vlietland Ziekenhuis besteedt in oktober, borstkanker- maand, extra aandacht aan borstkanker. Er worden verschillende activiteiten georganiseerd voor (ex-)borstkankerpa- tiënten en andere geïnte- resseerden. Maandag 28 oktober is er een themabijeenkomst over borstkanker. De nadruk ligt op nazorg na behandeling. Hier wordt door de Vlietland Borstkliniek tijdens het behandeltraject bijzonde re aandacht aan besteed. Er zijn presentaties door een mammachirurg, een revalidatiearts en een bedrijfsarts. Daarnaast presenteren verschillen de betrokken organisaties zich en geeft de stichting 'Look good, feel better' een demonstratie over uiterlijke verzorging. In de Nolet Hal van het ziekenhuis is in samenwerking met de Bibliotheek Schiedam een voorlichtingshoek ingericht. Hier zijn verschillende boeken over de ziekte beschik baar gesteld om in te kijken. Daarnaast dragen medewerkers van het Vlietland Ziekenhuis de hele maand oktober roze lintjes om hun steun te betuigen. Meer informatie over het programma: www.vliet- landborstkliniek.nl Open repetitie Erkertjes SCHIEDAM - Iedereen met een beperking wordt uit genodigd om donderdag 10 oktober mee te doen met een open repetitie in wijkcentrum De Erker. Er zijn geen kosten aan ver bonden, maar een goed humeur is een must! Er wordt gestart om 19.15 uur. Inlichtingen via: 06- 245 65 759. Het aantal plofkraken neemt snel toe. Vorig jaar stopte de teller bij 130, halverwege dit jaar zijn er al bijna evenveel kraken op geldautomaten gepleegd. Daders worden vaak gepakt, maar de omwonenden blijven zitten met brand- en rookschade. Zo ook op het Geuzenplein. Door Frank Willemse SCHIEDAM - De schade van de plofkraak die precies een week geleden gepleegd werd is enorm. Slager Maarten Stok weet niet waar te begin nen. Zijn winkelpui is com pleet ontwricht doordat de naastgelegen geldautomaSt werd opgeblazen. Mannen van een speciaal schadebe- drijf zijn bezig om de slagerij schoon te maken, terwijl de slager er zenuwachtig tus sendoor loopt. „De schade is niet te overzien", vertelt de 64-jarige slager die nooit ge dacht had dat dit in het rus tige winkelcentrum zou ge beuren. De klap ontwrichte de voorpui de zodat kazen van 10 kilo dwars door de zaak lagen. Nu kleven er nog steeds roetdeeltjes op het plafond. Heel zijn winkel- Bewoner Paul Stuy (rechts) staat samen met slager Maarten Stok en zijn vrouw bij de dichtgetimmerde pui waar ooit een geldautomaat zat. Het herstel laat zeker nog vijf weken op zich wachten. foto-.wm voorraad -ook uit de- koel cellen- moet in de container. Schade-experts schatten dat het herstel pas over 5 weken kan beginnen. Heel anders reageert bewo ner Paul Stuy na de plof kraak waarbij de 24 wo ningen boven de Plusmarkt werden ontruimd. Even na 4 uur '-s nacbts schoot hij wak ker van een zware klap en even later door een tweede ontploffing. Achter zijn flat was niets te zien maar via de voorruit zag hij rook krin gelen. Op zijn balkon keek hij van 3 hoog recht op de brandende auto die half in de voorpui van de geldauto maat was geramd. Snel ging hij de straat op. Daar moes ten alle bewoners sleutels afgegeven en mochten ze hun huis niet meer huis in. De brand werd gelukkig snel geblust door de toegesnelde hulpdiensten.

Het Nieuwe Stadsblad | 2013 | | pagina 3