Kinderen vogelvrij op drukke Laan van Bol'Es Het Boek van de Week 27,95 27,95 Ar Wat een luxe in Schiedam, tram 21 en 24 samen 3 kilo 15 kilo 3 kilo 15 kilo www.nieuwestadsblad.nl Nieuwe Stadsblad woensdag 9 oktober 2013 11 In mei ginger bij basisschool De Troubadour een telefoontje naar de gemeente toen de verkeerslichten op de drukke Laan van Bol'Es het ineens niet meer bleken te doen. Maanden later is de verkeersinstallatie nog steeds niet gemaakt. Door Karin Moerman SCHIEDAM - En dat vinden ze op de openbare basisschool op z'n minst opmerkelijk. „Elders in de stad zie je bij scholen steeds vaker van die kleurrijke rekken, om het verkeer af te remmen en een oversteek veiliger te maken", zegt Marjolijn Wes- sling, die gastvrouw is op de school en aan de overkant woont. „Hier voor de deur hebben wij een echt gevaar lijke oversteek, omdat er be hoorlijk hard wordt gereden, en wordt er al maanden niks aan een kapot verkeerslicht gedaan." Het lijkt wachten, filosofeert Wessling, op het eerste ongeluk. En dat zijn veel collega's van de onge veer honderd leerlingen tel lende school met haar eens. Volgens de gemeente is het kastje, dat het verkeerslicht De waarschuwingsborden zijn veel te onopvallend en zullen volgens Wessling nauwelijks resultaat hebben. foto: pr bij de oversteek op de Laan van Bol'Es regelt, oud en versleten. En komt daar niet een, twee, drie een andér voor. „Het kastje is uit 1977 en zodanig versleten dat de automaat niet meer gerepa reerd kan worden. Verkeers kundige Felix Kools laat weten met een onderzoek bezig te zijn naar de gehelé Laan van Bol'Es, omdat er meer knelpunten zijn op deze drukke verbindings weg tussen Vlaardingen en Schiedam-Groenoord. Daarom wordt integraal ge keken naar de beste oplos sing en dat kost even tijd, zegt de deskundige. „Ik ben specifiek aan het kijken naar de oversteek bij de school, waar het kastje kapot is, de oversteek bij de Van Beet- hovenlaan en bij de Bas van SCHIEDAM - Elke week lezen Ruud Aret en Gerben de Bruijn van boekhandel Post Scriptum een boek. Deze week is dat Donna Tartt - Het puttertje, dat beloond wordt met een 7. Na lange tijd verschijnt er weer een nieuwe roman en sinds het succes van haar eersteling De verborgen geschiedenis, is dat een ge beurtenis om in de boekhan del rekening mee te houden. En de vraag, die altijd oprijst na een succesvol boek, is: Is deze roman weer net zo goed? Het antwoord daarop luidt: nee. Begrijp me goed, Het puttertje is geen slechte roman. Hij staat vol met prachtige zinnen en kunst- filosofische gedachtes. En sommige passages lezen als een trein. Maar er zijn ook hele stukken in het boek die naar mijn mening hadden kunnen worden ingekort. Het verhaal van Het putter tje is niet kort te vertellen. Theo Decker gaat in een verloren moment met zijn moeder naar het museum. Daar vindt een terroristi sche aanslag plaats, waar bij veel mensen, onder wie Theo's moeder, omkomen. In de verwarring grist Theo Het schilderij het puttertje van Fabritius van de muur en neemt het in zijn tas mee naar buiten. In eerste in stantie vindt hij onderdak bij een schoolvriends rijke familie, maar dan meldt zijn vader zich. Op een dag was hij zomaar weggegaan en nu neemt hij zijn zoon, die het schilderij al die tijd stiekum met zich meeneemt, mee naar zijn nieuwe leven in Las Vegas. In Vegas ontmoet Theo de Russische Boris, met wie hij een levenslange vriendschap opbouwt. Uit eindelijk gaat hij weer terug naar New York, waar het verhaal eigenlijk pas echt begint, op pagina 200 van het boek. der Heijden. Zodat we over enige tijd al deze knelpun ten in een moeite op kunnen lossen." Met het afronden van dit onderzoek verwacht Kools nog ongeveer een maand bezig te zijn, maar daarna moet het nog langs de Schiedamse politiek en hij kan niet voorspellen hoe lang dat gaat duren. Afgelopen week heeft de gemeente wel waarschu wingsborden geplaatst langs de weg, in de buurt van de oversteek. „Maar daar ne men we geen genoegen mee", zegt Wessling strijdbaar. „Ze hangen sowieso veel te onopvallend en volgens ons is er geen automobilist die er rekening mee houdt." Voor de leerlingen blijft het daar door nog wel even een tour om veilig thuis te komen. ANBO-NIEUWS Terug van vakantie was het eerste wat mij opviel het grote aarital.trams op het traject Schiedam. "Na een afwe zigheid van tramvervoer in de avond en op zondagochtend naar Woudhoek, rijden nu de trams af en aan, wat een luxe. Een beetje sneu voor Holy maar voor mij mag dit nog heeel lang duren. Door de grote fre quentie heb ik veel meer dan normaal ge bruik gemaakt van de tram en met mij vele anderen. Ik hoop dat de Stadsregio en de RET na deze periode weer serieus gaan na denken om deze wijk een behoorlijke ver binding te geven, ik wacht met spanning af. De nieuwe ledenactie is lekker van start gegaan deze week. Wordt nu lid en betaal pas in 2014 de contributie, dat is toch mooi meegenomen en u steunt ons enorm en profiteert gelijk van alle voordelen. Bel mij 06-22724227 en ik maak het voor u in orde. Laat mijn telefoon maar overuren maken! Tenslotte willen wij als afdeling Schiedam dit jaar eerste worden in Nederland. De busreis naar. Volendam is weer een succes geworden. Een volle touringcar met 52 per sonen, veel nieuwe gezichten, hebben een fijne dag gehad waarbij het weer gelukkig meewerkte. Op 20 oktober weer een lezing van Han van der Horst met een stamppot- tenmaaltijd. Voor 10.- heeft u weer een hele leuke zondag. Wel vooraf aanmelden bij Nel of Peter. Tot volgende week! Joke Ballijns (Foto: Ashvini Panday) Deze aanbiedingen zijn alleen geldig in onderstaande vestigingen t/m 20-10-2013 Jumper Almere Jumper Maassluis Markerkant 1006 Elektraweg 2C Almere T: 036 - 52 98 400 Maassluis T: 010-59 12 361 Jumper Hoogvliet Lengweg 29 Hoogvliet T: 010 - 4164610 I DE ALLERLAAGSTE PRIJS VAN NEDERLAND [Carocroc Small Breed 25/16 I Voor volwassen honden tot 10 kilo Carocroc Original 23/12 Voor volwassen honden Zwaarder dan 15 kilo Carocroc Low Energy 22/8 Brok voor volwassen honden met relatief weinig lichamelijke inspan ning die neigen naar overgewicht

Het Nieuwe Stadsblad | 2013 | | pagina 11