Gerenoveerd Zwembad Zuid kan weer voorjaren vooruit bij Alexander Slapen NU aantrekkelijk geprijsd! Fonds gul voor Schiedam Waan je in tangosalon of flamencobar De complete topcollectie boxsprings en matrassen Topjbvaflfedf Maximaal comfort 3 www.nieuwestadsblad.nl Nieuwe Stadsblad woensdag 9 oktober 2013 17 Het was dan wel niet de officiële heropening - die was al op 26 september - de belangstelling was er zeker niet minder om. Veel publiek was afgelopen zaterdag tijdens de Open Huis middag van Zwembad Zuid aanwezig om een kijkje te komen nemen in het opgeknapte zwembad. Door Bart van der Linden SCHIEDAM - Een kunstwerk op de ramen. Tekeningen van scholieren uit de Gor- zen'die dejamen een spééls aanzicht geven. Het Gorzen- geschenk was het cadeau van leerlingen van de Gor- zenschool en de Stichting Vrienden van Zwembad Zuid dat met het doorknip pen van een touw werd onthuld. Het moet, aldus de makers, de voorzijde van het zwemgebouw 'fraaier en kleurrijker maken'. Dat is ge lukt. En hoe ziet het gebouw er dan van binnen uit? Kun nen jong en oud weer lek ker baantjes trekken in een ontspannen sfeer? Het ant woord is ja. Hos anders was het in 2011, toen de gemeenteraad moest beslissen over het behoud van het zwembad. Het bleef open en na een kleine reno vatie in 2012 werd deze zo mer keihard gewerkt om het zwemgebouw klaar te ma ken voor de komende tien jaar. Want ook die garantie is door de gemeenteraad 'HIER ZATEN VROEGER DE SAUNA'S, NU IS HET EEN KLEEDKAMER GEWORDEN' gegeven. Nog zeker dus nog tien-jaar mooie zwemsport. Wie zijn steentje daar ook zeker aan bijdraagt is Elvis - 'noem me maar Elvis'- sinds eind jaren tachtig werk zaam bij het zwembad en tegenwoordig coördinator én zwemleraar. Kort voor dat hij zwemdemonstraties mag gaan geven, laat hij alle plekken van het zwemge bouw zien. Van de kleed kamers tot het opslaghok. "Hier zaten vroeger de sau na's, nu is het een kleedka mer geworden", zo laat hij een grote ruimte zien, pal naast de kamer met de zon nebank. "Kijk", zegt Elvis en hij wijst naar het plafond. "Hier hebben ze een nieuwe luchttoevoerinstallatie ge maakt. Die gaat door heel SCHIEDAM - Het Prins Bern- hard Cultuurfonds, dat zich inzet voor cultuur en natuurbehoud, is ook voor Schiedamse verenigingen zeer gul geweest. In totaal kende het fonds aan 101 culturele projecten in Zuid- Holland een bedrag van 363.100 toe. Daarvan ging 5000 euro naar het festival Winterlicht en 1500 euro naar de bijbehorende ten toonstelling, 1000 euro naar St. Radboud in verband met een jubileumviering en 1200 naar de Stichting Gispen Collectie voor de Culturele Albert Bons, de voorzitter van de Stichting Vrienden Van Zwembad Zuid, voor het nog ingepakte Gorzengeschenk. Foto: WM het zwembad." Tussen het grote 25-meterbad en het kleuterbadje komen twee luchtkokers uit die de ruim te een dusdanige verkoeling geven zodat het prettig ver toeven is. En het werkt goed, stelt Elvis tevreden vast. "Ja, we merken het zéker. Het klimaat is veel aangenamer geworden." Ook bij alle installaties in de kelder is het een en ander veranderd. "Het meeste heb ben ze hier in 2012 gedaan", aldus Elvis, Wat is nu het meest aangepakt? "Dat zijn de plafonds en de gietvloer." Ook de serre, waar men ge zellig een kopje koffie kan drinken en waar men uit zicht heeft op het buitenbad, is voorzien van een nieuwe O Zie ook de website www. vriendenvanzwembadzuid.nl Hoe de toekomst van het zwembad er uit ziet?Er ligt nu een mooie taak te wachten voor de Vrienden van Zwem bad Zuid om het bad weer 'toekomstwaardig' te maken. Dit gaat begin volgend jaar in samenwerking met epn nieuwe exploitant. Doel blijft het stimuleren van de zwemsport en het in stand houden van allerlei activitei ten, zoals Clubaqua en Zwangerschapszwemmen. SCHIEDAM - Als je je ogen sluit waan je jezelf op een Hongaars dorpsfeest, in een Argentijnse tangosalon of in een Spaanse flamenco- bar. Het Berlage Saxophone Quartet speelt zondag 20 oktober vanaf 15.00 uur in de Schiedamse Westvest90- kerk een bont programma met werken van componis ten die hun roots trouw ble ven. Met muziek van onder meer Astor Piazzolla, Ferenc Farkas en Edvard Grieg. Tic kets en info: www.west- vest90.nl en 010-4260756. Voorafgaand aan het con cert zijn er vanaf 14.30 uur ook kaarten verkrijgbaar in de kerk, tenzij uitverkocht. Volg ons op Alexander Slapen Escudostraat 11 2991XV Barendrecht T. 010 438 4163 I. www.slaapwel.nl ma 13.00 uur -17.30 uur di/wo/do 9.30 uur -17.30 uur vr 9.30 uur - 21.00 uur za 10.00 uur -17.00 uur Ingang Auping Plaza Gratis parkeren voor de deur! Aangesloten bij Slaapkenner

Het Nieuwe Stadsblad | 2013 | | pagina 17