Schiedam in het kort okdrobor SPECIALE KORTINGEN een wereld aan tegels 50% korting Violiste in Westvest-kerk Saxophone Quartet Dag van de Kerken Positief opvoeden Schrijfsters bij Van Leeuwen Taxatiedag oude boeken Ruilbeurs voor jong en oud Portugese avond in de Erker Kemperman op Spirit op vloerverwarming 15% korting op alle tegels uit ons Tegel Magazine 15% korting op de nieuwe vtwonen tegel collectie Vraag het magazine aan en ontvang 3 kortingscouponnen www.jangroentegels.nl/wegener O www.nieuwestadsblad.nl Nieuwe Stadsblad woensdag 9 oktober 2013 18 Muziekgroep De Erkertjes organiseert donderdagavond 10 oktober een Open Repetitie, ledereen boven de 18 met een beperking mag vrijblijvend meedoen. Aan het musiceren zijn geen kosten verbonden, maar een goed humeur is een must. Er wordt gestart om 19.15 uur in wijkcentrum De Erker aan de Jan van Avenesstraat. Wie eerst wat meer inlichtingen wil kan bellen met nummer 06-245 65 759. foto: pr Maria Milstein opent vrij dag 11 oktober het jubileum jaar bij Westvest 90. Samen met pianist Sander Sittig speelt zij het programma Pa rijs rond de eeuwwisseling, met muziek van onder meer Ravel en Saint-Saéns. Kaarten zijn te bestellen (en betalen) via de website www.westvest90.nl of te verkrijgen bij VVV Schie dam, Boekhandel J.S. van Leeuwen en Post Scriptum. Voorafgaand aan het con cert zijn er ook kaarten ver krijgbaar in de kerk, tenzij uitverkocht. Kaarten: 21,50, 19,00 (met korting); jonge ren t/m 18 jaar 7,00. Als je je ogen sluit waan je jezelf op een Hongaars dorpsfeest, in een Argen tijnse tangosalon of in een Spaanse flamencobar. Het Berlage Saxophone Quar tet speelt zondagmiddag 20 oktober in de Schiedamse Westvest90-kerk een bont programma met werken van componisten die hun roots trouw bleven. Aanvang is 15.00 uur. Tickets en info: www.westvest90.nl of 426 07 56. Voorafgaand aan het concert zijn er vanaf 14.30 uur ook kaarten verkrijgbaar in de kerk. Voor de derde keer organi seert de Raad van Kerken een Dag van' de Kerken, dit keer op zaterdag 19 oktober in de Grote Kerk. Veruit de meeste Schiedamse kerken presenteren zich op die dag onder het thema 'Ontmoe ting'. Voor kinderen en hun ouders is er een puzzeltocht in en rond de kerk en de dag wordt afgesloten met een zangfeest dat om 15.00 uuf begint. Aanvang is 10.30 uur, toegang is vrij. Vanaf 10 oktober organiseert de Bibliotheek Schiedam elke tweede donderdag van de maand in samenwerking met Komkids en het Cen trum voor Jeugd en Gezin een informatiebijeenkomst in de reeks Positief Opvoe den. Bij deze bijeenkom sten, bedoeld voor ouders, opvoeders en andere geïnte resseerden staat elke maand eenopvoedth'ema centraal. Donderdagavond 10 okto ber start de reeks met het thema pesten. Avond start om 19.30 uur, toegang is gratis. Aanmelden via kids- advies@komkids.nl of bij de servicebalie van de'Biblio theek Schiedam. Anke van den Burg is be kend geworden met haar boek over het tekenen van fantasiedieren. Donder dag 10 oktober komt zij bij boekhandel Van Leeuwen, Broersvest 85, in de winkel een workshop fantasiedie ren tekenen verzorgen vanaf 16.00 uur. Alle kinderen zijn welkom. Zaterdag 12 oktober wordt er bij boek handel Van Leeuwen in de' winkel voorgelezen. Hier voor is de bekende kinder boekenschrijfster Anke Kra nendonk uitgenodigd. Vanaf 14.30 is zij aanwezig. Donderdag 10 oktoher van 13.00 tot 16.00 uur opent het Novotel aan de Hargalaan 2 haar deuren voor taxa teur en veilinghouder Arie Molendijk. Hij zal deze dag oude en zeldzame boeken, handschriften, klooster boeken en of. oude bijbels voor het publiek op waarde schatten. Entree 5 euro aan de taxatietafel. Elke tweede en vierde zon dag van de maand wordt er een ruilbeurs georganiseerd vanaf 13.00 uur in ontmoe tingscentrum De Woudhoek aan het Heijermansplein. Er kunnen hier munten, post zegels, prentbriefkaarten en nog veel meer geruild wor den. De toegang is gratis. De Portugese folkloristische dansgroep Rancho Folclo- rico Fitas do Guadiana or ganiseert zaterdag 12 okto ber een portugese avond in wijkcentrum De Erker. Er zijn Portugese drankjes en hapjes en de toegang is gra tis. De avond is van 17.00 tot 24.00 uur. Het wijkcentrum ligt in de Jan van Avennesstraat 32 in Schiedam - West. Hockeyvereniging Spirit en haar sponsor Rabobank Schiedam-Vlaar dingen halen zaterdagmiddag 26 oktober de officiële Hoc key World Cup naar Harga. Op het complex van Spirit wordt een ministadion op gebouwd waar de jeugd van Spirit op de foto mag samen met Nederlands elftalspeler en Olympisch zilverwin naar Robbert Kemperman en de wereldbeker. Ook zal die dag het eerste herenteam van Spirit een clinic voor de. jeugd organi seren. Meer info op de site van de club: www.spiritonline.nl roen i JanCro looiKgffe wk heel veel inspiratie in ons magazine in combinatie met VloerCompleet®

Het Nieuwe Stadsblad | 2013 | | pagina 18