Jgiho onder\ 'Nederland' wisselt braaf openbaart zich Skoda Rapid Spaceback Mercedes werkt aan jacht Volkswagen Jetta Hybrid Renault Twizy Cargo Stoere Volkswagen Cross Up! vanaf 14.620 euro Zelfstandige Nissan Leaf De Mazda3 was altijd al populair en een typische Mazda, maar deze nieuwe generatie vormt het begin van een nieuw tijdperk. Mazda heeft een design ge creëerd dat de dynamiek op gepassioneerde wijze tot uiting laat komen, waarbij het gedurfde Kodo-design is doorontwikkeld voor de krachtige, sportieve propor ties in het C-segment. Net als de voorgaande Kodo- modellen heeft de compleet nieuwe Mazda3 een zelfver zekerde houding, die wordt versterkt door het compact ogende, achterover leunen de passagierscompartiment. De auto .is lager en breder dan het huidige model en beschikt over een sterk op lopende taille. De nieuwe Mazda3 staat vanaf 26 oktober in de Ne derlandse showrooms als Hatchback met benzinemo tor. Halverwege november volgen de Sedan en de die selmotoren. Prijzen begin nen bij 22.690,-. De nieu weling in het C-segment is het derde model van de nieuwste en zesde generatie Mazda's, voorzien van het volledige scala aan SkyAc- tiv technologieën en van het nieuwe Kodo designthema. Voor de zakelijke klant zijn er zowel voor de Hatchback als voor de Sedan twee zeer aantrekkelijke SkyLease ver sies, beide met A-label en 20 bijtelling, waarvan met name de nieuwe SkyLease+ met SkyActiv-D 150 diesel motor met 150 pk en 380 Nm koppel populair zal worden gezien zijn zeer complete uitrusting en concurrerende prijsstelling. Prijzen van de SkyLease versies beginnen bij 22.190,- voor de Hatch back en Sedan met SkyAc- tiwG 120. Alle versies van de nieuwe Mazda3 hebben een A-label, met uitzondering van de SkyActiv-G met 165 pk en de diesel automaat. De volledig nieuwe Wlazda3 toont laag en langgerekt en lijkt daarmee de middenklasse te ontgroeien. Skoda verwacht met de Rapid Spaceback verkoop- potten te gaan breken. Het richt zich met het nieuwe compacte model op een hele brede doelgroep. In combi natie met het eerder ingezet te mödeloffensief verwacht Skoda in ons land van het huidige marktaandeel van 3,5 procent te groeien naar 5,0 procent in £015. Aan de nieuweling, die 7 novem ber in de showroom van de dealers staat, hangt een prijskaartje vanaf 16.290 euro. Daarvoor staat de 1.2 TSI Greentech voor de deur. SKODA GAAT IN DE AANVAL MET ALS DOEL MARKTAANDEEL VERGROTEN Die omvat, zoals de meeste TSI-benzine- en TDI-die- selmotoren, een start/stop systeem en een regeneratief remsysteem. Hierdoor val len de 1.2 TSI als de handge- schakelde 1.6 TDI-motoren iri de 20 procent bijtellings- categorie. Qua ontwerp pakt Skoda uit met een sportief ogend model. De daklijn loopt naar achter licht af en de lijnen in het plaatwerk onderstrepen zijn karakter. De ontwerpers hebben de overhang achter ingekort waardoor de lengte van de auto beduidend kleiner is dan die van de 'gewone' Ra pid. Toch hebben gebruikers van de Rapid Spaceback niet te klagen over binnen ruimte. Zowel voor als ach- ue bkoda Kapid Spaceback is wat korter dan de Rapid maar biedt voldoende ruimte. ter is de zit comfortabel en voor bagage is 415 liter aan ruimte beschikbaar. Gaat de achterbank plat dan is er 1.380 liter aan stapelruimte. Inladen gaat mede door de lage tildrempel zonder al te veel moeite. De Rapid Spaceback-instap- per is de Active. Die heeft onder meer de 40/60 neer- klapbare achterbank, een ra- dio/cd-speler, in hoogte ver stelbare bestuurdersstoel, centrale portiervergrende ling, elektrisch bedienbare ramen voor en een in hoogte en diepte verstelbaar stuur wiel. De volgende stap in de Rapid Spaceback-lijn is de Comfort (onder meer met airco). Tevens levert Skoda een Ambition- en Elegance- versie. Skoda verwacht ook belangstelling van de zake lijke markt en speelt daar op in met Businessline-uitvoe- ringen. Voor een meerprijs vanaf driehonderd euro biedt de Ambition Business al onder meer 15 inch licht metaal, telefoonvoorberei ding en stuurwielbediening. Ook in de Businessline kun nen met de uitrustingsvari anten luxe stappen worden gezet. Kennismaken met de Rapid Spaceback betekent comfortabel rijden. De weg- ligging is prima, de vering een tikje hard en het stuur- gedrag goed. De 1.2 TSI 86 pk motor heeft zeker voor ons land ruim voldoende power. Met vier personen en veel bepakking is wellicht de 1.2 met 105 pk een goede keuze, die legt net wat meer acceleratie en klimgedrag aan de dag. De 1.4 TSI (122 pk) is als Elegance de hoogst geprijsde in de lijst. Skoda voorziet" de Rapid Spaceback voor 690 euro van een panoramisch glazen dak en dat lijkt het interieur nog eens extra te verruimen. In dat interieur trekt Skoda wat betreft inrichting en afwerking de lijn door die met de andere-modellen is gezet: kwalitatief uitstekend dus. De Rapid Spaceback is wat duurder zijn dan zijn Rapid-broer maar oogt wat sportiever. Een speciale Nissan Leaf is als eerste zelfstandig rij dende auto toegelaten op de openbare weg in Japan. Nis sans Advanced Driver As- sist System laat de Leaf on der meer automatisch van rijbaan wisselen en stoppen voor een verkeerslicht. De proef is voor Nissan een stap op weg naar in 2020 vol ledig zelfstandig rijdende auto's in het gamma te heb ben. Dankzij het Advanced Driver Assist System kan de Nissan LEAF zelf: zijn rijbaan volgen, automatisch een afslag nemen, van rij baan wisselen en langzamer rijdende of gestopte voertui gen passeren, automatisch vaart minderen bij filevor ming en stoppen voor een rood verkeerslicht. 3 www.nieuwestadsblad.nl Nieuwe Stadsblad woensdag 9 oktober 2013 29 Mercedes-Benz Style en Sil ver Arrows Marine werken aan een jacht van veertien meter. Vooralsnog worden er tien 'Granturismo of the seas' gebouwd. Het jacht wordt aangedreven door twee dieselmotoren met elk 480 pk. Prijs vanaf 1,25 mil joen euro. Volkswagen heeft de prijs van de Jetta Hybrid aange scherpt met minimaal 2.200 euro. Er is nog dit jaar een extra contingent Jetta Hy- brid-modellen beschikbaar voor Nederland. Dit is voor al interessant voor zakelijke rijders: bij koop en registra tie dit jaar kan de berijder nog tot 2019 genieten van 14 procent bijtelling. Er is al een Jetta Hybrid voor 28.090 euro. In de autobandenbranche werd algemeen veronder steld dat de gedaalde ban denverkopen in ons land mede te wijten zouden zijn aan het doorrijden op win terhanden in de zomer. JES Marketing Onderzoek heeft samen met Kwik-Fit een steekproef gehouden on der 2.164 auto's in zowel de winter als de zomer. Uit de Bandenmonitor blijkt dat er in de zomer minder automo bilisten doorrijden op win terhanden dan vorig jaar. In de zomer vSn 2013 reed 5,3 procent door op winter handen, terwijl dit een jaar eerder nog 5,6 procent was. Veiligheid blijft dus belang rijk voor de ruim 35 procent van de automobilisten die op winterhanden rijdt (Ban denmonitor voorjaar 2013). Er zijn dit jaar meer automo bilisten die kiezen voor de vierseizoenenband, het per centage stijgt van 2,3 naar 3,3 procent. Dit betekent dat ruim 260.000 automobi listen in Nederland kiezen voor dat type een band. Wie de Cross Up! zakelijk rijdt, profiteert van 20 procent bijtelling. De uitvoering staat begin november bij de dealer. Volkswagen levert de Cross Up! vanaf 14.620 euro. De vierdeurs Cross Up! is her kenbaar aan stoere carrosse riemodificaties in contraste rende kunststof en zijn grote lichtmetalen wielen. Het interieur kan worden uitge voerd in een rood/grijs- of antraciet/grijs-combinatie. Voor de dashboardafwer king is er keuze uit Black Pearl, Dark Silver of Red. De auto wordt geleverd met de 1.0 liter (75 pk), goed voor een top van 167 km/u. Efficiënt pakjes bezorgen in de binnenstad. De Renault Twizy Cargo is daarvoor een ideale partner. De vol ledig elektrisch aangedre ven bedrijfsauto is leverbaar in twee motorvarianten. Prijzen beginnen bij 6.603 euro (excl. BTW). De Twizy Cargo heeft een afsluitbare bergruimte van 180 liter. De nieuwe Hyundai iio staat op 1 november bij de dealers. De eerste exemplaren van de nieuwe generatie iio hebben de Turkse fabriek in Izmit al verlaten. Hyundai heeft meer dan een half miljard euro geïnvesteerd in de modernisering van de fabriek. De capaciteit is verdubbeld tot 200.000 eenheden.

Het Nieuwe Stadsblad | 2013 | | pagina 29