t Liever niet allemaal tegelijk Uniek! Maandpremie laatste 3 maanden van 2013 €4,-omlaag Soms wordt mij gevraagd of ieder een zich zomaar bij DSW kan verzekeren. Het antwoord is simpel: ja dat kan, maar liever niet allemaal tegelijk. Voor de basisverzekering geldt een acceptatieplicht. Voor de aanvullende verzekering geldt die nret. Toch laten wij iedereen toe, zonder medische vragen te stellen. DSW is met ongeveer 450.000 verzekerden een kleine verzekeraar. Groot genoeg om te kunnen voort bestaan, en klein genoeg om flexibel en met bureaucratisch te kunnen zijn. Ik herinner me nog de explosieve groei die we bij de invoering van de basisverzekering in 2006 hebben doorgemaakt. Van de ene op de andere dag kregen we er tienduizen den nieuwe verzekerden bij. Ener zijds waren we er blij mee dat zoveel mensen ons hun vertrouwen gaven. Anderzijds durf ik wel te bekennen dat ons het zweet pp het voorhoofd stond, Met de personele bezetting die we toen hadden, konden we onze klan ten prima en snel van dienst zijn. Maar zon dat ons met zoveel nieuwe verzekerden ook nog lukken? Enfin, het lukte, maar druk was het wel. In deze tijd staat het imago van ban ken en verzekeraars onder druk. Wij vinden het juist daarom belang rijk dat onze verzekerden weten wat we doen met hun premiegeld en hoe we de premie hebben opgebouwd. Iedereen kan dat öp onze website zien. Helaas kunnen ze dat niet ver gelijken met de premieopbouw van de andere zorgverzekeraars, want die geven deze cijfers niet vrij. We zijn tot dusverre steeds de Perste zorgverzekeraar die de nieuwe premie bekendmaakt. Daarmee zifh we allereerst onze eigen verzekerden van dienst. We begrijpen dat we er ook de andere zorgverzekeraars een dienst mee bewijzen. Die hebben dan een ijkpunt waar ze natuurlijk zo dicht mogelijk bij in de buurt willen blijven. Vorig jaar nog voor spelden de verzekeraars een premie stijging die tot wel honderd euro zou kunnen oplopen. Onze premie bleef desondanks gelijk en het gevolg was dat ook elders de premies nauwe lijks veranderden. Onze groei hebben we tot dus verre steeds te danken gehad aan de mond-tot-mondreclame van onze eigen verzekerden. Zij zijn ons belangrijkste kapitaal. Zij zijn voor ons eigenlijk de enige goede vergelijkingssite. Wij zijn deze 'ambassadeurs' dan ook bijzonder dankbaar. Iedereen is welkom, maar zoals gezegd, hever niet allemaal tegelijk. Trouwens, écht groot worden, dat willen we helemaal niet. Chris Oomen Voorzitter Raad van Bestuur DSW DSW probeert de premie zo nauwkeurig mogelijk op kostendekkend niveau vast te stellen. Achteraf gezien was die voor 2013 toch twaalf euro te hoog. "Wij roepen al jaren dat onze premie niet lager kan zijn dan die is, en ook niet hoger hoeft te zijn omdat we geen winst willen^maken", zegt Chris Oomen, directeur van DSW. "Nu het jaar 2013 alweer naar het einde loopt, zien wij dat we toch een iets te hoge premie hebben berekend. Het gaat om twaalf euro, dat is niet veel, maar het gaat erom dat DSW verzekerden erop kunnen vertrouwen dat ze teveel betaalde premie te rugkrijgen. Wij zijn de eerste en tot dusverre enige zorgver zekeraar die dat doet. Vooruitkijkend naar de premie voor 2014 zien we dat de premie met 90 euro wordt verlaagd, naar een premie van 1.140 euro per jaar, hoewel de zorgkos- ten door de jaren heen verder zullen stijgen. Ik besef me dat dat nauwelijks is uit te leggen. Daarom laten wij op onze website precies zien hoe onze premie is opgebouwd." Unieke actie DSW is de eerste zorgverzekeraar die de te veel betaalde premie in het lopende jaar aan de klanten terugbetaalt. Maar waarom is ër niet voor gekozen het overschot net als het voorgaande jaar in de premie van 2014 te verrekenen? Oomen: "Dat had natuurlijk ook gekund, maar bij nader inzien denk ik dat het eerlijker is om de premie terug te geven aan degenen die de premie hebben betaald en het hele jaar 20i3hij ons verzekerd waren. Wij willen met deze tussentijdse verlaging een signaal afgeven dat een een maal vastgestelde premie, indien de kostenontwikkeling daar aanleiding toe geeft, in het lopende jaar neerwaarts kan worden bijgesteld." Geen stunt, maar garantie DSW benadrukt dat het niet om een publiciteitsstunt gaat door de premie bewust hoger dan nodig vast te stellen. "Nee,daarvan is geen sprake"/zegt Chris Oomen.'THet is hoe dan ook afonmogelijk de premie tot op de euro nauwkeurig van te voren te berekenen. Kosten kunnen mee- en tegen vallen en dat zie je pas achteraf. Overigens vind ik dat de zorgverzekering niet iets is om mee te stunten." Maar wat nu als de premie voor volgend jaar te laag berekend blijkt te zijn, krijgen DSW-verzekerden dan een nota nagestuurd? '.'Nee", zegt Oomen lachend. "Dan zou een zorgverzekering bij DSW een soort gok worden. Voor een onverhoopt tekort hebben wij de wettelijke reserves die daarvoor zijn bedoeld. Het enige wat wij willen benadrukken met deze restitutie is dat wij onze verzekerden nu en in de toekomst kunnen garanderen dat ze niet meer betalen dan nodig is. Dat heb ben we ze steeds beloofd." DSIJÜ nieuujs

Het Nieuwe Stadsblad | 2013 | | pagina 39