'Zo lang ik gezond ben, blijf ik op de post' Duurzaam KORT NIEUWS COLOFON KLEIN NIEUWS Racistische aanslag of gewoon dronken? 'We hebben een posthart' 3 www.nieuwestadsblad.ni Nieuwe Stadsblad woensdag 9 oktober 2013 3 WGGGNGR Media Contactgegevens redactie Bezorgklachten Prins Hendrikkade 16a, Postbus 1980 1 www.deweekkrant.nl 3000 BZ Rotterdam T (088) 0131 010 Verspreidklachten E redactie.ns@wegenermedia.nl r 1(0900)4245726 I www.nieuwestadsblad.nl Familieberichten Contactgegevens media-advies JEfamilieberichten@wegenermedia.nl en advertentieverkoop T (088) 0137268 Voor informatie over de Zelf een familiebericht opgeven kan via advertentiemogelijkheden www.familieberichtenonline.nl neemt u contact op met uw accountmanager of bel met Rubrieksadvertenties (088)0139985. E telesales@wegenermedia.nl Of mail ons via T (0900) 674 38 36 adverteren.zuidholland@ wegenermedia.nl Druk Wegener Nieuwsdruk Commercieel Directeur Bas Stikkelorum Algemene voorwaarden en overige B.Stikkelorum@wegenermedia.nl informatie I www.wegenermedia.nl Eindredactie Nieuwe Stadsblad Nieuwe Stadsblad is een uitgave Karin Moerman van Wegener Media BV. K.Moerman@wegenermedia.nl Aangeboden kopij kan zowel worden geplaatst in de gedrukte als digitale Chef regioredactie uitgaven van Wegener Media BV. Annemieke Anneveldt A.Anneveldt@wegenermedia.nl Wegener Media BV GroenLinks stelt vragen over Rotterdamwet SCHIEDAM - De fractie van GroenLinks Schiedam heeft het college schrifte lijke vragen gesteld over het verzoek van Woon- plus om tot eind 2014 lo kaal maatwerk te mogen toepassen bij woning toewijzing in-buurt 15 in Schiedam Oost. Dit maatwerk staat ook be kend onder de Rotterdam- wet en maakt het mogelijk mensen te weren uit een wijk omdat zij geen inko men hebben uit werk op of boven het bijstandsni veau. Dit uitsluitingscri- tirium is volgens Groen Links te eenzijdig en treft mensen die geen overlast veroorzaken. Het verbaast de partij bo vendien dat dit experiment juist daar plaatsvindt, om dat het woningbezit van Woonplus in Oost klein is ende flatwoningen in de wijk in een dusdanig slechte staat verkeren dat daar niemand gehuisvest zou mogen worden. GroenLinks heeft eerder al aangeven weinig te zien in de Rotterdamwet. De fractie wil dan ook graag weten welke inzichten en effecten het college verwacht van het experi ment in buurt 15. Waarom is trouwens niet gekozen voor een combinatie van bijvoorbeeld geen inko men uit arbeid én een overlastgevend verleden? Samenwerking BGS en Irado in groen SCHIEDAM - De BGS gaat met haar afdeling onder houd openbaar groen een samenwerking aan met de afdeling beheer open bare ruimte van Irado. Wethouder Arie Wijten begeleidde maandagmor gen het eerste team van de BGS naar Irado. Daar wer den zij ontvangen door di recteur André Hertog met een ontbijtje. De bedoeling is dat de sa menwerking het komend jaar wordt uitgebreid en dat het aantal medewer kers op termijn groeit. De samenwerking biedt de BGS-medewerkers de kans om zich breder te ontwikkelen dan alleen op het gebied van groen. Met deze detachering wordt een tweede stap ge zet in de invulling van de Participatiewet. Eerder al gingen vijf medewerkers van de BGS aan de slag bij groenbedrijf van der Tol. Vrijdag drukke spits door begin herfstvakantie SCHIEDAM - Door het begin van de herfstvakantie in de regio Zuid verwacht de ANWB vrijdag 11 oktober een drukke avondspits. Er gaan komend weekend zo'n 575.000 vakantie gangers op pad, veel ervan gaan naar het buitenland. Volgend weekend vol gen de regio's Midden en Noord, waartoe ook Schiedam behoort. Schiedammer Aad Jongste werd vorige week 80 jaar en kreeg daarmee de titel 'oudste postbode van Nederland'. Door collega's kreeg hij voor zijn jarenlange inzet een koningsfeestmuts opgezet, waarmee hij de hele dag zijn ronde deed. Frank Willemse SCHIEDAM - 'Allemachtig Aad is tachtig!' staat op het spandoek te lezen dat in Kethel werd opgehangen. Iedereen feliciteerde de 80- jarige Aad die sinds men senheugenis daar de post rondbrengt. Vroeger in rode bestelbus, nu in oranje out fit op de fiets met zijtassen. Als Ketellapper kent hij alle wijken op zijn duimpje. Hij heeft wijken als Groenoord, Woudhoek en Spaland zien bouwen. Naast bloemen kreeg Aad een koninklijke feestmuts, waarmee hij de hele dag zijn ronde deed. Samen met Joke En nog steeds gaat hij elke dag op pad met de fietstas sen vol om post in de wijken te bezorgen. Nu rond zijn woonhuis aan het Bach- plein, vlakbij het serviCe- en verdeelpunt van Post NL. Sa men met vrouw Joke, die ook 30 jaar bij Tante Post werkt. 'Ik drink of rook niet' "Weer of geen weer? Dat doet me niets", zegt Aad achter een gezonde boterham met kaas. "Door werken blijf ik fit en ik drink of rook niet", vertelt de vieve grijsaard aan de keukentafel. Gezond eten en elke dag dezelfde routine van het werk; daarom houdt hij het zolang vol. En het werk is minder zwaar, om dat hij vroeger als postbode vaak moest overwerken en lange dagen maakte. Nu doet hij het wat rustiger aan. Als de post van zijn buurt maar voor 5 uur 's middags in de bus ligt. Vorige week werd Aad ge huldigd als 'oudste postbe- steller van Nederland' door collega's op het hoofdkan toor Lange Nieuwstraat. Naast bloemen kreeg hij een koninklijke feestmuts, waarmee hij de hele dag zijn ronde deed. Racistische aanslag alsnog voor de rechter' is het artikel dat ons is opgeval len in de krant van vorige week. Nadat we samen het artikel hadden gelezen, zijn we er niet echt wijzer van geworden. De vraag die naar boven kwam: „Was hét een racistische aanslag of was de man dron ken en wist hij niet meer wat hij deed?" Het artikel vertelt ons hoeveel drank de Schiedammer op had, dat hij lijdt aan een pyscho-trauma na een bedrijfsongeval en dat hij inreed op een paal waar een jongen van Marokkaanse afkomst op zat. Een familielid had de politie verteld dat de Schiedammer expres op de jongen af ging. Maar kwam dit omdat het een Marokkaan se jongen was of omdat de man dronken was? Wij vinden in ieder geval dat de Schie dammer niet achter het stuur had mogen zitten. Dronken rijden mag gewoon niet! De man had een straf gekregen van 6 maanden rijontzegging en een boete. Zes maanden zonder rijbewijs vinden wij wel een beetje weinig. Hoe lang de man dan niet zou mogen rijden weten we ook niet precies. Ook hadden ze de man een zwaardere straf moeten geven, misschien wel een week de gevangenis in. Maar ook moet de man na tuurlijk hulp krijgen vanwege zijn trauma. Serkan (10), Semira (11), Sude (9) Obs De Kring Stichting Kik'r wil kinderen zoveel mo gelijk betrekken bij en voorbereiden op de maatschappij. Daarom geven kinderen in deze column wekelijks commentaar op het nieuws. Reageren kan door een mail te sturen aan: redactie.ns@wegenermedia.nl SCHIEDAM - Aad Jongste werd vorige week 80 jaar en kreeg daarmee de ti tel 'oudste postbode van Nederland'. De hele wijk kwam hem vorige week de hand schudden, vertelt Aad Jongste glunderend. En vooral in Kethel, waar Aad geboren en getogen is als twaalfde kind van fa milie Jongste. Langer door werken is voor het echtpaar geen punt. Ze doen alles samen en hebben een 'Post hart'. "We gaan met de post naar bed en staan ermee op", vult zijn vrouw Joke (69 jaar) aan en de bijverdien ste is ook welkom. Manusje-van-alles Aad heeft geen spijt dat hij in 1967 zijn baan als vrachtwagenchauffeur in ruilde voor postbeambte hij de PTT. In Schiedam en een 'vaste baan' als ambtenaar met een plechtige eedafleg ging. Er volgde ruim 28 jaar als postbode: Een mooie tijd waar hij door zijn werk ervaring de titel 'Manusje van-alles' kreeg. Vroeger plechtig in grijsblauw uni form met pet en insignes, nu in oranje-blauwe outfit die, hoewel minder mooi, wel praktisch is. Klant is koning "We hebben een posthart", vult zijn vrouw Joke (69 jaar) aan. Sinds hun trou wen, in rode PTT-bestelwa- gen in 1982, doen ze alles samen. "De klant is nog koning bij ons", zegt Aad die zijn ko ningsmuts nog eens opzet voor de foto. SCHIEDAM - A.J. Jongeneel en Zn Transport heeft het certi ficaat 'Duurzaam op de weg' ontvangen van Profile Tyre- center Nooteboom uit Schie dam. Maurice Nooteboom, algemeen directeur van het tyrecentre: „Wij zetten ons doelbewust in voor een mi lieuvriendelijk beleid. Als innovatieve specialist in de transportsector zijn wij een voorbeeld voor anderen. Om die positie te behoudèn leggen wij een sterke focus op maximale verlaging van de C02-uitstoot en op kos tenbesparing. Dit is in ons economische klimaat onver mijdelijk. Brandstofkosten beslaan een groot deel van de transportkosten en stij- De besparende producten en diensten van Profile Tyrecenter vormen de basis voor certificaat Duurzaam op de Weg. foto: pr gen alleen maar. Om hier op te bezuinigen zetten de 'groene transportbedrijven' duurzame banden in met een hoog rendement. Wij zijn verheugd dat Jongeneel het belang van 'Duurzaam op de'weg' ziet."

Het Nieuwe Stadsblad | 2013 | | pagina 3